نکاتی در مورد فنگ‌ شویی

فنگ‌ شویی یک نظام سنتی برای ايجاد تعادل و هماهنگی بهتر ميان انرژی هایی است که ما را احاطه کرده اند. این فلسفه چینی معتقد است که نحوه چيدمان وسايل در محيط پيرامون ما می‌تواند در جریان مثبت انرژی، تأثیر مطلوب يا نامطلوبی روی سلامتی و دارایی های مادی و معنوی ما بگذارد. از دیدگاه فنگ شویی، با ایجاد تعادل میان پنج عنصر بنیادی (چوب، آتش، خاک، آهن و آب) می توان نظم بیشتری را برای تغییر انرژی یک مکان ایجاد کرد و با تقویت انرژی حیاتی، مانع از نشر انرژی های منفی و امواج مخرب شد. آسمونی در زیر به برخی از نکات فنگ‌شویی اشاره می‌شود که می‌تواند به بهبود جریان انرژی مثبت در خانه کمک کند.

پنج اصل فنگ شویی عبارت اند از:

1- فنگ شویی توصیه نمی کند که قواعد آن مو به­ مو اجرا شود. این اصل را فقط در اتاق هایی به کار ببرید که فکر می کنید لازم است.

2- به کارگیری فنگ شویی، به معنای اضافه کردن اشیای ساخت کشور چین به اسباب و لوازم خانه نیست.

3- هر وسیله شکسته، خراب و بی استفاده را بازبینی کنید و شهامت دور ریختن یا تعمیر مجدد آن را داشته باشید.

4- هدایا و وسایلی را که از آن ها خوشتان نمی آید، در کمدهایتان انبار نکنید. کم ترین ضرری که دارند این است که بیهوده جا و مکان شما را اشغال می کنند.

5- از بی نظمی بپرهیزید، هوا را تهویه کنید و به طور مرتب خانه را نظافت کنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان یابد.

هر روز پنجره‌های خانه را باز کنید و پرده‌ها را كنار بزنيد تا نور آفتاب و هوای تازه وارد اتاق شود. اگر پنجره‌های‌تان همیشه بسته باشد، انرژی مثبت وارد اتاق نخواهد شد. ریه‌های ما برای سالم بودن، به هوای تازه نیاز دارند. همچنین اگر یک اتاق خواب خالی دارید، همیشه آن را دربسته و تاریک نگذارید، زیرا اگر این شرایط (بسته‌بودن درها و تاریکی) طولانی شود، انرژی منفي در اتاق باقی خواهد ماند.

بهتر است كه آشپزخانه، كنار حمام و دستشویی يا در وسط سالن قرار نگیرد. در حالت ایده‌آل، آشپزخانه باید در كنار اتاق‌ها باشد و سرویس بهداشتی نباید روبه­روی در ورودی خانه قرار گیرد.

در داخل آشپزخانه، اجاق گاز را در مقابل سینک ظرفشویی، آبگرمكن، یخچال یا ماشین‌لباسشویی قرار ندهید، زيرا در فنگ شویی معتقدند عناصر آب و آتش با هم ترکیب نمی‌شوند و نمی‌توانند در کنار هم باشند.

بهتر است داخل منزل، یک آکواریوم قرار دهید؛ به اين ترتيب انرژی مثبت جذب آب می‌شود. بهترین مكان قرار دادن آکواریوم در منزل، مقابل درب ورودی است تا انرژی مثبت را به خانه دعوت کند.

مكان‌های مناسب دیگر برای قرار دادن آکواریوم عبارت است:

از: جنوب شرقی خانه براي افزايش ثروت؛ جنوب‌غربی خانه براي ازدواج؛ شرق برای سلامتی؛ غرب برای دوستان خوب؛ شمال برای کار و شمال‌شرقی برای تحصیلات عالی.

راهروهای طولانی و تاریک را روشن کنید؛ در غير اين‌صورت انرژی منفي در این راهروها باقي می ماند و مانع از ورود انرژی مثبت به داخل اتاق‌ها می‌شود. بهتر است رنگ روشن و درخشانی را برای این دیوارها انتخاب کنید و حتماً از لامپ های هالوژنی یا نورافکن های کوچک چندجهته استفاده کنید.

گیاهان و گل‌های خاردار مانند کاکتوس و همچنین گل های خشک انرژی منفی دارند؛ بنابراين آن‌ها را در بیرون از منزل نگه‌داری كنيد. به‌جای کاکتوس، از گل‌ها و گیاهان نرم و زنده، آویزها و کریستال استفاده کنید. تمام این‌ها خوش یُمن هستند و انرژی مثبت را وارد فضای خانه شما می‌کنند.

آینه‌ها را در جایی قرار ندهيد که تصوير تخت‌خواب شما یا ورودیِ در، در آن ديده شود؛ بلکه در جایی قرار دهید که تصویر قاب عکس، گلدان یا دیواری سفید در آن منعکس شود.

ورودی فضای ارتباط مابین دنیای بیرون و منزل گرم و نرم شماست. فضای رودی را با گیاهان طبیعی بیارایید. آسانسورها و راه پله ها باید کاملاً روشن باشند. جلوی درب ورودی منزل را تمیز نگه دارید. کفش و وسایل دیگر را جلوی درب ورودی نگذارید؛ زیرا با قرار دادن این وسایل، مانع از ورود انرژی مثبت به داخل خانه خواهید شد. چنانچه فضای ورودی کوچک و تاریک است و نصب لوستر با کریستال های کوچک با سبک و سیاق دکور شما سازگاری ندارد از لامپ های هالوژنی استفاده کنید.

به‌طور کلی فنگ‌شویی

انرژی محيط پيرامون ما را متعادل ساخته و محیط زندگی را بهبود مي‌بخشد. هزاران سال است که چینی‌ها برای هماهنگی، صلح و موفقیت از فنگ‌شويي استفاده می کنند. با نکاتی که در بالا اشاره شد، ما نیز ممکن است بتوانیم از دانش سنتی فنگ‌شویی بهره مند شویم.

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: سيداميرحسين احمدي
  16 آبان 1397

  بابت نکاتی که فرمودید سپاسگرارم

 2. نویسنده دیدگاه: Alice
  27 اسفند 1393

  Thanks

 3. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  24 خرداد 1392

  عالی عالی عالی مرسی واقعا

نظر خودتان را ارسال کنید