کار و سرمایه ایرانی چقدر حمایت می شود؟

چند سالی است که بحث های مربوط به کار و سرمایه ایرانی و حمایت از آن ها بسیار داغ شده است. ما در این بخش آسمونی در مورد کار و سرمایه ایرانی و تولید و ملی و حمایت از آن صحبت می کنیم.

کار و سرمایه ایرانی چقدر حمایت می شود؟

با توجه به بیانات گوهر بار مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ، در خصوص ” تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی” ،  بر آن شدیم تا تمام تلاش خود را در جهت تحقق این هدف ملی  به کار گیریم و طرحی جامع در جهت رفع موانع و ایجاد پیش زمینه های لازم برای تحقق این امر ارائه نمائیم . این طرح که با عنوان بانک اطلاعاتی عظیم تولیدات ملی و خدمات داخلی عنوان گردید ، به بسیاری از دستگاه ها و سازمان های متولی پیشنهاد داده شد که  بعد از بی توجهی ها و کم لطفی  دستگاه های زیربط بر آن شدیم تا خود کمر همت بسته و به تکلیف شخصی خود در حد توان عمل کنیم .

با بررسی های به عمل آمده ، یکی از عمده چالش­ های موجود بر سر راه تحقق مصرف و تهیه تولیدات ملی ، نبود یک بانک اطلاعاتی گسترده و متمرکز ، با هدف جمع آوری اطلاعات محصولات تولیدی در داخل کشور می ­باشد که بتواند مرجعی جامع و قابل اعتماد برای تولید کنندگان ، مصرف کنندگان ، فروشندگان و هم چنین سیاست گذاران تولید ملی باشد.

این سایت با توجه به توان خود و همکاری شما عزیزان در سدد تشکیل بزرگترین بانک اطلاعاتی از محصولات ملی می باشد تا بتواند مرجعی برای مصرف کنندگان ، فروشندگان و سرمایه گذاران باشد و رفته رفته به سمت اهداف اصلی این بانک اطلاعاتی که قسمتی از آن در زیر آمده حرکت نماید .

برای انجام سریعتر و با کیفیت تر خدمات مربوطه و مراحل اجرایی طرح بانک اطلاعاتی تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی و با توجه به اینکه شرکت فن آوری اطلاعات ام البنین به عنوان یک بخش خصوصی متولی اجرای امور اجرایی این طرح شده ، مدل های اقتصادی تعبیه شده است که برای آشنایی با روند آن میتوانید به صفحه تبلیغات سایت تولید ملی مراجعه نمایید .

اهم  اهداف طرح حمایت از کار و سرمایه ایرانی و تولید ملی عبارت اند از :

۱-  تسهیل در ایجاد شناخت مصرف کنندگان داخلی از محصولات تولید شده ایرانی به منظور انتخاب بهترین جایگزین برای کالاهای مصرفی وارداتی  .

۲-  ایجاد بانک اطلاعاتی عظیم از تولیدات ملی جهت تسهیل در معرفی کالاهای تولیدی کشور به بازرگانان دیگر کشور ها و تسریع در امر صادرات.

۳-  کمک به رفع مشکلات تکنولوژیکی محصولات تولیدی و ارائه راهکارهای ارتقاء بهره وری در جهت بهبود کیفی محصولات داخلی با ارائه داده های مورد نیاز.

۴-  فراهم شدن امکان شناسایی مقدار واقعی تولید محصولات ملی در جهت کمک به سیاست های تنظیم بازار و اختصاص تسهیلات مورد نظر برای حمایت از تولید کنندگان .

۵-  توانایی شناسایی واحد های تولیدی هم سو و کوچک جهت ادغام یا تشکیل تعاونی­ های بزرگ در راستای کم شدن هزینه های جاری تولید و درنتیجه ایجاد توجیه اقتصادی  برای سرمایه گذاری بیشتر در جهت بهبود کیفی و تکنولوژیکی محصولات تولیدی .

۶-  امکان برقراری ارتباط میان واحدهای تولیدی مرتبط در جهت شناخت و استفاده از محصولات و قطعات تولیدی یکدیگر و  عدم انجام کارهای موازی و تکراری .

۷-  امکان ایجاد شناخت جامع از بازار محصولات تولید شده داخلی توسط سرمایه گذاران خارجی و داخلی و تشخیص کمبودها و نیازهای بازار جهت ایجاد واحدهای تولیدی سود ده .

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید