الهه احمدی ، پرچمدار ایران در بازیهای آسیایی جاکارتا ; بیوگرافی + عکس

الهه احمدی

الهه احمدی

با تصمیم ستاد عالی بازی‌های آسیایی الهه احمدی پرچم دار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ شد. او بخاطر مصدومیت کیمیا علیزاده جایگزین او شده است .
بیوگرافی الهه احمدی را در ادامه ببینید .

بیوگرافی الهه احمدی :

الهه احمدی (متولد ۱۰ خرداد ۱۳۶۱ در تهران) تیرانداز زن ایرانی است که بیشترین مدال در عرصه جهانی را به دست آورده و بهترین نتیجه را در تاریخ این رشته ورزشی در المپیک برای ایران به دست آورده‌است.
او در بازی‌های آسیایی گوانگ‌ژو از موفق‌ترین ورزشکاران کل کاروان اعزامی ایران بود که صاحب سه نشان نقره و برنز شد.

الهه احمدی در المپیک لندن :

او در دومین مرحله از رقابت‌های جام جهانی تیراندازی سال ۲۰۱۱ که در سیدنی برگزار شد با کسب مقام دوم موفق به کسب سهمیه در ماده ۱۰ متر تفنگ بادی زنان برای المپیک تابستانی ۲۰۱۲ شد.
در بازی‌های المپیک با کسب ۳۹۷ امتیاز به مرحله پایانی این رقابت‌ها راه یافت و در مرحله پایانی و با کسب ۴۹۹ امتیاز در ده مرحله، پس از نمایندگانی از چین، لهستان، چک و آمریکا در رتبه ششم ایستاد. او در رشته تیراندازی پنجاه متر سه وضعیت هم شرکت کرده و رتبه چهل و سوم را کسب کرده و از رسیدن به فینال بازماند.

الهه احمدی در المپیک ریو :

الهه احمدی در سال ۲۰۱۵ در مسابقات جهانی مونیخ وارد فینال شد اما در رده هشتم قرار گرفت و از کسب سهمیه المپیک در این مسابقات بازماند.
او در مسابقات جهانی گابالا کشور آذربایجان، با حضور در فینال رشته تفنگ بادی به مدال طلا دست یافت و جواز حضور در المپیک ریو را به‌دست‌آورد.
او که هدف خود را بعد از این مسابقات، کسب مدال در المپیک ریو اعلام کرده بود ، در نهایت، با حضور در مسابقه المپیک برای دومین بار به فینال این مسابقات راه پیدا کرد اما در نهایت باز هم به مقام ششمی بسنده کرد .
او جزو معدود ورزشکارانی است که مسوولیت باخت و شکست خود در مسابقات مهم را برعهده گرفته‌است و هیچگاه به دنبال یافتن مقصر نبوده‌است.

الهه احمدی و رسیدن به جایگاه نخست در جهان :

الهه احمدی تنها ورزشکار زن ایرانی است که در تاریخ ورزش بانوان ایران توانسته‌است در رده‌بندی جهانی فدراسیون‌های ورزشی، در جایگاه نخست قرار بگیرد. او در سال ۲۰۱۵ و پس از دریافت مدال طلا در مسابقات فینال فینالیست‌های جهان به میزبانی مونیخ آلمان، و سپس نایب قهرمانی در مسابقات آسیایی دهلی نو، در سیستم رنکینگ جهانی فدراسیون جهانی تیراندازی (ISSF) در جایگاه نخست قرار گرفت. این جایگاه تا شش ماه ادامه داشت که یکی از استثناها در ورزش زنان ایران محسوب می‌شود.

زندگی شخصی الهه احمدی :

الهه ورزش تیراندازی را نزد پدر خود مصطفی احمدی آموخته و پرورش یافته‌است. مصطفی احمدی سالهاست که مربی تیم تیراندازی نیروی زمینی ارتش است و همراه این تیم توانسته‌است سالهای متمادی در لیگ برتر تیراندازی کشور قهرمان شود. الهه احمدی نیز از ابتدای کار تیراندازی، عضو تیم نیروی زمینی ارتش بوده و به همراه این تیم توانسته‌است بارها مقام نخست لیگ برتر را به دست آورد علاوه بر مصطفی و الهه احمدی، دو عضو دیگر این خانواده یعنی محمد و مهدی احمدی نیز از تیراندازان شناخته شده ورزش کشور محسوب می‌شوند که در مسابقات داخلی و بین‌المللی صاحب عناوین مختلف شده‌اند.
الهه احمدی در سال ۱۳۸۷ ازدواج کرده و در سال ۱۳۹۲ صاحب فرزندی به نام «سیدباور» شده‌ است .

دستاوردهای عمده الهه احمدی :

1 طلا- جام جهانی ISSF ۲۰۱۸، مونیخ، آلمان- تفنگ ۳وضعیت خفیف زنان
1 طلا- فینال فینالیست‌های جام جهانی ISSF ۲۰۱۵، مونیخ، آلمان- تفنگ ۱۰ متر بادی زنان
1 طلا- جام جهانی ISSF 2015، گابالا، آذربایجان- تفنگ ۱۰ متر بادی زنان
2 نقره – جام جهانی آی‌اس‌اس‌اف ۲۰۱۱، سیدنی، استرالیا – ۱۰ متر تفنگ بادی زنان
3 برنز – جام جهانی آی‌اس‌اس‌اف ۲۰۱۰، پکن، چین – تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان
2 نقره – بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰، گوانگ‌ژو، چین – تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان
2 نقره- قهرمانی آسیا ۲۰۱۵، دهلی نو، هند، ۱۰ متر بادی زنان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید