سپاهان 0 – 0 صنعت نفت ؛ شب خاموش نقش‌جهان

تیم فوتبال سپاهان در شبی که هواداران خود را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت، با تساوی بدون گل به کار خود در در هفته اول لیگ خاتمه داد.

به گزارش آسمونی ، امشب تیم فوتبال سپاهان در شرایطی به مصاف حریف خود تیم صنعت نفت آبادان رفت که حملات بیشتری نسبت به حریف خود روی دروازه حریف ترتیب داد ولی عدم هماهنگی و بی دقتی مهاجمان این تیم در زدن ضربات نهایی سبب شد تا این مسابقه برای آنها گلی به همراه نداشته باشد.
البته سپاهانی ها در این مسابقه به دلیل محرومیت هواداران خود را در اختیار نداشتند و همین موضوع سبب شد تا بازی از هیجان خیلی خوبی برخوردار نباشد و در نهایت نیز یک امتیاز حاصل کار دو تیم در افتتاحیه لیگ برای آنها شد.

‏فولاد مبارکه سپاهان – صنعت نفت ‏آبادان- ساعت : ‏۲۰:۴۵‏ / ورزشگاه: نقش جهان اصفهان
سیدرضا مهدوی – امیررضا آشور ماهانی – احد سلطانی – سیدعلی میرغفاری ناظر: حسین عسگری

 

ترکیب سپاهان:

پیام نیازمند، سیاوش یزدانی، عزت پوقاز، سعید آقایی ( 2+90 خالد شفیعی)، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، حسین پاپی(51- جلال علی محمدی)، ساسان انصاری(61- بختیار رحمانی)، سجاد شهباززاده، مهرداد محمدی، استنلی کی روش

سرمربی: امیرقلعه نویی

 

ترکیب صنعت نفت آبادان:

شهاب گردان، عقیل کعبی، وفا هخامنش، حسین ساکی، سیروان قربانی، اکبر ایمانی، احمد عبدالله زاده ( 88 طالب ریکانی)، مصطفی احمدی، میلاد جهانی، لوییز سوارز و بهنام برزای.

سرمربی: پائولو سرجیو

 

کارت زرد

عزت پورقاز دقیقه 42

سعید آقایی دقیقه 71

مهرداد محمدی دقیقه 80

بختیار رحمانی دقیقه 87

 

شرح بازی

نیمه اول این مسابقه با برتری شاگردان امیرقلعه نویی همراه بود و سپاهانی ها در چند صحنه فاصله ای با گلزنی نداشتند، اما ضربات آنها در چارچوب دروازه جای نگرفت تا این مسابقه در نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کند. البته صنعت نفت هم در این مسابقه چشم به استفاده از ضدحملات و البته شوت های راه دور بازیکنانش به خصوص اکبر ایمانی دل بسته است.

در نیمه دوم از برتری مطلق شاگردان امیرقلعه نویی کاشته شد و تیم صنعت نفت آبادان با آرامش بیشتری به دفاع از دروازه خود پرداخت. البته تلاش این تیم برای پیروزی در نیمه دوم هم ادامه داشت و شاگردان سرجیو هم چند موقعیت گلزنی داشتند. با این حال در روزی که امیرقلعه نویی سرمربی سپاهان هم اصلا از عدم حضور هواداران تیمش راضی نبود، تساوی بدون گل حاصل کار دو تیم شد.

 

اتفاق ویژه:

عدم حضور هواداران در افتتاحیه لیگ برای سپاهان را می توان اتفاق ویژه این دیدار دانست؛ بی شک حضور هواداران در استادیوم می توانست جذابیت و حرارت بیشتری به این مسابقه ببخشد. موضوعی که مورد اعتراض شدید امیرقلعه نویی هم واقع شد و این چهره از پس از پایان بازی از مسئولان فدراسیون فوتبال خواست که محرومیت دو تیم تراکتورسازی و صنعت نفت آبادان را ببخشند.

 

بهترین بازیکن:

در میان بازیکنان دو تیم با توجه به تساوی بدون گل در بازی نمی توان به نام خاصی اشاره کرد ولی می توان به پیام نیازمند و به ویژه شهاب گردان اشاره کرد که هر دو مطمئن و بدون اشتباه در دروازه تیم های خود ظاهر شدند.

 

لحظات حساس:

دقیقه 5: شوت مهرداد محمدی از راه دور به راحتی در اختیار شهاب گردان قرار گرفت.
دقیقه 11: ضربه سر خطرناک استنلی کی روش که روی ارسال محمدی روانه دروازه گردان شد، با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه 17: ضربه ایستگاهی اکبر ایمانی که چسبیده به محوطه جریمه نصیب شاگردان سرجیو شده بود، با واکنش خوب نیازمند دفاع شد.

دقیقه 23: فرار تماشایی بازیکنان تیم فوتبال سپاهان از سمت چپ با دو کار ترکیبی می رفت که موقعیت بسیار خوبی برای گلزنی طلایی پوشان ایجاد کند که مدافع صنعت نفت توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 25: ضربه سر مهرداد محمدی از داخل محوطه جریمه با فاصله کمی راهی اوت شد.

دقیقه 27: شوت استنلی کی روش با فاصله دو متری ولی پرقدرت زده شد و به اوت رفت تا چندمین حمله تیم فوتبال سپاهان بی نتیجه باشد.

دقیقه 42: شوت سرکش اکبر ایمانی هافبک تدافعی صنعت نفت که روی یک ضربه ایستگاهی زده شد، با فاصله کمی از بالای دروازاه راهی اوت شد.

دقیقه 45: ضربه سر کی روش استنلی باز در شرایطی که شهاب گردان هم خروج ناموفقی داشت با فاصله کمی راهی اوت شد تا شاید اخرین موقعیت گلزنی شاگردان امیرقلعه نویی در نیمه اول از دست برود.
دقیقه 78: شوت حسین ساکی بازیکن صنعت نفت به راحتی در دستان پیام نیازمند قرار گرفت.

دقیقه 81: شوت بازیکنان صنعت نفت به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

دقیقه 82: پارس مهرداد محمدی به دهانه دروازه موقعیت خطرناکی را ایجاد کرد که مدافعین صنعت نفت توپ را به کرنر فرستادند.

دقیقه 85 : ارسال بختیار رحمانی روی کرنر با ضربه استنلی کی روش همراه شد ولی گردان روز خوبی را تجربه می کند و این توپ هم در اختیار این دروازه بان قرار گرفت.

دقیقه 90: ضربه سر بختیار رحمانی روی ارسال مهدی کیانی از بالای دروازه راهی اوت شد.

 

حاشیه ها:

* با خروج حسین پاپی که کاپیتان طلایی پوشان بود، از دقیقه 51 بازویند به مهدی کیانی رسید.

* دو نفر از کادر تیم صنعت نفت که پیش از شروع بازی روی سکوی تماشاگران نشسته بودند توسط ناظر فدراسیون از سکوها هدایت شدند.

*پیش از بازی، سرمربی دو تیم با هم خوش و بش کردند و همینطور، شهاب گردان، احمد عبدالله زاده و اکبر ایمانی، به سمت امیر قلعه نویی رفتند.

* تبلیغات اطراف زمین ورزشگاه نقش جهان به صورت LED در آمده اما نقاطی از آنها سوخته و یا لامپ های آنها بصورت تک رنگ ثابت است.

* این مسابقه با ۶ دوربین فیلم برداری تصویر برداری می شود.

* در میان صندلی های خالی ورزشگاه نقش جهان، دو گربه به میان صندلی ها آمدند و سپس، با رفتن بر روی آرم فولاد مبارکه، خوابیدند.

* داور مسابقه چهار دقیقه وقت تلف شده برای این مسابقه در نظر گرفته است.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید