23 تیر ، روز گفتگو و تعامل سازنده با جهان

بنا به تصویب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد؛ ۲۳ تیر که مصادف با تصویب برجام است، روز گفتگو و تعامل سازنده با جهان نام گذاری شود.

روز گفت‌وگو و تعامل سازنده با جهان

روز گفت‌وگو و تعامل سازنده با جهان

این پیشنهادی بود که دکتر حسن روحانی در سالگرد تصویب برجام در جلسه هیئت وزیران مطرح کرد. رئیس‌جمهور پیشنهاد کردند که 23 تیرماه را می‌توان به عنوان روز تعامل با جهان نامید.

حسن روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سالگرد سالگرد تصویب برجام افزود : «جمهوری اسلامی ایران در این روز برای همۀ جهانیان ثابت کرد از لحاظ قدرت سیاسی، آنچنان توانمندی و تبحری در مسایل سیاسی، منطق و موضوعات فنی و حقوقی دارد که می‌تواند برای حل موضوع پیچیده بین المللی با قدرت‌های بزرگ مذاکره کرده و از حق ملت ایران به خوبی دفاع کند . دولت تدبیر و امید در سه سال فعالیت خود دستاوردهای بزرگی داشته است و البته باور دارد که پاسخگویی به همه مطالبات و نیازهای به حق مردم عزیز مستلزم عزم ملی، یکپارچگی و پیگیری اجرای برنامه‌های بلندمدت است. ۲۳ تیرماه ثابت کرد همانطور که در میدان جنگ قادریم در برابر توطئه‌های جهانی بایستیم و با آنها مقابله کنیم و برای ملت پیروزی به ارمغان آوریم، در صحنۀ سیاسی، حقوقی و فنی هم این قدرت را داریم و می‌توانیم از حقوق ملت دفاع کنیم.»

5/5 ( 1 نظر )


منبع : آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید