سلبریتی‌هایی که پناهنده شدند

به گزارش آسمونی:بیستم ژوئن روز جهانی پناهندگان بود و پناهندگان کسانی هستند که از زادگاه خود برای فرار از جنگ، حوادث طبیعی و آزار و اذیت فرار کرده اند. امروزه بیشتر از ۲۵ میلیون پناهنده در دنیا وجود دارد که بسیاری از آن هامشکلات و درگیری هایی که با آن ها دست و پنجه نرم می کنند کمک های بزرگی به جامعه کرده اند. در ادامه با پناهندگانی که هم اکنون سلبریتی های معروفی شده اند آشنا شوید.

رجینا اسپکتور موسیقی دان معروف در سال ۱۹۸۰ در شوروی به دنیا آمده است و زمانی که ۹ ساله بود خانواده اش از مسکوبه ایالات متحده مهاجرت کردند. پدر و مادر اسپکتور هر دو موسیقی خوانده اند و از نوجوانی به او موسیقی کلاسیک آموزش داده اند. او به تحصیل در زمینه موسیقی ادامه داده و اکنون خواننده و نوازنده پاپ معروفی شده است.

خانواده ریتا اورا خواننده و بازیگر معروف زمانی که ۱ سال بیشتر نداشت از آزار و اذیت های نژادی در کوزو فرار کردند. اورا از یک خانواده آلبانیایی در یوگسلاوی به دنیا آمده است. او اکنون در لندن زندگی می کند و خواننده، بازیگر و مدل معروفی شده است.

میلا کونیس با ویزای پناهندگی مذهبی از اوکراین به لس آنجلس مهاجرت کرده است.

تام استوپارد نمایشنامه نویس معروفی است که در چکسلواکی به دنیا آمده است و قبل از اشغال وطنش و قتل عام یهودیان توسط نازی آن جا را ترک کرده است. خانواده تام او را به سنگاپور بردند و دو سال بعد زمان حمله ژاپن به سنگاپور دوباره مجبور به مهاجرت شدند. تام به همراه خواهر و برادر و مادرش به شهر دارجلینگ در هندوستان مهاجرت کردند و پدرش داوطلب ارتش بریتانیا شد و در سال ۱۹۴۲ از دنیا رفت. آن ها بعد از جنگ به لندن مهاجرت کردند.

ویت تان نِگویِن رمان نویس برنده جایزه پولیتزر از ویتنام ابتدا به پنسیلوانیا و سپس به کالیفرنیا مهاجرت کرده است.

مادلین آلبرایت وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده آمریکا در جنگ نازی ها از چکسلواکی به انگلیس مهاجرت کرده است و بعد از جنگ جهانی دوم خانواده او دوباره به وطن برگشتند. مادلین به نیویورک رفت و ایالات متحده را وطن خود نامید. او در سال ۱۹۹۷ نخستین وزیر امور خارجه زن در تاریخ ایالات متحده شد.

گری اشتونگارت طنزنویس روسی – آمریکایی تبار زمان کودکی همراه با خانواده از شوروی به نیویورک مهاجرت کرده و خاطرات مهاجرتش را در یکی از کتاب های خود به نام Little Failure آورده است.

ایمان اولین سوپرمدل سیاه پوست دنیاست که در یک مدرسه شبانه روزی در مصر تحصیل کرده است اما زمان کودتا درسومالی ابتدا به کنیا و سپس به نقاط مختلف دیگری در دنیا مهاجرت می کنند. او پس از بازنشستگی در سال ۱۹۹۰ در امور خیریه فعالیت می کند و یک برند لوازم آرایشی برای انواع رنگ های پوست تولید می کند.

منبع: پارس نیوز

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید