احتمال وزش باد شدید در ۷ استان کشور

به گزارش آسمونی:سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: انتظار می رود امروز بعدازظهر در شمال استان آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، شرق مازندران، خراسان شمالی، شمال سمنان، خوزستان و شرق استان تهران افزایش ابر و وزش باد شدید موقت داشته باشیم.

مسعود حقیقت روز دوشنبه افزود: به نظر می رسد در دو سه روز آینده در اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار داشته باشیم اما فردا و پس فردا احتمال می رود که در خراسان شمالی، دامنه های البرز در استان سمنان، استان گلستان و شرق تهران در ساعات بعدازظهر رگبار و رعد و برق داشته باشیم.

وی افزود: همچنین انتظار می رود امروز در استان ایلام، خوزستان و جزایر شمالی خلیج فارس پدیده گرد و خاک داشته باشیم.
حقیقت در رابطه با گرم ترین و سردترین نقاط کشور نیز گفت: دیروز گرم ترین نقطه کشور ایستگاه هواشناسی کشاورزی اهواز و گتوند در استان خوزستان با بیشینه دمای 47 درجه سانتی گراد بود و ملایر امروز صبح با دمای هشت درجه سانتی گراد خنک ترین منطقه کشور به شمار می رود.

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور خاطر نشان کرد: تهران دیروز بیشینه دمای 34 درجه سانتی گراد را داشت و امروز صبح دمای هوای تهران 24 درجه سانتی گراد بود.

حقیقت افزود: امروز بیشینه دمای هوای تهران به 34 درجه سانتی گراد و فردا و پس فردا به حدود 35 درجه سانتی گراد می رسد.
وی با توجه به روند افزایش دما به ویژه در نیمه جنوبی کشور به کشاورزان توصیه کرد که از سم پاشی و محلول پاشی در ساعات 11 تا 17 اجتناب کنند.

منبع: ایرنا

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید