قیمت مسکن در یک‌ماه به اندازه یک‌سال تکان خورد

به گزارش آسمونی دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن گفت: افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن در یکماهه به اندازه یک سال و حتی بیشتر بوده و این موضوع به دلیل تلاطمی است که افزایش نرخ ارز در بازار مسکن ایجاد کرده است.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن گفت: افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن در یکماهه به اندازه یک سال و حتی بیشتر بوده و این موضوع به دلیل تلاطمی است که افزایش نرخ ارز در بازار مسکن ایجاد کرده است.
فرشید پورحاجت اظهار کرد: از سال گذشته و پس از دوران پنج ساله رکود، شاهد آن هستیم که بازار مسکن در کشور رشد داشته و مجددا رونق پیدا کرده است. پیش‌بینی‌های انجام گرفته در خصوص آنکه از نیمه دوم سال ۹۶ بازار از رکود خارج شود، محقق شد و تقریبا وارد یک رونق منطقی شده‌ایم.وی افزود: نوسانات ارزی و کاهش ارزش پولی کشور که ابتدای سال ۹۷ رخ داد باعث شد تا بازار مسکن دچار تلاطم شود و سیر افزایشی در بازار مسکن به وجود آید.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن تصریح کرد: افزایش افسار گسیخته قیمت دلار و نرخ ارز در بازار، تبعاتی را برای بازار مسکن داشت به شکلی که اکنون شاهد یک رشد غیرمتعارف در بحث قیمت مسکن هستیم.

پورحاجت بیان کرد: وقتی که در یک ماه حدود ۹ درصد افزایش قیمت مسکن مشاهده می‌شود، یعنی افزایش غیرطبیعی است.

هیچوقت شاهد آن نبوده‌ایم که بازار مسکن در یک ماه حدود ۹ درصد افزایش قیمت داشته باشد، اما اکنون با نوسانات قیمت ارز با این موضوع مواجه شده‌ایم.

وی با بیان این‌که افزایش قیمت یکساله بازار مسکن نیز هیچگاه در این حد نبوده است، ادامه داد: افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن در یک ماهه به اندازه یک سال و حتی بیشتر بوده است و این موضوع به دلیل تلاطمی است که افزایش نرخ ارز در بازار مسکن ایجاد کرده است.

منبع خبر : خبرگزاری دانشجو
0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید