تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر ( بخش ششم )

عکس های خاطره انگیز لیگ برتر  ( بخش ششم ) /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

سایر بخش های ( تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر )

 

تا همین یک دهه قبل، بیژن ذوالفقارنسب از مربیان موفق و پرخواهان لیگ ایران بود، بازیکنانی چون اسماعیل حلالی و ناصرشیردل در لیگ بودند و ابومسلم خراسان در شمار قدرتهای لیگ به شمار می آمد. در این بخش مروری داریم بر تصاویر خاطره انگیز این چهره ها و تیمهای خاطره انگیز در لیگ برتر

 

در اولین دوره لیگ برتر، هنوز ورزشگاه شیرودی هم مسابقات برگزار می شد. این هم تصویری از دیدار تیم های سایپاو سپاهان در هفته سیزدهم لیگ اول. ادموند بزیک و محمود کریمی بازیکنان سپاهان را با پیراهن زرد می بینید.

 

ابومسلم خراسان در اولین دوره لیگ برتر با برتری(9-2) مقابل شاگردان ناصرحجازی( استقلال رشت) بهترین نتیجه تاریخ این بازی ها را برجای نهاد. در آن مسابقه رضا عنایتی به تنهایی 7 گل زد! عنایتی در سمت چپ تصویر دیده می شود. آن که در کنار اوست مجتبی جباری جوان است.

 

در سال های آغازین لیگ برتر، دکتر بیژن ذوالفقارنسب از مربیانی بود که همیشه خواهان داشت. او با تیم هایی چون پیکان و سایپا نتایجی بسیار خوب کسب کرد.

 

آن که سرش را تراشیده ناصر شیردل است. بازیکنی که خیلی دیر در برق شیراز مطرح شد و به یکی از مهره های کلیدی پیکان بدل شد. در آن روزها مدیران صبورتر از امروز بودند و در لیگ دوم، مهدی دادرس انقدر به ذوالفقارنسب فرصت داد که تیم قعرنشین پیکان حتی در مقاطعی به تیم دوم جدول بدل شد!

 

این هم اسماعیل حلالی بازیکن سابق تراکتورسازی و پرسپولیس که در اواخر فوتبال خود، راهی صنعت نفت ابادان شد. ضنعت نفت همیشه یک اسانسور در لیگ بود که هرگز به تیمی مدعی بدل نشد.

 

این هم استقلال در اولین دوره لیگ برتر. تیمی که تا یک هفته مانده ببه پایان لیگ صدرنشین بود اما در هفته آخر قهرمانی را از دست داد. از این ترکیب مردانی چون فکری، خرمگاه، نوازی و دین محمدی همگی در لیگ در شمار کمک مربی های تیم های تهرانی هستند.

سایر بخش های ( تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر )

منبع: اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید