امیر علی اکبری ، از کشتی تا مسابقات MMA ؛ بیوگرافی + عکس

امیر علی اکبری

نام : امیر

نام خانوادگی : علی اکبری

سال تولد : 20 آذر 1366 (30 سال)

محل تولد : جمال آباد سراب (آذربایجان شرقی )

رشته ی ورزشی : کشتی فرنگی ، هنرهای رزمی ترکیبی (MMA)

قد : 1.92 متر

وزن : 119 کیلو گرم

امیر علی اکبری (متولد 20 آذر سال 1366 در جمال آباد سراب ) ، کشتی گیر و مبارزات هنر های رزمی ترکیبی است .

او از سن یازده سالگی به کشتی آزاد روی آورد ولی سه سال بعد به دلیل فرم بدنی و علاقه ی شخصی ، به کشتی فرنگی ملحق شد . وی زیر نظر آقایان ، ناصر نور بخش و  بهروز حضرتی پور به فعالیت خود ادامه داد . او در سال 2010 با غلبه بر رقبا در دسته ی 96 کیلوگرم ، توانست مدال طلای قهرمانی کشتی فرنگی جهان را بدست آورد . این در حالیست ، که در سال 2009 مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا را به گردن آویخته  و صاحب مدال برنز مسابقات جهانی نیز شده بود .

حواشی پیرامون امیر علی اکبری

امیر علی اکبری در کشتی فرنگی

امیر علی مردانی در سال 1390 ، بدلیل اتهام مصرف مواد نیروزا به مدت 2 سال از شرکت در هرگونه مسابقات کشتی محروم ماند . ولی این پایان کار نبود ؛ او با تمرینات فراوان و پس از طی 2 سال محرومیت ، به صحنه ی مسابقات کشتی فرنگی سال  2013 مجارستان بازگشت و قهرمان شد ، اما باز هم با اعلام فیلا مبنی بر وجود ماده ی ممنوعه در نمونه خون او ، به صورت مادام العمر از حضور در تمامی مسابقات کشتی محروم شد .

وی در خصوص تصمیم اتخاذ شده ی فیلا لب به سخن گشود و تمامی این اتفاقات و اتهامات را پاپوش و شایعه دانست .

امیر علی اکبری در MMA

یکی از نکته های جالب حضور امیر علی اکبری در مسابقات MMA ، وارد شدن اون به همراه پیشانی بندی با عنوان ” یا حیدر کرار ” است خود او در این زمینه خود را عاشق امیرالمومنین می داند .

وی همچنین در مورد حتک حرمت مبارزان عربستانی  در یکی از مسابقات تلویزیونی ، موضعی جدی گرفت و آنها را به مبارزه دعوت کرد .

حضور امیر علی اکبری در رقابت های MMA

بعد از گذشت یک سال از محرومیت وی در رشته ی کشتی فرنگی ، امیر علی اکبری با انتشار پستی در صفحه ی شخصیش در اینستاگرام از پیوستنش  به ورزش هنر های رزمی ترکیبی (MMA) خبر داد .

چندی بعد با حضور در مسابقات MMA دوباره به قدرت نمایی پرداخت و حریفان خود را یکی پس از دیگری به شکست وادار کرد . توانایی های امیر علی اکبری به همین جا ختم نشد ، وی توانست در مسابقات مختلف رکورد های شگفت انگیزی از خود بر جای بگذارد . در چارچوب همین رکورد شکنی ها او با غلبه بر حریف آمریکایی خود تنها در 30 ثانیه ، تمامی تماشاگران را در بهت فرو برد . او در سال 2016 در مسابقات گرند پری رایزن شرکت کرد و توانست به مقام نایب قهرمانی دست یابد .

 

منبع : اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید