آمادگی ایران برای قطع اینترنت توسط آمریکا

به گزارش آسمونی:سردار غلامرضا جلالی ریاست سازمان پدافند غیرعامل ایران در پاسخ به پرسشی درباره احتمال قطع اینترنت ایران توسط امریکا در مرحله جدید تحریم ها اظهار کرد: اگرچه احتمال این کار را ضعیف می‌دانیم، اما اگر این اتفاق رخ دهد تدابیری دیده شده که کارکرد‌های ضروری کشور حفظ شود و شبکه ملی اطلاعات به اندازه‌ای که آماده شده خدمات اساسی مردم را جواب دهد.

وی افزوده است: در حوزه سایبری کشوری آسیب‌پذیرتر است که سایبری‌تر است. آمریکایی‌ها نسبت به ما سایبری‌تر هستند و زیرساخت‌های‌شان بیشتر از ما سایبری است پس طبیعتاً آسیب‌پذیرترند.

جلالی گفته تهدید آمریکا یک تهدید ترکیبی بر بستر شبکه اجتماعی است. یعنی امریکا می‌خواهد با ابزار شبکه، رسانه و گوشی و اینترنت، مردم ما را تحریک و سازماندهی کند و به جان دولت و حکومت بیندازد. خب اگر اینترنت را قطع کند دست خودش را کوتاه می‌کند.

جلالی با اشاره به حمله سایبری امریکا به سایت هسته ای نطنز در دوره اوباما اظهار کرد: برداشت فرمانده اسبق سایبری آمریکا  این بود که می‌تواند باحمله سایبری تمام سیستم هسته‌ای ما را نابود کند. این موضوع را به اوباما گفت و اوباما هم خامی کرد و رمز عملیات به نام بازی المپیک را طرح کرد و برای اولین‌بار یک رئیس جمهور، مسئولیت حمله سایبری به یک کشور دیگر را پذیرفت و اینگونه به ما حمله شد.

وی ادامه داد: اما یک سال بعد نتایج بررسی‌ آنها نشان ‌داد که میزان آسیب‌پذیری با چیزی که به دست آوردند صد به یک بود؛ یعنی یکی زدند، صدتا خوردند؛ لذا این فرمانده را بازنشسته و عزل کردند.

وی افزود: این موضوع در رسانه ها مطرح نشد، اما تحلیل ما این است که این فرمانده به دلیل بی‌کفایتی در این موضوع عزل شد؛ بنابراین ما یک صحنه درگیری سایبری داشتیم.

جلالی تصریح کرد: شاید ما چند نقطه سایبری داشته باشیم اما آمریکایی‌ها همه چیزشان سایبری و آسیب‌پذیر است. لذا اینجا سایبری بودن یک توازن منفی برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

منبع: پرشیا دایجست

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید