مرگ 11 نفر بر اثر مصرف قارچ سمی/ علائم مسمومیت، ۶ تا ۸ ساعت پس از مصرف بروز می‌کند

به گزارش آسمونی:مدیر ستاد بحران سازمان پزشکی قانونی کشور از مرگ 11 نفر بر اثر مصرف قارچ‌های سمی در کشور خبر داد.

مهرداد علی بخشی مدیر ستاد بحران سازمان پزشکی قانونی کشور با تأکید بر اینکه آمار قطعی فوت به دنبال مصرف قارچ‌های سمی متعاقبا اعلام می‌شود، اظهار کرد: از ۱۱ فوتی با علائم مصرف قارچ‌های سمی، ۷ نفر مرد و ۴ نفر زن بودند که در استان‌های کرمانشاه، لرستان، کردستان، آذربایجان غربی، مرکزی و همدان این اتفاق رخ داده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش‌های بیمارستان نمازی شیراز محل تهیه و مصرف قارچ‌ها در بیشتر موارد دامنه ارتفاعات و طبیعت پس از بارندگی‌های اخیر و در مواردی نیز خریداری قارچ به صورت فله‌ای از فروشندگان ناشناس و بازارچه‌های روستایی بوده است.

بخشی با هشدار در خصوص مصرف قارچ‌های خودرو و وحشی که در طبیعت رشد می‌کنند و سمی هستند، تصریح کرد: علائم مسمومیت در قارچ‌های سمی ۶ تا ۸ ساعت پس از مصرف بروز می‌کند که متأسفانه شاهد بودیم در مواردی مرگ افراد را به دنبال داشته است.

وی از هموطنان خواست حتما قارچ‌های مصرفی خود را از مراکز شناخته شده تهیه کنند و از خرید قارچ از افراد ناشناس یا چیدن و مصرف قارچ‌های خودرو در طبیعت اجتناب کنند.

گفتنی است؛ علاوه بر متوفیان ناشی از مصرف قارچ‌های سمی در برخی استان‌ها از جمله زنجان، تعدای از هموطنان با علائم مسمومیت به مراکز درمانی ارجاع شده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید