تصاویر ماندگار لیگ برتر ( بخش نهم )

تصاویر ماندگار لیگ برتر( بخش نهم) /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

سایر بخش های ( تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر )

 

به گزارش ورزشی آسمونی ، لیگ برتر ایران در سالهای نخست برگزاری آن، هرگز تیمی را به خود ندید که در دو سال متوالی قهرمان مسابقات شود. در سالهای ابتدایی برگزاری لیگ برتر، تمرکز قدرت در لیگ وجود نداشت و هر سال یک تیم قهرمان مسابقات می شد. مروری داریم بر سالهایی که حتی سایپا تهران قهرمان مسابقات می شد و بازیکنی چون آرش برهانی آقای گل مسابقات لیگ گردید..

سایپا هرگز تیمی پرطرفدار در فوتبال ایران نبوده است. اما در آخرین روز لیگ 86-85 استادیوم این تیم پر شد و نارنجی پوشان حتی صاحب بوقچی هم شدند!

 

دیدار سایپا مقابل مس کرمان، تنها رقابتی بود که ورزشگاه انقلاب کرج را مملو از تماشاگر کرد. هفته پایانی بود و سایپا در صورت برتری قهرمان لیگ می شد.

 

جشن قهرمانی علی دایی و هم تیمی هایش در سایپا. به گزارش آسمونی ، این تیم توسط ورنر لورنت آلمانی بسته شد اما او پس از چهار هفته رفت تا دایی مربی- بازیکن تیم شده و قهرمانی را برای سایپا به ارمغان آورد.

 

آرش برهانی با پیراهن استقلال در فصل 88-87. برهانی در آن فصل با 21 گل زده، اقای گل رقابت ها شد.

 

پرسپولیس تهران در روز پایانی لیگ 87-86. این تیم در حالی مقابل سپاهان قرار گرفت که سپاهان با یک مساوی هم قهرمان می شد اما گل سپهر حیدری( نفر دوم از راست) قهرمانی را در آخرین ثانیه ها نصیب پرسپولیس کرد.

 

سپاهان اصفهان نایب قهرمان فصل 87-86. این تیم دو همان سال نایب قهرمانی لیگ قهرمانان اسیا را نیز به خود اختصاص داد و پس از آن، موفق شد سه سال پیاپی فاتح لیگ برتر شود.

سایر بخش های ( تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر )

منبع: اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید