تهران من ؛ سامانه خرید طرح ترافیک

از زمان ورود خودروها و صنعتی شدن شهرها کم کم مردم با مشکلاتی مواجه شدن مشکلاتی از قبیل آلودگی هوا و محیط زیست . همچنین در مناطقی که جمعیت زیادی هستش مانند مرکز شهرها به دلیل تراکم مشاغل و رفت و آمد ها ترافیک بسیار زیاد است. در همه جای دنیا برای این قبیل مسائل دولت آن کشور اقداماتی را در نظر میگیرند مانند طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا و استفاده از وسایل نقلیه عمومی .این طرح ها برای کاهش آلاینده های موجود در هوا و همچنین برای کمتر شدن ترافیک مرکز شهر و تردد راحت خودروها و ساکنین این مناطق در نظر گرفته میشود  .

 

 

شروع طرح ترافیک در ایران از سال 1358 بوده است تا کنون و شروع آن با تعبیه مسیر برای اتوبوسرانی بوده است و به مرور زمان وسایل نقلیه دیگر و طرح های ترافیکی به آن اضافه شد .

تردد وسایل نقلیه خصوصی داخل مناطق دارای طرح ترافیک ممنوع میباشد به همین دلیل دولت طرحی را پایه گذاری کرده است به منظور سهولت ورود خودروهای شخصی داخل محدوده طرح ترافیک ، زیرا در گذشته  برای ورود به این طرح ها یا حتما باید خودروی شما پلاک زوج یا فرد مناسب با روز باشد یا برای ورود به محدوده طرح نیازمند گرفتن کارت و مجوز ورود به محدوده بودید .

از تیر ماه امسال طرح جدید اجرایی شد که جایگزین طرح زوج و فرد با طرح کنترل آلودگی هوا بوده است.

محدوده این طرح همان محدوده زوج و فرد سابق هستش اما یکسری قوانین آن تغییر پیدا کرده است . افراد برای ورود به طرح و پرداخت عوارض دیگر احتیاجی به مراجعه حضوری و گرفتن مجوز ندارند از طریق ثبت نام و شارژ موجودی حساب کاربری خود در سایت ” تهران من ” میتوانند وارد محدوده طرح های ترافیکی شوند .

 

ویژگی ها و شرایط سایت تهران من  my.tehran.ir

 • در صورت ثبت نام پس از هر تردد در محدوده ترافیکی تا یکماه فرصت پرداخت عوارض خود را دارند و چنانچه در طول یک‌ماهه عوارض را پرداخت نکنند، علاوه بر بدهی، مشمول جریمه راهنمایی و رانندگی خواهند شد.
 • 20روز سهمیه تردد رایگان خودرو های پلاک تهران و 15 روز رایگان برای تردد خودروهای پلاک غیر تهران در صورت ثبت خودرو در سامانه برای هر فصل (هر سه ماه )
 • نداشتن محدودیت زمانی برای ثبت نام
 • برای ساکنان محدوده طرح محدودیت زمانی ثبت نام وجود ندارند و هر زمان پس از ثبت سکونت میتوانند از تخفیف 50 درصدی بهره مند شوند. پس از تکمیل اطلاعات در سامانه، ساکنین باید حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه و مدارک خود را ارائه دهند و  کاربران این دفاتر مدارک را مورد تأیید قرار بدهند.
 • ارسال پیامک مهلت یکماهه پرداخت جریمه برای تردد بدون شارژ ثبت نام کنندگان
 • یک‌بار خروج رایگان پیش از ساعت ۸.۳۰ و یک‌بار ورود رایگان پس از ساعت ۱۷برای ساکنین محدوده طرح کنترل آلودگی هوا
 • ساکنین محدوده اول از تخفیف در عوارض هر دو محدوده برخوردارند اما ساکنین محدوده دوم فقط از تخفیف در محدوده دوم برخوردارند .
 • به ازای هر واحد مسکونی در محدوده طرح های ترافیکی یک خودرو از تسهیلات بهره مند میشود.

مراحل ثبت نام در سامانه تهران من 

 • ابتدا از طریق موتور جستجو  Google chrome وارد سامانه تهران من شده و در قسمت بالای صفحه سمت چپ روی گزینه ثبت نام کلیل کنید .

 

 

 • سپس نوع شخص را انتخاب میکنید که فرد برای وسیله خودش میشه شخص حقیقی و شخص حقوقی به شرکت‌ها و نهادها و موسساتی اطلاق می‌شود.

 

 

 • در صفحه ای که پیش رو باز میشود اطلاعات مورد نظر را وارد کنید .

 

 

 

 

 

 • وارد صفحه کد تایید میشوید ، به شماره موبایلی که در مرحله قبل وارد کردید پیامک حاوی یک کد میاد ،کد را وراد کنید و ثبت نام شما تکمیل شده است .

 

 

 

 

5/5 ( 1 نظر )


منبع : اطلاعات شهری تهران آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: جلیل شهبازی
  31 خرداد 1398

  خداییش استاد درامدین

 2. نویسنده دیدگاه: ظریف
  28 بهمن 1397

  این مسخره بازیا چیه ما با پلیس طرف حسابیم یا با شهرداری هر کی یه دوربین بذاره از ملت پول بگیره آخه چرا اینقدر ظالمین شما.لوازم یدکی نیست دنبال چی هستین .اگر پول عوارض بگیرین هوا تمیز میشه ؟ چرا اینقدر بی منطقین چرا تو شهرداری یه آدم عاقل پیدا نمیشه

نظر خودتان را ارسال کنید