تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر ( بخش سوم )

عکس های خاطره انگیز لیگ برتر ( بخش سوم ) /   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

سایر بخش های ( تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر )

به گزارش ورزشی آسمونی ،  لیگ 98-97 هم آغاز شد. تا چندی دیگر تصاویر این دوره لیگ هم به خاطرات می پیوندد. همان طور که عکسهای مربوط به ادوار گذشته لیگ، امروز در خاطرات ما جای گرفته اند. در روزهای گذشته تصاویر خاطره انگیز لیگ را در دو بخش مرور کردیم. بخش سوم این تصاویر را با هم می بینیم.

سال 1386 و حضور سه بازیکن سابق پاس در کنار هم.جواد نکونام و بهنام ابوالقاسم پور با هم خویشاوند هستند و خداداد عزیزی نیز کاپیتان پاس در قهرمانی فصل 83-82 بود. اما این چه مراسمی است؟

 

مراسم انتخاب بهترین های فوتبال ایران در سال 1386 و اهدای جایزه بهترین گلزن لیگ برتر به عرفان( دنی) اولروم بازیکن آن روزهای ابومسلم خراسان. خداداد عزیزی مربی ابومسلم و ناصر شفق مدیرعامل باشگاه نیز در کنار عرفان حضور دارند. حسن روشن هم عموما در این گونه مراسم ها حاضر است!

 

رابطه محمد مایلی کهن و عادل فردوسی پور همیشه مثل امروز همچون کارد و پنیر نبوده است بلکه زمانی این چنین با هم گپ و گفت می کردند. مایلی کهن هم در لیگ برتر از جمله مربیانی بوده که همیشه تیم داشته است؛ حتی با وجود عدم نتیجه گیری در تمامی آنها!

 

فولاد خوزستان در تمامی تیم های لیگ برتر یک استثنا بود. این تیم طی سه سال به لطف بازیکنان تیمهای پایه خود از تیمی قعرنشین به قهرمان لیگ بدل شد. با مردانی چون ایمان مبعلی، حسین کعبی، جلال کاملی، ناجی بداوی و البته در کنار نفرات باتجربه ای چون سهراب بختیاری زاده و احمد مومن زاده.

 

مهر 1382 و آیین آغاز بازی استقلال و فولاد با حضور محمود فکری و ابراهیم میرزاپور کاپیتان های دو تیم. میرزاپور هنوز دوران افت وحشتناک خود را آغاز نکرده بود. فکری هم چندی بعد وارد دنیای مربیگری شد اما جز شیرین فراز کرمانشاه هرگز فرصت نکرد در لیگ برتر مربیگری کند. یک دهه گذشت تا فکری با نفت مسجدسلیمان در لیگ یک درخشید.

 

خسرو حیدری با ابومسلم و پاس در فوتبال ایران چهره شد و سر از استقلال در آورد.

سایر بخش های ( تصاویر خاطره انگیز لیگ برتر )

منبع: اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید