ترین های اخطار و اخراج در جام جهانی روسیه

ترین های اخطار و اخراج در جام جهانی روسیه /    اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

کارت های زرد و قرمزی که در جام جهانی 2018  ماندگار شدند

 

به گزارش آسمونی ، جام جهانی روسیه هم مثل سایر ادوار جام های جهانی با گلها، بردها و جوایز آن در تاریخ ماندگار شد. اما این جام از نظر کسب کارت های زرد و قرمز هم رکوردهای جالبی برجای گذاشت. این آمار را با هم مرور می کنیم و با دوره قبلی بازیها مقایسه خواهیم کرد.

 

امسال داوران 219 کارت زرد به بازیکنان دادند تا رکورد 3.42 کارت زرد برای هر بازی برجای نهاده شود. 4 بازیکن هم کارت قرمز گرفتند تا رکورد 0.06 کارت قرمز برای هر بازی ثبت شود. این در حالی است که در جام جهانی 2014 مجموعاً 187 كارت زرد از جيب داوران جام بيرون آمد و ميانگين 92/2 را براي هر مسابقه به جاي نهاد. اين ميانگين در دوره قبل از آن 8/3 بود. همچنين 10 كارت قرمز، ميانگين 16/0 براي هر ديدار را برجاي گذاشت. اين عدد در سال 2010 تقريباً دو برابر (3/0 براي هر بازي) بود.

اما مقایسه ای داشته باشیم بین اولین ها، سریع ترین ها و آخرین ها در دو دوره اخیر جام جهانی. ابتدا از جام جهانی 2014 شروع کنیم: نخستين اخطار جام را نيمار برزيلي در برابر كرواسي گرفت و ماكسي پريرا اروگوئه‌اي نيز مقابل كاستاريكا اولين اخراجي جام لقب گرفت. سريع‌ترين كارت زرد جام در دقيقه 6 مسابقه بوسني و نيجريه به «هريس مِدونيانين» بوسنيايي و ديرهنگام‌ترين كارت زردي در وقت قانوني بازي، در دقيقه 4+90 مسابقه پرتغال و غنا به ژائو موتينيو داده شد. اما ديرهنگام‌ترين اخطار تورنمنت در دقيقه 4+120 بازي آرژانتين و سوييس به «اِزِكوئيل گاراي» آرژانتين رسيد. سريع‌ترين اخراج دقيقه 37 بازي پرتغال و آلمان از آن «په‌په» شد، سريع‌ترين اخراج يك بازيكن تعويضي به «آنته ربيچ» كروات رسيد كه در مسابقه با مكزيك، تنها 20 دقيقه پس از ورود به ميدان اخراج شد.

به گزارش آسمونی ، ديرهنگام‌ترين كارت قرمز، ماكسي پريرا اروگوئه‌اي رسيد كه در دقيقه 4+90 مسابقه با كاستاريكا اخراج شد و «كاتسورانيس» يوناني هم در مسابقه با كاستاريكا طي 11دقيقه دو كارت زرد گرفت و اخراج شد.

در جام جهانی 2018 آلکساندر گولووین از روسیه در بازی با عربستان سعودی اولین کارت زرد جام را دریافت کرد. کارت قرمز کارلوس سانچز مورنو کلمبیایی در بازی با ژاپن هم نخستین اخراج این جام بود. دیرترین بازیکنانی  که در وقت قانونی اخطار گرفتند آلکساندر پریوویچ از صربستان( در بازی با کستاریکا) و سدریچ سوارش پرتغالی( در مسابقه با ایران) بودند که در دقیقه 8+90 کارت زرد دریافت کردند. اما در مجموع سریع ترین اخطار این جام در دقیقه یک و دیرهنگام ترین کارت زرد مسابقات در دقیقه 118 داده شد. بازیکنی که سریع تر از سایرین دو اخطار در طول یک مسابقه گرفت، ایگور اسمولنیکوف روس بود که در دقایق 27 و 36 بازی با اروگوئه دو کارت زرد گرفت و از بازی اخراج شد.

تیم کلمبیا هم با 15 کارت زرد از این حیث در بین سایر تیمها رکورددار بود. کلمبیا همچنین در کنار آلمان، روسیه و سوییس تنها تیمهایی بودند که با کارت قرمز داور نیز روبه رو شدند. این کارتها به جرومه بوآتینگ( آلمان- در بازی با سوئد  )، میشاییل لانگ( سوییس- بازی با سوئد)، کارلوس سانچز مورنو( کلمبیا- مسابقه با ژاپن) و ایگور اسمولنیکوف( روسیه- بازی با اروگوئه) داده شد.

اما عربستان با تنها یک کارت زرد در طول تورنمنت آمار کمترین اخطار جام را برجای نهاد. به گزارش آسمونی ، در بین بازیکنان هم سباستین لارسون سوئدی با سه کارت زرد رکورددار شد.

سه مسابقه هم با داشتن 8 کارت زرد، در بین سایر رقابت ها رکورددار شد. این دیدارها عبارت بودند از مسابقه بلژیک و پاناما، فرانسه و آرژانتین و دیدار کلمبیا مقابل انگلیس.

در دو مسابقه هم هیچ کارتی به بازیکنان داده نشد؛ دیدار اروگوئه و عربستان و مسابقه آرژانتین و ایسلند.

منبع: اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید