معرفی هواپیمایی معراج

هواپیمایی معراج یکی از شرکت‌های هواپیمایی خصوصی کشور ایران است که در سال ۱۳۸۹ با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری تأسیس گردید. آسمونی در این بخش به معرفی هواپیمایی معراج می پردازد.

معرفی هواپیمایی معراج

دفتر اصلی این شرکت در تهران قرار دارد. مدیرعامل شرکت کاپیتان تورج دهقانی زنگنه است.

نشانه سازمانی هواپیمایی معراج

نشان هواپیمایی معراج ترکیبی است از دایره با دو بال نمادین به مفهوم پرواز و استفاده از رنگهای آبی و قرمز که رنگ سازمانی این هواپیمایی است. دایره در وهله اول نقطه‌ای است گسترش یافته و سمبولیسم در برگیرنده مفاهیم حرکت، کمال و یکپارچگی. دایره همچنین نمادی از حرکت و زمان است، در عین حال نمادی است از آسمان و حرکت اجسام سماوی در حول محوری دوار. رنگ آبی به معنای آرامش و لذت بردن، می‌توان این‌گونه گفت خشنودی از آرامش همراه با لذت بردن از آن. قرمز نماد زندگی است و رنگی است درای کشش، قدرت و انرژی مثبت و ترکیب این دو رنگ یکی از محبوبترین ترکیبها را ایجاد می‌کند. دلیل انتخاب این آرم برای هواپیمایی معراج اینست که این نشانه مفهوم حرکت، آرامش، لذت بردن، زندگی و انرژی مثبت را در پرواز نشان می‌دهد و در نهایت به شعار سازمانی هواپیمایی معراج اشاره دارد.

گواهینامه‌های هواپیمایی معراج

این شرکت هوایی در سال ۱۳۹۲ موفق به کسب گواهینامه مدیریت تداوم صلاحیت پروازی شد. این گواهینامه به علت تدوین ساختارها و افزایش توانمندی در تعمیر و نگهداری اعطا گردید این گواهینامه برای اولین بار است که به یک شرکت هواپیمایی در ایران داده شده‌است.

ناوگان هواپیمایی معراج

ناوگان هواپیمائی معراج در بخش مسافربری عادی متشکل از ۴ فروند هواپیماست. دو فروند از نوع ایرباس-۳۰۰ و دو فروند دیگر ایرباس-۳۲۰ هستند که در مسیرهای عادی از آن‌ها استفاده می‌شود. ضمناً این شرکت دارای یک فروند هواپیمای ایرباس-۳۲۱ و یک فروند خانواده ایرباس ای۳۲۰ دو فروند بوئینگ ۷۰۷ و یک فروند بوئینگ ۷۳۷ و همچنین دو فروند فالکن ۵۰ نیز می‌باشد که دولتی بوده و در مسیرهای مسافربری استفاده نمی‌شوند.

عملکرد هواپیمایی معراج

طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، در سال ۱۳۹۳ این شرکت با میانگین زمان تأخیر ۷ دقیقه‌ای کمترین تأخیرات پروازی را در میان شرکت‌های هواپیمایی دیگر داشت. در سال ۱۳۹۵ هواپیمایی معراج رکورد طولانی‌ترین پرواز ایرانی را با انجام پرواز هیئت دیپلماتیک جواد ظریف از سیدنی به تهران که به مدت ۱۷ ساعت بدون توقف و سوخت‌گیری انجام شد شکست.

حوادث هواپیمایی معراج

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، پرواز تبریز – مشهد، پس از برخاستن به دلیل نقص فنی مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در تبریز شد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶، پرواز تهران – استانبول، پس از پرواز به دلیل نقص فنی در هواپیما پس‌از ۲ ساعت پروازدوباره به تهران بازگشت پس از ۲ ساعت همان هواپیما اقدام به مسافر‌گیری نموده و دوباره به پرواز در آمد اما پس از دو ساعت پرواز دوباره در تهران به زمین نشست علت آن را دوباره نقض فنی اعلام نمودند سر انجام مسافران این پرواز در ساعت ۱۵ و ۳۰دقیقه روز بعد ۳۱ مرداد بوسیله هواپیمای شرکت قشم ایر به سمت استامبول پرواز کردند. لازم به ذکر است طی مدت ۱۶ ساعته تاخیر و سوار و پیاده شدن چند باره مسافران هیچ یک از مسولین معراج پاسخگوی مسافران نبودند.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید