هاشمی: تا جايی كه مكلّف به صبر باشم، تحمّل می كنم

تاریخ خبر: 1392/03/05

رئيس مجمع تشخيص در ديدار جمعي از اعضاي شوراي مركزي جمعيت فدائيان اسلام گفت: مصلحت نظام صبر در بي‌مهري‌ها، تحمل شرايط سخت و دشوار هجمه‌ها و بمباران تخريب‌ها و اهانت‌ها، را از قرآن آموخته‌ام و آن را يك اصل اسلامي مي‌دانم به‌ويژه اينكه اين صبر و استقامت در راه اصلاح، منافع و مصالح اسلام و مكتب اهل بيت(ع) باشد.آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، با ذكر اين مطلب و با تبريك ايام ولادت حضرت علي (ع) و روز مقاومت و پايداري دزفول قهرمان به ويژه به مردم استان خوزستان، در پاسخ به ابراز تأسف حاضران در مورد مسائل اخير ردّ صلاحيت‌ها، افزود: بنده هيچ‌گاه در طول عمرم به دنبال پست و مقامي نبوده‌ام و همواره مانند يك سرباز در خدمت انقلاب اسلامي و نظامي بوده‌ام كه همراه با خيل عظيم مردم و ديگران به رهبري امام(ره) در راه تحقق آن مبارزه كرده و مصائب و رنج‌ها كشيده‌ام.

ايشان تأكيد كرد: تا جايي كه مكلّف به صبر و بردباري باشم، تحمّل مي‌كنم.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به سؤالي در مورد دلايل عدم تحمل ايشان توسط برخي افراد يا جريان‌هاي افراطي از اول انقلاب تاكنون گفت: بخشي از اين بداخلاقي‌ها يا مخالفت‌ها، ناشي از تفاوت ديدگاه بنده در مورد نگاه اسلام به حقوق شهروندي با برخي از افرادي است كه تحمّل اين ديدگاه را نداشته و اين موضوع سابقه‌اي به طول عمر انقلاب اسلامي دارد.

ايشان افزود: در اين خصوص مسائل  اسرار زيادي وجود دارد كه اسرار نظام است و بايد حفظ شود.

ايشان افزود: در دوره‌اي كه رياست مجلس شوراي اسلامي را به عهده داشتم، اختلاف در تصويب قوانين بين شوراي نگهبان و مجلس به حدّي رسيد كه در امور تقنيني كشور، نوعي بن‌بست ايجاد شدكه همين امر موجب شد امام(ره) دستور تأسيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و رفع اختلاف بين شوراي نگهبان و مجلس را صادر كردند كه در آن زمان نوعي بن‌بست‌شكني بود كه هنوز هم ادامه دارد.آيت‌الله هاشمي رفسنجاني گفت: كساني كه در دوران مبارزه حضور نداشتند و رنج و مشكلات مردم را نچشيده‌اند، امروز هم حضور مردم در عرصه‌ها را جدّي نگرفته و احساس مي‌كنند هر آنچه كه آنها از اسلام مي‌فهمند بايد ملاك رفتار و منش كشورداري باشد.ايشان با اشاره به افتراق پيش آمده در كشور بين جناح‌هاي موسوم به اصولگرا و اصلاح‌طلب گفت: هرچند اين دسته‌بندي‌ها لفظي و در حدّ اسم است و چپ‌هاي ديروز، راست‌هاي امروزند و بالعكس، ولي بايد كشور را به سمت وحدت و نزديك‌تر شدن اين صف‌بندي‌هاي جناحي هدايت كرد تا نظام از ناحيه تهديدات و تحريم‌هاي خارجي و افراطي‌گري‌هاي داخلي آسيب نبيند.

در آغاز اين ديدار كه اعضاي هيأت مديره تعاوني مطبوعات كل كشور نيز حضور داشتند، آقاي عبدخدايي دبير جمعيت فدائيان اسلام در سخناني با اشاره به سابقه مبارزاتي و مديريتي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از قبل از انقلاب تاكنون با ابراز تأسف از اتفاقات اخير در اعلام صلاحيت‌ها، گفت: اميدواريم كشور از خدمات جناب‌عالي در ادامه راه انقلاب محروم نماند.

حجت‌الاسلام والمسلمين حاج سيد مهدي طباطبايي نيز با اشاره به اينكه آيت‌الله هاشمي رفسنجاني شخصيتي مدير، مدبر، متديّن و صادق هستند، گفت: ورود و خروج شما به عرصه انتخابات اخير، حكيمانه و با صعه صدر و بزرگواري بود.
ايشان خطاب به آيت‌الله هاشمي رفسنجاني افزود: شور و شوقي كه در كشور پس از اعلام حضور شما در انتخابات ايجاد شد، نشان مي‌دهد كه مردم هنوز هم به‌رغم همه تهمت‌ها و تخريب‌ها، يك روحاني مبارزه و وارسته و مدير را مورد اعتماد و وثوق براي حل مشكلات عديده كشور مي‌دانند.حجت‌الاسلام والمسلمين سيد جعفر شبيري هم در اين ديدار با اشاره به سوابق مبارزاتي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني گفت: صبر و تحمل ايشان در مقابل ناملايمات و توهين‌ها، مثال‌زدني است و شما نشان داديد كه مسائل و منافع و مصالح نظام و انقلاب و اسلام را مقدم بر همه چيز مي‌دانيد.آقاي دكتر بهبهاني رئيس هيأت مديره تعاوني مطبوعات كل كشور در اين ديدار، گزارشي از مشكلات و موانع پيش روي اين تعاوني را در عرصه اطلاع‌رساني و مطبوعات كشور به اطلاع رساند.

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: علی علی اوغلو
  30 خرداد 1394

  اگرهمه اقدامات اقای هاشمی رفسنجانی ازدوره مبارزه که منتقدین فعلی درانموقع درخیابانها جاویدشاه میزدند چه دردوره انقلاب با امام مخالفت میکردند چه دردوره پیروزی انقلاب سنگ اندازی کرده با توده ایها دودوزه بازی میکردند ودرکلاسهای اموزش بحث ومناظره سیاسی احسان طبری شرکت میکردند همه را به کناری به نهیم فقط ایده وعمل وابتکار تاسیس دانشگاه ازاد را درنظر بگیریم این خدمت بزرگ وشاهکارمدیریت درتاریخ ایران وجهان به ثبت رسیده کافی خواهد بود انهائیکه نه قدشان نه سنشان ونه عقلشان به پای هاشمی رفسنجانی نمیرسند خیال میکنند با توهین ویاوه سرائی گردی به دامن ایشان مینشیند بلکه رذالت وسخاوت خودرا به تاریخ تحمیل میکنند.
  از دوستان منتقد هاشمی رفسنجانی دعوت میکنم که اگر مایلند درکال واقع بینی ومستند ومدلل بدون توهین درهمین ستون وهمین سایت محبوب اسمون درمورد پیرامون اقای هاشمی رفسنجانی مناظره کنیم

 2. نویسنده دیدگاه: مهدی نریمان
  07 خرداد 1392

  همین آقای هاشمی که می فرماید هیچ گاه به دنبال پست ومقام نبودم از ریاست مجلس وریاست جمهور وریاست تشخیص مصلحت نظام را کاندید وقبول کرده وبه دنبال پست ومقام نبوده ! آقای هاشمی خیانتیکه شما به جامه کارگری کردی و پیمانکاری را در شرکت ها باب کردی تا ابد باقی است و راه دوزدی را برای افرای سود جو هموار کردی
  جنابعالی با دست گلی که دختر وپسرانت در جامه کردند جای صحبت نداری

 3. نویسنده دیدگاه: امانوند
  06 خرداد 1392

  اینکه آقای هاشمی فرد مفید برای نظام بوده و زحمات زیادی ذر نظام کشیده شکی نیست . اما مسایل و عملکرد عزیزان در سال 88 نیز فراموش نشدنی است . اما باید چند مطلب را باور نماییم .
  1- آقای هاشمی رفسنجانی فرد سیاست مدار بوده و هست .
  2- فرد مفید برای نظام بوده و می تواند باشد .
  3- محبوبیت از دست رفته را می تواند بدست آورد .
  فقط به یک شرط . انهم اینکه : فرزندانش اجازه دهند خود هاشمی با آن سیاستی که دارد عمل کند و فرزندان دخالت نکنند . چون هرچه بر سر مرد سیاستمدار ما می آید از ناحیه فرزندان است و بس . با خرابکاری خود وی را خراب می کنند .

نظر خودتان را ارسال کنید