دو راهی آزمون بین اسب و تیم‌ملی ; چرا سردار همچنان غایب اردو است؟

در حالی که اردوی تیم‌ملی از دوشنبه آغاز شده اما سردار آزمون با وجود حضور در ایران، همچنان غایب اردوی تیم‌ملی است. مساله‌ای که این سوال را به وجود آورد که آیا غیبت او با هماهنگی کادرفنی تیم‌ملی است؟ کی‌روش جواب روشنی به این سوال نداد.

به گزارش آسمونی ، “نصف اشتباهاتمان ناشی از این است که وقتی باید فکر کنیم، احساس می‌کنیم و وقتی که باید احساس کنیم، فکر می‌کنیم.” شاید نزدیک‌ترین مصداق برای این عبارت هاروکی موراکامی، سردار آزمون مهاجم جوان تیم ملی است. دلیل آن هم روشن است و آن چیزی نیست جز خداحافظی احساسی آزمون از بازی‌های ملی در سن ۲۴ سالگی!

این تصمیم سردار در برهه‌ای گرفته شد که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی است و همه می‌دانند که این مربی پرتغالی اصولی دارد که به هیچ عنوان از آن‌ها کوتاه نمی‌آید. یکی از این اصول، لزوم احترام به لباس تیم‌ملی است و این که تیم‌ملی از هر بازیکنی بزرگ‌تر است؛ اصلی که باعث شد سید مهدی رحمتی پس از خداحافظی از تیم‌ملی دیگر رنگ لباس تیم کشورش را نبیند.

با این حال کی‌روش در این موضوع خاص از موضع خود کوتاه آمد و پس از خداحافظی آزمون، دوباره او را به تیم‌ملی دعوت کرد. طبق صحبت‌های کی‌روش، او اولین نفری بوده که از خداحافظی آزمون آگاه شده و به این خاطر که از دلایل این خداحافظی آگاه بوده، دوباره مهاجم جوانش را در لیست ملی‌پوشان قرار داده است.

با این که کی‌روش از دلیل اصلی خداحافظی آزمون پرده برنداشت اما با توجه به پست اینستاگرامی که آزمون منتشر کرد، “تشدید بیماری مادر به خاطر نامهربانی‌ و قدرنشناسی عده‌ای و توهین‌هایی که به هیچ وجه حق او و هم‌تیمی‌هایش نبوده،” به عنوان دلیل او برای خداحافظی با لباس تیم‌ملی مطرح شده بود.

در این که همیشه انتقاد یا حتی توهین به بازیکنان فوتبال وجود دارد شکی نیست اما این که بازیکنی این مسائل را بهانه کند تا از تیم‌ملی کشورش جدا شود، جای هیچ دفاعی ندارد. همان طور که علی دایی یا ستارگان دیگر فوتبال ایران، با وجود انتقادات و توهین‌ها هیچ‌گاه پیراهن تیم‌ملی ایران را کنار نگذاشتند و تا آخرین لحظه برای این تیم جنگیدند.

با تمام این اوصاف کی‌روش به آزمون فرصت دوباره داده و با توجه به پیشینه‌ای که از این مربی پرتغالی وجود دارد، خودش را هم تا حدی کوچک کرده و در معرض پیکان تیز انتقادات قرار داده اما چرا سردار آزمون با وجود رفتار پدرانه‌ای که کی‌روش نسبت به او داشته، هنوز در اردوی تیم‌ملی حضور پیدا نکرده است؟

آزمون چند روزی است که در ایران به سر می‌برد اما در این مدت یا در کورس‌های اسب‌دوانی به سر برده یا در حال اکران مستند مربوط به اسبش بوده است. در این بین این سوال پیش می‌آید که آیا آزمون با هماهنگی با کی‌روش هنوز در اردوی تیم ملی حضور پیدا نکرده است؟ وقتی در حاشیه تمرین چهارشنبه عصر تیم ملی این سوال از از کی‌روش پرسیده شد، او پاسخ روشنی نداد و تنها گفت که درست نیست بازیکنی با ۲۴ سال سن از تیم ملی خداحافظی کند.

در حال حاضر تمام درها برای حضور دوباره در تیم‌ملی برای سردار آزمون باز است اما در این یک هفته از او رفتارهایی سر زده که به نظر می‌رسد اکران مستند و حضور در کورس اسب‌دوانی اولویت بالاتری نسبت به حضور در تیم‌ملی ایران برای او دارد.

آزمون در پست خداحافظی‌اش در اینستاگرام نوشت: “کسی چه میدونه که در پس خنده‌های من چه سختی‌های تلخی وجود داره؟؟؟!!!” مهاجم جوان تیم‌ملی باید بداند که مردم ایران در اوضاع کنونی کشور به قدری مشکل و مشغله دارند که وقت توجه به خنده‌های مهاجم سرکش تیمشان را ندارند. آن‌ها تنها احترام برای کشورشان را می‌خواهند.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید