یک خودرو با ساختمان پارلمان انگلستان برخورد کرد/پلیس حادثه را تروریستی اعلام کرد

به گزارش آسمونی:بعد از آنکه یک خودرو با حفاظ اطراف ساختمان پارلمان انگلیس برخورد کرد، پلیس مسلح در محل حاضر شد و راننده این خودرو را دستگیر کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روز سه‌شنبه رسانه‌های انگلیسی از برخورد یک خودرو با نرده‌های حفاظت از ساختمان پارلمان انگلستان در لندن خبر دادند و نوشتند که این حادثه به عقیده پلیس تروریستی بوده است.

به نوشته روزنامه «دیلی استار»، دقایقی پس از این حادثه، پلیس مسلح انگلیس در اطراف ساختمان پارلمان در لندن حاضر شده و خودرو را محاصره کرده است.

به گفته خبرنگار «یورو نیوز»، پلیس راننده این خودرو را دستگیر کرده و خیابان‌های اطراف «وست مینستر»، محل استقرار پارلمان و دولت انگلیس، مسدود شده‌‌اند.

شبکه اسکای نیوز به نقل از «متروپلیتن»، پلیس لندن، خبر داد بر اثر این حادثه چند رهگذر مجروح شده‌اند. دستکم دو نفر از مجروحین به دلیل شدت آسیب‌دیدگی به بیمارستان منتقل شده‌اند. همچنین ایستگاه متروی وست مینستر هم به دلایل امنیتی تعطیل شده است.

هنوز هویت مهاجم اعلام نشده است.

«ترزا می» نخست وزیر انگلیس با مجروحان این حادثه ابراز همدردی کرد. «صادق خان» شهردار لندن هم گفت که چنین حوادثی آن‌ها را نمی‌ترساند و متفرق نمی‌کند.

دولت انگلیس اعلام کردم جلسه اضطراری «کبرا» با حضور کابینه دولت، امروز ساعت 2 بعدازظهر به وقت لندن برای بررسی این حمله تروریستی تشکیل خواهد شد.

پلیس حمل و نقل انگلستان گفت که به د نبال این حادثه، امروز عصر تعداد افسران پلیس برای گشت‌زنی در انگلیس، اسکاتلند و ولز اضافه خواهند شد.

روز ۲ فروردین ۱۳۹۶ هم فردی به نام «خالد مسعود» در حادثه‌ای مشابه خودروی خود را ابتدا به گروهی از رهگذران و سپس به ساختمان پارلمان انگلیس کوبید. او سپس از خودرو پیاده شده و یک پلیس را به ضرب چاقو کشت. وی دقایقی بعد در تیراندازی نیروهای ضدتروریسم پلیس انگلیس کشته شد.

در آن حادثه جمعا ۶ نفر کشته و ۴۵ تن زخمی شدند. گروه تروریستی «داعش» مسئولیت آن حمله را بر عهده گرفت.

منبع: فارس

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید