تعداد مسمومان الکلی بندرعباس به 268 نفر و 22 فوتی رسید

به گزارش آسمونی:حسین داودی افزود: از چهارشنبه شب دو هفته پیش تا امروز ۲۶۸ نفر با علائم مسمومیت الکلی به سه بیمارستان شهید محمد‌ی و خلیج فارس و صاحب الزمان بندرعباس مراجعه کرده اند.

وی گفت: ۱۰ نفر از مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها زن و مابقی مرد بوده اند که محدوده سنی این افراد از ۱۵ تا ۶۵ سال است و از این شمار تاکنون ۱۳۲ نفر دیالیز شده اند.

داودی با اشاره به بستری بودن ۶ نفر از مسمومان الکلی افزود: حال ۲ نفر از افراد مسموم شده وخیم است و احتمال افزایش فوتی‌ها وجود دارد.

وی گفت: یک نفر از مسمومان الکلی بینایی خود را از دست داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تاکنون ۲۴۰ نفر نیز ترخیص شدند.

داودی افزود: مراجعه زود هنگام به پزشک تاثیری زیادی در پیشگیری از عوارض این نوع مسمومیت دارد.

مهدی حسنی آزاد، رئیس بیمارستان شهید محمدی بندرعباس گفت: همه این افراد یا همراهانشان اذعان داشته اند که افراد مسموم شده، مشروبات الکلی دست ساز مصرف کرده اند.

مدیرگروه اورژانس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز گفت: مشروبات الکلی مسموم ظرف شش تا ۱۲ ساعت موجب تاری دید، سفیدی میدان دید و کاهش میزان هوشیاری و تشنج می‌شود که افراد اگر فوری تحت درمان قرار نگیرند دچار از کار افتادگی کلیه و قلب می‌شوند.

سید اشکان طبیب زاده افزود: مصرف ۳۰ سی سی الکل مسموم، کوری همیشگی و مصرف ۵۰ سی سی الکل مسموم مرگ را بدنبال دارد که هرچه فاصله زمانی مسمومیت تا مراجعه به پزشک کوتاه‌تر باشد می‌توان از آسیب‌های بیشتر جلوگیری کرد.

منبع: صدا و سیما

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید