بیوگرافی نادر فقیه زاده ، طراح ایرانی شرکت خودروسازی BMW + تصاویر

نادر فقیه‌زاده ، یک طراح ایرانی ساکن مونیخ آلمان و از طراحان با استعداد شرکت معروف خودروسازی بی ام دبلیو است. با آسمونی همراه باشید تا با او بیشتر آشنا شوید .

بیوگرافی نادر فقیه زاده :

نادر فقیه‌زاده (زادهٔ ۱۳۵۵، تهران) طراح خودرو ایرانی آلمانی ساکن مونیخ است. او در ده‌سالگی به آلمان رفت و بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه فورتسهایم در رشتهٔ طراحی خودرو در بخش طراحی ب ام و به کار مشغول شد. مهم‌ترین پروژه‌های او در این کارخانه طراحی داخل ب ام و ب‌ام‌و سری ۷ و طراحی بدنهٔ سری ۶ کوپه، سری ۶ کانورتبل و سری ۶ گرن کوپه است. وی همچنین مدیر طراحی پروژه کانسپت vision i next 2018 است.
نادر در سال ۱۹۸۶ به خاطر شغل پدرش که در کنسولگری ایران در فرانکفورت و هامبورگ بود به اتفاق خانواده به آلمان مهاجرت کرد و دوران مدرسه را در آنجا گذراند. او به طراحی علاقه ی زیادی داشت و از این رو با انتخاب رشته ” طراحی وسایل نقلیه ” در دانشگاه فورزهایم آلمان اولین قدم را برداشت و با اینکه این دانشگاه ۳-۴ نفر را در هر ترم میپذیرفت ولی او با سربلندی قبول شد و در ۱۹۹۶ با مدرک فوق لیسانس طراحی خودرو فارق التحصیل شد . موضوع پایان نامه او در باره ی خودروی قابل پرواز توربینی با نام visoonair بود که بعدها در سال ۲۰۰۱ بازهم به آن پرداخت.

نادر فقیه زاده ، در سال ۱۹۹۶ اولین دوره ی اینترشیپ خود را در مرسدس بنز گذراند . بعد از ۲ سال کمپانی BMW و Porsche از او دعوت به همکاری کردند ولی از آنجا که نادر علاقه ی بیشتری به BMW داشت دعوتش را پذیرفت و پس از گذراندن دوره های اینترشیپ در سال ۲۰۰۱ به دعوت کریس بنگل وارد دپارتمان طراحی پیشرفته BMW شد.
یکی از مهمترین اثرهای خلق شده توسط نادر فقیه زاده ، طراحی داخلی BMW سری ۷ بود که بسیار خوب از کار در آمد. بعد از آن بود که نادر به بخش طراحی خارجی خودرو در BMW رفت و شروع به خلق BMW سری ۶ جدید کرد. او در یکی از مصاحبه هایش گفت که این کار را با این هدف آغاز کرد :”سری ۶ جدید باید عضلانی، زیبا و مدرن باشد .” طراحی این مدل ۳ سال به طول انجامید و نتیجه ی کار همان شد که همه نیز از کمپانی ای همچون BMW انتظار داشتند؛ به گونه ای که در نگاه اول به بیننده حس مجلل و لوکس بودن و در عین حال ظریف و زیبا بودن را القا می کند .
او همچنین درباره صنعت خودروی ایران اینچنین گفته بود که دانشجویان ایرانی در این بحث بسیار خلاق و مبتکرند ولی متأسفانه خودروسازان ایرانی به طراحی کم اهمیت میدهند و اگر دعوتی از سوی خودروسازان ایرانی شود با کمال میل موافقت میکند .

ادامه تصاویر نادر فقیه زاده :

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید