چرا اهل تسنن دست بسته نماز می خوانند!

نقل گردیده كه در زمان خلافت عمر، جمعی از ایرانی را به نزد او آمدند، این گروه به منظور رعایت ادب نزد خلیفه، دستها را روی سینه بر هم گذاشته بودند.

عمر از آنان پرسید چرا اینگونه ایستاده اید؟ آنان پاسخ دادند رسم ما آن است كه در نزد بزرگان برای رعایت ادب و نشان دادن تواضع خویش، این چنین بایستیم.

عمر این مرام را پسندید، و از آن پس دستور داد برای رعایت ادب و تواضع به درگاه الهی دستها را بر هم گذاشته و نماز را اقامه كنند، و این خلاف سنت و دستور رسول خدا “ص” بود.

البته اهل سنت بر سر مساله تکتف (دست بسته نماز خواندن) اتفاق نظر ندارند. و بعضی از علمای اهل سنت این کار را در نمازهای واجب، مکروه نیز می دانند. ابن رشد اندلسی در این باره می گوید:

درباره دست روى دست گذاشتن در نماز میان علماء (اهل سنت) اختلاف است، مالك ابن انس در نمازهاى واجب مكروه و در نماز نافله آن را جائز شمرده و جمهور آن را مستحب دانسته اند.

علت این اختلاف نظر روایات ناصحیحى است كه به دست ما رسیده كه نماز پیامبر را توصیف مى كند و در آن نقل نشده كه پیامبر دست راست روى دست چپ مى گذاشته اند. از طرفى به مردم امر شده كه دست روى دست گذاشته نماز بخوانند که دستور دهنده معلوم نیست.

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  13 دی 1397

  این یاوه سرایی های یهودیان جایی را نمیگیرد. اسلام عزیز مثل آفتاب میدرخشد که با انگشتان این کثافتان بروی کره خاکی و دین اسلام سایه نمی افگند. بااین کار های شیطانی شان فقط و فقط خود را ذلیل میسازند و بس. ما به اسلام عزیز افتخار میکنیم. و تا پای جان از اسلام عزیز دفاع میکنیم

 2. نویسنده دیدگاه: البلوشی
  12 فروردین 1396

  چرا الکی از خود حرف در میارید دروغه صد در صد دروغ

 3. نویسنده دیدگاه: بهرام
  07 شهریور 1395

  من یک یهودی هستم و افتخار میکنم!!
  شما به چی افتخار می کنید ؟؟؟

  جوان 22ساله یهودی سخنرانی خود را در خطاب به مسلمانان این طور شروع می کند.

  من یک یهودی هستم و افتخار می کنم شما به چی افتخار می کنید؟؟؟

  مسجدی از فرقه شیعه را منفجر کردیم وبه شما گفتیم کار فرقه سنی بوده و همین کار را با فرقه سنیها کردیم و این طور کشت و کشتار را بین شما راه انداختیم….

  به فرقه سنیها فهماندیم که دشمن درجه یک انها فرقه شیعه هست و این کار با فرقه شیعه هم کردیم و نسلهای مسلمانان را ازبین بردیم…
  به چی افتخار می کنید؟؟؟

  ماهوارهایمان را راهی خانهایتان کردیم و شبکه های اختصاصی به تمام زبان مسلمان ایجاد کردیم .

  فیلم های غیر اسلامی درست کردیم و انها را درست وقت عبادت شماها پخش کردیم و این طور اسلام شما را نابود کردیم…

  بازارهایتان را از لباسهای نازک و تنگ پر کردیم و هر روز به نازکی و تنگی ان افزودیم….
  به چی افتخار می کنید؟؟؟

  فرهنگ دوستی پسرها رو با دخترها رو بین جوانان شما اوردیم و ایمان جوانان شما سست کردیم ….
  دانشگاهایتان را با ترفنهای حرفه تعطیلی کردیم و امروز می بینم دانشگاهایتان فقط محل دوستی و رفاقت هست….

  به چی افتخار می کنید؟؟؟

  به عربها فهماندیم که دشمن سر سخت انها فارسها هستند و به فارسها فهماندیم که عربها دشمن درجه یک انها هستند ….

  به چی افتخار می کنید؟؟؟؟

  مدام به فارسها از تاریخ درخشان گذشتشان می گوییم و انها را در مقابل اعراب قرار می دهیم….

  در بین شما جکهایی در مورد بزرگان شما درست کردیم و شما هم استقبال کردید…

  لعن و نفرین و سب را به هر دو فرقه شیعه و سنی اموختیم و به انها گفتیم که باید همدیگر را سب و لعن کنید….

  به چی افتخار می کنید ؟؟؟؟

  بین دو کشور مسلمان فتنه انداختیم و به یک طرف اسلحه دادیم تا طرف دیگری را بکشد و همینطور نسلهای شما را ازبین بردیم….

  قران شما را طبق خواست خودمان تفسیر کردیم و بعضیها رو تکفیر کردیم و گفتیم کشتن اینها حلال است….

  مذهب جدیدی درست کردیم و ان را قوی ساختیم و به اسلحه دادیم تا شما را بکشد وشما خواب هستید….

  به چی افتخار می کنید؟؟؟؟

  برنامهای اجتماعی را بین شما رواج دادیم و شما را مشغول کردیم تا مبادا بیدار شوید و به بسوی ما بیایید….

  فیلمهایی ساختیم و خیانت را به خانهای شما اوردیم …..

  و خیلی چیزهای دیگر……

  و اما ای یهودیان سر افراز امروز هیچ فشنگی روانه ما نمی شود زیرا مسلمانان در گیر کشتار همدیگر هستند شبها را راحت بخوابید …..

  زمانی بود که اسلام بر جهان حکومت می کرد
  اما امروز مسلمانان نمی توانند بر خود حکومت کنند…..

  بله انها در عراق…سوریه….لبنان….یمن….لیبی… تونس….مصر…عربستان….افغانستان…..پاکستان…..ایران….قطر…کویت…..امارات…ترکیه…و خیلی جاهای دیگر دارند همدیگر را می کشند …..بله چون ما به انها فهماندیم که ما دشمن انها نیستیم….

  جوان یهودی دستان خود را بالا برد و با تمام قدرت فریاد زد ……ای محمد اسلامی که تو انرا بر تمام جهان فرستادی امروز چراغ ان نور نمی دهد….
  ای محمد دیگر کتاب تو خوانده نمی شود زیرا اگر خوانده می شد پیروان تو همدیگر را نمی کشند…..

  زمانی تو به انها می گفتی یهودیان دشمن درجه یک تو هستند ولی الان ما قاعده رو تغییر دادیم …

  می بینی ای محمد امت تو غرق در خون است روزانه هزاران مسلمان کشته می شود ان هم به دست مسلمانی دیگر ……زیرا به انها یاد دادیم که انها برادر نیستند زیرا دیگر کتاب تو خوانده نمی شود……

  تأمل ……تأمل

 4. نویسنده دیدگاه: بهرام
  06 شهریور 1395

  Surah Al-Ahqaf, Verse 5:
  وَمَنْ أَضَلُّ مِمَّن يَدْعُو مِن دُونِ اللَّهِ مَن لَّا يَسْتَجِيبُ لَهُ إِلَىٰ يَوْمِ الْقِيَامَةِ وَهُمْ عَن دُعَائِهِمْ غَافِلُونَ

  چه کسی گمراهتر است از آن کس که غیر خدا را می‌خواند که تا قیامت هم به او پاسخ نمی‌گوید و از خواندن آنها (کاملا) ً بی‌خبر است؟! (و صدای آنها را هیچ نمی‌شنود!)
  (Farsi)

  via iQuran

 5. نویسنده دیدگاه: بهرام
  06 شهریور 1395

  بگو: «آیا غیر از خدا، چیزی را بخوانیم (و عبادت کنیم) که نه سودی به حال ما دارد، نه زیانی؛ و (به این ترتیب،) به عقب برگردیم بعد از آنکه خداوند ما را هدایت کرده است؟! همانند کسی که بر اثر وسوسه‌های شیطان، در روی زمین راه را گم کرده، و سرگردان مانده است؛ در حالی که یارانی هم دارد که او را به هدایت دعوت می‌کنند (و می‌گویند:) به سوی ما بیا!» بگو: «تنها هدایت خداوند، هدایت است؛ و ما دستور داریم که تسلیم پروردگار عالمیان باشیم.
  (Farsi)

  via iQuran

 6. نویسنده دیدگاه: بهرام
  06 شهریور 1395

  Surah Al-Maeda, Verse 76:
  قُلْ أَتَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ مَا لَا يَمْلِكُ لَكُمْ ضَرًّا وَلَا نَفْعًا وَاللَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ

  بگو: «آیا جز خدا چیزی را می‌پرستید که مالک سود و زیان شما نیست؟! و خداوند، شنوا و داناست.»
  (Farsi)

  via iQuranSurah Al-Maeda, Verse 77:
  قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ لَا تَغْلُوا فِي دِينِكُمْ غَيْرَ الْحَقِّ وَلَا تَتَّبِعُوا أَهْوَاءَ قَوْمٍ قَدْ ضَلُّوا مِن قَبْلُ وَأَضَلُّوا كَثِيرًا وَضَلُّوا عَن سَوَاءِ السَّبِيلِ

  بگو: «ای اهل کتاب! در دین خود، غلوّ (و زیاده روی) نکنید! و غیر از حق نگویید! و از هوسهای جمعیّتی که پیشتر گمراه شدند و دیگران را گمراه کردند و از راه راست منحرف گشتند، پیروی ننمایید!»
  (Farsi)

  via iQuran

 7. نویسنده دیدگاه: شیرو خورشید
  26 مرداد 1395

  من مسلمونم، ولی اول میگم ایرانی هستم ، دوم میگم آذری هستم وسوم هم میگم فارسی زبان و در آخر میگم من مسلمون هستم
  بد بختی ما ایرانیان و کشورهای شرق و شمال شرق ایران از وقتی شروع شد که با زور شمشیر اسلامو به خورد ما دادن ، به ناموسمون تجاوز کردن و اونا رو بعنوان کنیز و غرامت جنگی از کافران با خودشون بردن، به جرم فارسی صحبت کردنمون ، زبونمونو از حلقمون کشیدن بیرون ، تمام تاریخ و افتخارات ما فارسی زبونا رو که تو کتابخونه ها تو بالای هزار سال ، جمع شده بود چه ایرانی ، چه خراسانی(افغانی ، ازبک و تاجیک و …) رو به اسم اینکه با قران مغایره به آتیش کشیدن ، زندگیمون سیاه و نابود شد، بعد الان میزنیم تو سر هم که چی ؟
  که چند نفر سر قدرت ، باعث شدن ما الان بزنیم تو سر وکله همدیگه و از چند نفر که قوم و خویش بودن و خواهر و دخترای همدیگرو میگرفتن دفاع کنیم
  محمد دختر هفت ساله ابوبکر گرفت، علی خواهر عمر و عمر یا ابوبکر دختر علی

 8. نویسنده دیدگاه: رسول
  31 تیر 1395

  سلام من یک سنی هستم و و دوستان شیعه دارم با هاشون هیج مشکلی ندارم
  و در روز عاشورا به همراه دوستان شیعه به عزاداری مبردازم و همه ای اهل سنت به تمام امامان از جمله امام علی امام حسین امام رضا احترام خاصی میزارند و همه بیاید منطقه تالش را ببینید که وحدت کامل را نشون میاد در همین بندر ترکمن 11 مسجد با نام امامان قرار دارد من که فک میکنم الان وحدت کاملی داریم در سوریه هم اهل سنت سوریه چه اهل سنت ایران چه اهل سنت عراق همانند برادران شیعه شهید داده اند

 9. نویسنده دیدگاه: مینا
  23 آذر 1394

  خدا در قران میفرماید زنان با ایمان برای مردان باایمان وبرعکس وزنان ناپاک برای مردان ناپاک وبرعکس پس خدا برای عزیزش یعنی پیامبر هیچ زن بی ایمانی بر نمیگزیند و ما هم چه شیعه چه سنی بجای توهین به همدیگه بهم احترام بذاریم چون بلاخره هردو خدا رو میپرستیم

 10. نویسنده دیدگاه: حسن
  04 مرداد 1394

  اگر به منابع شیعی هم مراجعه نشود منابع اهل سنت از جمله صحاح سته، به تنهایی بر حقانیت شیعه کافی است به شرطی که درست و بدون تعصب بررسی شود. خود علمای سنی هم به این مسئله واقفند ولی عناد چشم بصیرت اینها را کور کرده است و مردم ساده هم مستضعف دینی هستند زیرا نمی گذارند منابع اصیل و تحریف نشده دستشان برسد. از خداوند متعال مسئلت دارم که معارف حقه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام را با ظهور امام زمان علیه السلام وجدانی همه کند زیرا بیشتر همین سنیهای ساده و بی آلایش هم با دعاها و مناجات ائمه تکان خورده و توبه می کنند و به آغوش اسلام واقعی بر می گردند.

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   03 شهریور 1395

   برادر بزرگوار جناب اقاي حسين اي كاش هيچكام از بندگان خدا از روي تعصب ودنباله روي فكر وانديشه ديگران را الوده نمي كردنداز انجا كه همه مسلمانان بر اين باورند كه اعمال هركس در روز رستاخيز بر مبني نيكي وبدي كه در دنايز فاني انجام داده حشر ميشود پس وقتي كه پاداش حساب دست خداست چه دليلي دارد بر اعمال ديگري نظر دهيم وتعين تكليف كنيم بيشتر موارد فقي مذهبي دكاني است كه خيلي از مشركين بنام دين ومذهب در خورد مردم ميدهندچون فقط با اين روش است كه مي توانند حاكميت كنند. ما بندرت درباره انچه داريم فكر مي كنيم حال پيوسته در انديشه چيزهاي هستيم كه نداريم اين درد است نگذاريم در ما كارگر شود به داشتهايمان بنگريم تا از زنديگ لذت ببريم نه به توهين وتهمت زدن به صحابه واهل بيت شنيديم كه بعضي از مشركين به صحابه پيامبر كه خدا به انها مژده بهشت را داده توهين كردند قطعا پيامبروصحابه ان بزرگوار در زمان حيات خود مورد تهمت ازار وشكنجه بسياري قرار گرفتند وبعد از وفات شان هم همين طور توسط مشركين مورد تهمت قرار گرفتند غافل از اين كه براي براي صحابه نيكي وحسات محسوب ميشود وبراي توهين كننده كناه كبيره پس بخود بياييم وراه درست را پيشه كنيم

 11. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  21 تیر 1394

  این کاملا غلط است چنین چیزی در مذهب اهل تسنن وجود ندارد

 12. نویسنده دیدگاه: حسن
  12 تیر 1394

  پیامبر فرمودند :
  «هر كس بميرد و امام زمان خود را نشناسد، به مرگ دوران جاهلى مُرده است».

  زهرا (س) که تمام دنیا جمع گردد نمی تواند ایشان را انکار کند.
  حالا شما اهل تسنن بگویید که امام زمان حضرت زهرا که بوده ؟
  پاسخ با شما …
  یا باید بگویید که زهرا جاهل مرده (استغفرالله)
  یا اینکه امام زمانش ابوبکر بوده (این رو هم که می دونید محاله ، چون زهرا در زمان مرگ بسیار از ابوبکر خشمگین بود.)

  اندکی تفکر لازم است.

  • نویسنده دیدگاه: احمد
   13 تیر 1394

   سلام. من زیاد دنبال منابع شیعه ها و سنی ها رفتم. شمام یکم فکر کنین ببینین تفرقه در اسلام کی بوجود آمد؟ تفرقه درست زمانی بوجود آمد که بعد از رحلت پیامبر بر مساله جانشینی اختلاف پدید آمد. هر کسی از قدرت بدش نمی آید. مسلما بعد از رحلت پیامبر کسانی بودند که طمع قدرت آنها را گرفت و دین و آخرت خود را به یک مقام پوچ و توخالی فروختند. اکثر امت پیامبر یک طرف رفتند و اهل بیت پیامبر را کنار گذاشتند و همیشه حق اهل بیت را ضایع نمودند. هرچه توانستند اهل بیت را از خلافت دور کردند تا جایگاه حکومتشان را محکمتر کنند. در دین بدعت گذاشتند و از راه عقل نامحدود خود سیره پیامبر را تغییر دادند. شیوه نماز گزاردن و شیوه وضو گرفتن را عوض کردند. هر کس بر طبق سلیقه خودش قرآن را تفسیر میکرد. می گویند پیامبر جانشین خود را انتخاب نکرد، اگر این سنت پیامبر بود پس چرا ابوبکر برای خود جانشین انتخاب کرد؟ اگر غیر از این بود که علی جانشین پیامبر بود. پس اولین بار که سنت پیامبر زیر پا نهاده شد هنوز زمانی بود که جسد مبارک پیامبر بر روی زمین بود. اولش که این باشد خدا آخرش را بخیر بگذراند. بنظر شما آیا جای منطقی وجود دارد که علی و عباس عموی پیامبر در کنار جسد پیامبر باشند و خلیفه های شما در جایی دیگر به دنبال جانشین؟ در قیامت خلفای شما چه پاسخی خواهند داشت نزد رسول خدا؟ مگر پیامبر نگفتک من هیچ پاداشی از رسالتم از شما نمی خواهم مگر مودت و دوستی با اهل بیتم؟ و چه بی نظیر و محترمانه پاداش رسول خدا را دادند. هم حق خلافت را از آنها گرفتند و هم حقوق دیگرشان را. وای به حال امتی که علی از شدت دردی که از ناحیه آنها داشت شبها سر به درون چاه می بردند و گریه می کردند و از دست آنها به خدا شکوه می کردند؟ شما حتی مقام ابوبکر را از پیامبر نیز بالاتر گرفتید و بر طبق سنت ابوبکر عمل میکنید. شما چون پدرانتان سنی بود سنی شدید و گرنه هیچ اطلاعی از اهل بین ندارین. اگر سیره امامان را بخوانید شیفته آنان میشوید. از آخرت خود بترسید. از شب اول قبر. خدای تو کیست؟ همانا خدای ابوبکر است؟ کتاب تو کیست؟ قرآنی که ابوبکر و عمر تفسیر کنند؟ امامت کیست؟ جوابتان چیست؟ روز قیامت چه کسی میخواهد شمارا شفاعت کند؟ پیامبری که خلفای شما به اولادش ظلم نمودند و شما هنوز مقام آنان را از امامان بالاتر می دانید؟ دلتان به این خوش است که اسلام را عمر گسترش داد و به ایران آورد؟ دینی که به زور و با سربریدن گسترش داده شود به درد خودتان می خورد. الان هم داعش با همون روش داره مذهب مذخرفشو گسترش میده. این را بدانید که زمین خدا هیچوقت از حجت خداوند خالی نمی ماند. و اما شیعه: پیامبرش محمد رسول الله است و جانشینانش همگی حجت خدا بر روی زمین اند. ن از دین کم کردند و نه اضاف. شیعه همان مکتب علی است و مکتب علی مکتب رسول خداست. از اینکه شیعه هستم افتخار می کنم و اگر صدبار بمیرم و به دنیا برگردم باز هم شیعه می مانم.

 13. نویسنده دیدگاه: احمد
  08 تیر 1394

  با سلام خدمت برادران مسلمانم. اگه قرآن را قبول دارینبه آیه تطهیر مراجعه نمایید و پاک و معصوم بودن اهل بیت پیامبر عظیم الاشأن را قرائت فرمایید. خداوند آنها را از هرگونه خطا و گناه مصون داشت و این لطف پروردگار است که شمامل ما شیعیان شد که این امامان معصوم (ع) را الگوی خویش قرار دهیم. آری سنت پیامبر در نسل پیامبر قرار گرفته است. هیچ کس از امام علی به پیامبر نزدیک نبود. از خوردسالگی نزد پیامبر بزرگ شد و خلق و خوی پیامبر را گرفت. مگر نه این است که از کوزه همان طراود که در اوست؟ یا از اهل خانه که خبر دارد بجز اهل خانه؟ آری این علی بود که سنت پیامبر را نگه داشت.مگر در قرآن نیامده است که سرپرست و ولی شما قطعا خدا و رسولش و کسانی که ایمان آوردند و در حال رکوع ذکات می پرداختند؟ مگر دلیل از این محکم تر میخواهید؟ مگر پیامبر نگفت من شهر علم هستم و علی در آن است و هر کس که بخواهد به این شهر وارد شود باید از در آن وارد شود؟ در قرآٱن آمده است ان المومنون قلیلاك مومنان واقعی اندک هستند. بعد از رحلت پیامبر هم عده کمی بودند که در کنار علی ماندند.علی نه به مال چشم داشت نه به مقام. طبق فرمایش خود ایشان: من حکومت بر این امت را ارزشش کمتر از دانه جو می دانم. این نشان دهنده این است که مردم آن زمان نه درک و نه بصیرت کافی داشتند. آری سنت واقعی پیامبر را فقط اهل بیت پیامبر به ارث بردند. ما هرچه داریم از اهل بیت داریم و همیشه مدیون اهل بیت و جدشان پیامبر هستیم. شما به هر مذهبی از اسلام نگاه کنید فقط مذاهبی که از اسلام خارج نشده اند در می یابید که علم و دانش خود را از یکی از امامان گرفته اند و همه امامان علمشان به امام علی بر می گردد و علی نیز شاگرد پیامبر (ص) است. خداوند به انسان قدرت تفکر داده است که تعقل و تفکر کند و خودش دریابد همه چیز را. اگر فقط به منابع مذهب خود رجوع کند به هیچ جا نمی رسد بلکه باید به منابع دیگر مذاهب هم رجوع کند و بدور از تعصب خودش تصمیم بگیرد. اگر ب منابع وهابیون رجوع کنید در می یابید که آنها معاویه را اولین شخص وارد شونده به بهشت می دانند. معاویه که خودش با اهل بیت در جنگ بود و پسرش منفور تارخ گشت و پدرش در جنگ با پیامبر بود. آری اگر تعصب برکنار گذاشته شود همه چیز مثل روز روشن است. در رابطه با توسل باید بگویم ما ائمه را فقط وسیله قرار میدهیم بین خود و خدا که به حاجت خود برسیم. آنها هستند که نزد خدا آبرو دارند. اگر به زیارتشان می رویم بخاطر بزرگی و عظمتشان است و اینکه ما مدیون آنها هستیم. آنها در دین نه کم کردند و نه اضاف. اسلام حقیقی را به مردم نشان دادند.

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   28 تیر 1394

   وای به حالت از خدا بترس

 14. نویسنده دیدگاه: محمد فاروق
  25 خرداد 1394

  احترام به خداوند جل جلا له

 15. نویسنده دیدگاه: علی
  04 فروردین 1394

  به نامم خدا
  با توجه به فرمایشات علمای شیعه توهین به مقدسات اهل تسنن حرام است. اما ای اهل سنت وشیعه در دین خود جست جو کنید من شیعی هستم
  سوال با جواب دارم اگر کسی جواب جدیدی داره ممنون میشم واگه کسی سوال داره با احترام جواب میدم
  1. مگر پیامبر سزاوار تر از تمام انبیاه نیست و چه چیزی او را متمایز با انبیاه الهی میکند؟
  2.مگر علی(ع) اخرین خلیفه شما اهل تسنن نیست تفاوت علی (ع) با سه خلیفه دیگر در چیست؟
  3.عصمت ومعصومیت به عقیده شما وجود ندارد حتی برای حضرت محمد(ص) با اوردن موضوع غرانیق؟
  جوااب
  1.عصمت
  2.عدالت
  3.تقریباً همگی مسلمانان سراسر قرون، این داستان را ساختگی دانسته و رد می‌کردند

 16. نویسنده دیدگاه: رضا
  23 آذر 1393

  با سلام
  این اهل سنت چقدر حب عمر و امثالش را در دل دارند ؟چرا عمر در دوران خلافتش سیاه و سفید و عرب و عجم میکرد؟ که در نتیجه شخصی بر شخصی دیگر برتری داشت .چرا اخلاقش بد بود؟چرا مغیره را حد نزد؟چرا جلوی کتابت حدیث را گرفت؟ آیا نمیتوانست بدون این کار جلوی جعل حدیث را بگیرد؟ چرا از افراد دروغگو و زنا کار و غیره در زمان خلافتش استفاده کرد ؟یا اینکه میخواست این ها گناهی کنند و بعد آن ها را عزل کند که مردم بگویند عجب خلیفه ای. چرا و صدها چرای دیگر و اهل سنت میگویند عزاداری و زیارت بدعت و شرک است و اینان مفهوم انسان کامل را نمی دانند در حالی که مدعی هستند که از اوامر حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و اله پیروی میکنند و طلب حاجت از ائمه اطهار و بزرگان را شرک میدانند و بزرگانمان را در معنا با بت و این چیزها مقایسه میکنند و این خیلی درد آور است و مرده پرستی میگویند و نمیدانند که انسان ها نمیمیرند و اگر کارهای ما شرک است چرا ما وقتی که از بزرگانمان حاجت می طلبیم به حاجت خود میرسیم در حالیکه انسان آنقدر طمع کار است که اگر کاری برایش فایده نداشته باشد آن را انجام نمیدهد.

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   07 آبان 1394

   سلام من برای همه شمامتاسفم چه شیعه چه سنی چرراسعی نمیکنیدمنطقی ترعمل کنین وحرف بزنیدبرادرای مسلمون مابه بدترین شکل دارن به ددست یهودی هاومسیحی هاکشته میشن اونوقت شمادرگیراینیدکه چرا سنی همدست بسته نمازمیخونن وشمانه بس. کنیداگه قرار بود اسلام اینطوری ابادبشه تاالان شده بودمافقط اعامیکنیم مسلمونیم دررحالی که هیچ چیزازدینمون وشخصیت های بزرگ دینیمون نمیدونیم

 17. نویسنده دیدگاه: تواب
  04 آذر 1393

  امامان مردان بزرگ و تاثیر گذار و شناخته شده در تمام مذهبها و از نسل پیامبرانمان و محترم پاک و مظلوم بودند اما اهل تشیع فراموش کردن که خدا افریننده هر جنبنده و غیر جنبنده هر انچه در اسمان و زمین وجود دارد هست من شما و امامان و پیامبران برای گرفتن حاجت و درخواست. خداوند بی نیاز به هیچ شخص و رابطی نیاز ندارد هزارجا در قران و احادیث و از زبان پیامبران امده است خداوند مهربان توانا بی نیاز از هرانچه در عالم وجود دارد هست چون همه چیز را خود به تنهایی افریده هست اما اهل تشیع برای شفا گرفتن خودشونو با طناب به ضریح میبندن برای حاجت به هر چیز پناه میبرن و نامش را فریاد میزنند به جز نام الله در صورتی که در هر زمان و مکان و همینزمان حال یا انی به صورت مستقیم بی نیاز از چیزی میتوانند با خدا از یک دقیقه تا یک قرن با خدا رازونیاز کنند مطمین باش که گوش میدهد……

  • نویسنده دیدگاه: نصرت الله
   10 خرداد 1394

   صد درود برشما

 18. نویسنده دیدگاه: هر کی
  13 مهر 1393

  درود بر شما

 19. نویسنده دیدگاه: فرح
  13 تیر 1393

  فرقی نمی کنه تو کتاب روح الدین اسلامی نوشته! در ضمن اینقدر با غصب از بزرگانی چون حضرت عمر و … حرف نزنیم هر چی باشه جزو یاران پیامبر بودن و ما ها به اندازه تار موی این بزرگان اهل طریقت نیستیم.
  سینه زنی و عزاداری ومتوصل شدن به معصومین برای رسیدن به حاجتامون بدعت نیست ؟!!!!!!!! پس چرا خدا می فرماید من از رگ گردن به شما نزدیکترم مرا فراخوانید نمازمی خونیم که به خدا متوصل شیم حالا دست بسته یا باز !

 20. نویسنده دیدگاه: farshid
  16 بهمن 1392

  به به خیلی این دروغا رو باور کردن.نظراتم چسبیده به اسمون.آقا چیزی میگفتی که یه کم حقیقت داشت.در ضمن از خلفای راشدین حضرت علی رو فراموش کردی بنویسی.بعدشم این دروغ محض باید تو کتاب گینس ثبت بشه امید وارم رکورد دار باشی. (((((((در مذهب اهل سنت، خلفای راشدین ـ ابوبكر، عمر، عثمان ـ به لحاظ ضعف علمی در تمام زمینه ها و نیز به لحاظ اجتهاد به مصلحت و نه به حقیقت و واقعیت دین و در نظر داشتن حبّ و بغضهای قومی و سیاسی در بیان و اجرای احكام دین، دچار انحراف از قرآن و سنت و روش رسول خدا “ص” گردیدند، در نتیجه بدعتهایی را در دین خدا وارد كردند كه مخالف نص صریح قرآن و سنت نبوی بود. از این رو هم خودگمراه گردیدند و هم پیروان آنان اسیر این گمراهی شدند. شدت این بدعتهای انحرافی در زمان عمر، خلیفه دوم، به اوج خود می رسد)

 21. نویسنده دیدگاه: سید حسین
  03 دی 1392

  یک جمله میگویم:اسلام هرچه ضربه خورد از ضعف و ناتوانی حاکمانی ستمگری بود که قدرت را بر دین اولویت میدیدند.

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   02 اسفند 1392

   امااگه به حرف های اخوندهای رافضی گوش کنید می فهمیدکه انهاازفرعون هم بترند

 22. نویسنده دیدگاه: حسینی
  20 مرداد 1392

  چرا ما شیعیان با توسل به امامانی که تاریخ و علم تاریخ خلافش را ثابت کرده و با توسل به احادیثی که روز بروز بیشتر هم میشود خود را بر حق میدانیم؟و جالب است که بسیار هم مشکلات فراوان و روزافزونی هم با تمام ثروتهای خدادادی پیدا میکنیم؟بعد از آن هم براحتی با دروغ و ریا و تهمت زنی که فضای کشور را پر کرده خود را تنها قوم مملکت برتر میدانیم؟آیا غیر از ما کسان دیگری هم در انتهای جهالت و خودپسندی هستند؟ تاریخ ثابت کرده نازیها بودند نه به اندازه ما اما به هر حال ما یکه تاز این راه رو به تباهی هستیم.

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   25 آبان 1392

   منم با شما کاملا موافقم فکر کنید نخوانده و فکرنکرده پاسخ ندهید آیا اینطور نیست؟ پیامبران ما در عربستان بودند پس اگر بحث درست و نادرست باشه اهل تسنن درستره چون همونجا ک پیامبران بودند این چیزا رواج شده و نقص در خلفای راشدین نیست بلکه نقص در ماست ک میخوایم بگیم چون کشورمون اسلامیه ما درست میگیم کشورمون اسلامیه درست اما ما راه پیامبران رو در پیش نگرفتیم بلکه حدیثایی از امامان که هر روز جدیدشو درست میکنند رو پیش گرفتیم من نمیگم امامان رو قبول ندارم اما حرفشون بالاتر از پیامبران و دیار آنها و قرآن نیست

   • نویسنده دیدگاه: مهدی
    24 خرداد 1394

    سلام اینکه اسلام از عربستانه پس هر چی از اونجا اومده درسته که دلیل بر حقانیت نیست یک مثال سادش اینه که فوتبال از چین یا انگلیسه حالا بهترینها توی فوتبال الان دنیا برزیله حتی بچه های کوچکش باید دید در طول تاریخ اسلام کدام مذهب از کتاب و سنت تفسری عاقلانتر و کار امدتری داشته و روبه روی شیطان اصلی ایستاده و کدوم سکوت یا همکاری میکنه. کدام تفکر سازش با هندو بودای مشرک و می پسنده و حکم به دشمنی با مذهب اسلامی میده . تفکر شیعه امروز حتما مثل تمامی تفکرات دینی خرافاتیم داره ولی ما مثل امام علی ع مون وخلیفه چهارم اهال سنت بخاطر اسلام و وحدت و احترام پشت سر امام جماعت سنی نماز میخونیم اهل سنت چطور

    • نویسنده دیدگاه: اسماعیل
     14 شهریور 1394

     سلام بچه ها من از دوستای اهل سنتتون هستم قبلمون یکیه قران مون باهم یکیه ّّّّبیامبرمون یکیه تازه اماماتونم به عنوان ادمای خیلی خوب و مهربون میشناسیم و زبونم لال هیچوقتم ازشون بدگویی نمیکنیم بیاین یکم با هممهربونتر باشیم حیف نیست به عنوان بیروان کاملترین دین الهی با وجود این همه نقاط مشترک دعوا کنیم

نظر خودتان را ارسال کنید