استفاده سعودی‌ها از بمب‌های آمریکایی برای هدف قرار دادن اتوبوس حامل کودکان یمنی

به گزارش آسمونی:قطعات به دست آمده از بین پیکرهای کودکان دانش‌آموز یمنی پس از حمله به اتوبوس حامل آن‌ها، نشان می‌دهد که از بمب‌های ساخت آمریکا در این حمله استفاده شده است.

شواهد و بقایای به دست آمده پس از هدف گرفتن یک اتوبوس حامل کودکان دانش‌آموز یمنی از سوی جنگنده‌های سعودی نشان می‌دهد که از یک بمب ریتئون نوع 82 در این حمله استفاده شده است.

جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری سعودی پنجشنبه گذشته یک اتوبوس حامل کودکان دانش‌آموز یمنی را در منطقه ضهیان در استان صعده هدف قرار دادند که بر اثر 51 که اکثر آن‌ها کودک بودند شهید شده و دستکم 79 نفر دیگر زخمی شدند. پس از این حمله بود که بقایای بمبی که این اتوبوس را هدف قرار داده بود از بین اجساد قطعه‌قطعه شده کودکان یافت شد.

قطعات به دست آمده به نظر بخشی از بمب‌های 500 پوندی MK-82 است که ایالات متحده همچنان آن‌ها را به سعودی صادر می‌کند.

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی، پیشتر نیز از این نوع بمب‌ها برای هدف قرار دادن یک سالن محل برگزاری مراسم عزاداری در صنعا استفاده کرده بود، حمله‌ای که در سال 2016 انجام شده و بر اثر آن 140 تن شهید و 525 نفر زخمی شدند.

فروش سلاح‌ها به عربستان در شرایطی تداوم دارد که سازمان حقوق بشری به کرات آن را محکوم کرده‌اند، زیرا فروش این سلاح‌ها از مهمترین عوامل افزایش قربانیان و جان‌باختگان در یمن هستند.

به نوشته راشاتودی، برآوردهای سازمان ملل نشان می‌دهد که طی سه سال اخیر بیش از 100 هزار یمنی جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: تسنیم

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید