دادگاه CAS دادخواست تجدیدنظر پرسپولیس را رد کرد ; محرومیت قرمزها بخشیده نشد

آخرین تیر باشگاه پرسپولیس برای رهایی از حکم محرومیت سنگین فدراسیون جهانی فوتبال هم به سنگ خورد و دادگاه بین المللی ورزش، با تقاضای بازنگری و تخفیف محرومیت قهرمان لیگ برتر ایران مخالفت کرد.

به گزارش آسمونی ، مدیران پرسپولیس که گویا طی چند هفته اخیر در جریان اشتباه بزرگ وکیل سوییسی در طرح دعوا قرار گرفته بودند، کار را سریعا به یک وکیل آلمانی سپردند تا او پرونده را پیگیری کند اما کار از کار گذشت و دیگر شانسی برای برگرداندن رای فیفا باقی نماند. به این ترتیب حکم محرومیت پرسپولیس از جذب بازیکن جدید تا زمستان ادامه خواهد داشت و کار سرخپوشان هم درادامه لیگ قهرمانان آسیا بسیار دشوار خواهد بود.

پرسپولیس که با پنهان کاری مدیران قبلی اش (علی اکبر طاهری و ترکاشوند) در پرونده شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه بر سر استفاده غیرقانونی از مهدی طارمی، محکوم به پرداخت جریمه نقدی سنگین و محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی شده بود، بعد از توافق با طرف ترکیه ای، ماهها تلاش کرد تا حداقل نیمی از محرومیتش در جذب بازیکن را کاهش دهد اما امشب از منابع موثق خبر رسید که این خواسته پرسپولیسی ها از سوی دادگاه عالی در سوییس رد شده است.

مدیران فعلی پرسپولیس به خصوص گرشاسبی سرپرست فعلی باشگاه ، طی چند ماه اخیر بارها به سوییس سفر کردند و با تبلیغات و هیاهوی فراوان از استخدام وکیل متبحر سوییسی سخن گفتند که بخت بخشش پرسپولیس را به میران زیادی بالا برده است اما اطلاعات به دست آمده توسط خبرنگار حاکی از اشتباه ناشیانه این وکیل در نحوه دفاع از پرسپولیس مقابل حکم فیفاست.

گویا این وکیل سوییسی که امید زیادی به موفقیت اش بسته شده بود، به جای طرح دادخواست علیه فیفا که مرجع صادر کننده حکم محرومیت بود، نام باشگاه ریزه اسپور را به عنوان طرف دعوا معرفی کرد که همین موضوع رسیدگی به پرونده را به کانال دیگری کشاند. گفتنی است پرسپولیسی ها با وساطت رجب طیب اردوغان در سفر به تهران موفق شده بودند رضایت شاکی ترک را جلب کنند و از اساس دیگر اختلافی در مورد جریمه مالی وجود نداشت و حکم دو پنجره محرومیت هم متعلق به فدراسیون جهانی فوتبال می شد که قضات دادگاه CAS هم متوجه این اشتباه شدند.

مدیران پرسپولیس که گویا طی چند هفته اخیر در جریان این اشتباه بزرگ وکیل سوییسی قرار گرفته بودند، کار را سریعا به یک وکیل آلمانی سپردند تا او پرونده را پیگیری کند اما کار از کار گذشت و دیگر شانسی برای برگرداندن رای فیفا باقی نماند. به این ترتیب حکم محرومیت پرسپولیس از جذب بازیکن جدید تا زمستان ادامه خواهد داشت و این باشگاه که به مرحله یکچهارم نهایی لیگ قهرمانان راه یافته است، باید تلاش کند تا همه بازیکنان فعلی اش را به هر قیمتی که شده ، حفظ نماید.

گفتنی است که اولین بار نیز ، حکم محرومیت و جریمه پرسپولیس در این پرونده جنجالی، سال گذشته منتشر شده بود که با واکنش عجیب طاهری مدیرعامل وقت در رد آن خبر موثق و تکذیب تاسفبار خمارلو مدیر روابط عمومی این باشگاه مواجه شد اما پنهان کاری مسوولان پرسپولیس دیری نپایید و فیفا ، خبر را تایید کرد.

منبع: تابناک

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید