پایان المپیک جوانان ؛ رکورد شکنی ایران و کسب جایگاه هفتمی

رقابت های المپیک جوانان به پایان رسید و در نهایت ایران با 14 مدال رکورد شکنی کرد .

به گزارش آسمونی ، رقابت های المپیک جوانان به پایان رسید و کاروان ایران توانست با رکورد شکنی در رتبه هفتم و بالای آمریکا قرار بگیرد .

کاراته

در رشته کاراته و در وزن +68 کیلوگرم ، نوید محمدی توانست در مرحله نیمه نهایی با عبور از سد حریف ترکیه ای به مرحله فینال رسید و توانست در مرحله پایانی با حریفی از مراکش به رقابت بپردازد و مدال طلای این رقابت ها را به گردن بیاویزد .

در بخش بانوان نیز مدال های برنز به گردن نمایندگان ایرانی آویخته شد . مبینا حیدری در وزن -59 کیلوگرم به روی تاتامی رفت ولی در بخش رده بندی نتوانست از صد حریف ژاپنی خود کوکورو ساکاجی بر بیاید و به مدال برنز بسنده کرد . در وزن -53 کیلوگرم هم دیگر نماینده ایران فاطمه خنک دار نتوانست به دیدار نهایی راه پیدا کند و در مرحله نیمه نهایی بازی را به یاسمین نصر از مصر واگذار کرد و به مدال برنز دست یافت .

نگین آلتونی نیز در وزن +59 کیلوگرم به مصاف با حریف نروژی رفت ولی نتوانست او را از پیش روی بردارد و به مدال نقره این رقابت ها رسید .

کشتی آزاد

در کشتی آزاد نیز جوانان ایرانی توانستند به مدال دست پیدا کنند . در وزن های 65 کیلوگرم و 110 کیلوگرم آزاد کاران ایرانی به رقابت با حریفان خود پرداختند . محمد کریمی در وزن 65 کیلوگرم نتوانست توران بایراموف را در رقابت فینال از پیش روی بردارد و با نتیجه 3 بر 1 رقابت را واگذار کرد و به مدال نقره بسنده کرد .

امیرحسین زارع ، دیگر آزادکار ایران در وزن 110 کیلوگرمی به روی تشک رفت ولی او نیز نتوانست از سد حریفش بگذرد و بازی را با نتیجه 6 بر 5 به سرگی کوزیف واگذار کرد و مدال نقره را به گردن آویخت .

 

  • بیشتر بخوانید :

رقابت های المپیک جوانان 2018

در نهایت کاروان ایران با 7 مدال طلا ، 3 نقره و 4 برنز و در مجموع 14 مدال رنگارنگ در رتبه هفتم این دوره از رقابت ها جای گرفتند .

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید