حمله با چاقو در پاریس/ داعش بر عهده گرفت

به گزارش آسمونی:یک مرد مسلح در مرکز پاریس با چاقو به مردم حمله کرد که در اثر آن یک تن کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند؛ مسئولیت این حمله را داعش بر عهده گرفته است.

بنابر گزارش رسانه‌های فرانسه، فرد مهاجم با شلیک پلیس کشته شده است.

شاهدان می‌گویند، پلیس ابتدا تلاش کرده با استفاده از اسلحه الکترونیکی و با وارد کردن شوک برقی مهاجم را که فریاد «الله اکبر» سر داده بوده، متوقف کند اما نهایتا با شلیک دو گلوله او را از پای در آورده است.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، مدتی پس از این حمله که تاکنون کشته شدن یک تن و زخمی شدن چهار تن دیگر در جریان آن تایید شده است، گروه تروریستی داعش مدعی شد که یکی از «سربازان داعش» این حمله را انجام داده است. آمار زخمی‌ها در برخی رسانه‌ها تا هشت تن گزارش شده است.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در توییتی به این حمله واکنش نشان داد و نوشت: یک بار دیگر فرانسه با خون هزینه داد اما امکان ندارد حتی یک وجب از آزادی‌مان را به دشمن واگذار کنیم.

وزیر کشور فرانسه ضمن تمجید از واکنش خوب پلیس در جریان این واقعه، با قربانیان و خانواده آنها ابراز همدردی کرده است.

آنه هیدالگو، شهردار پاریس هم در واکنش به این حمله گفت: امشب همه پاریس زخمی شد. بدانید که همه ساکنان پاریس پشت شما هستند.

بنابر این گزارش‌ها، این حمله شنبه شب در مرکز پاریس و منطقه‌ای که به محله اوپرا معروف است، رخ داده است.

هویت فرد مهاجم هنوز اعلام نشده است. شاهدانی که با رعب و وحشت از این واقعه یاد می‌کنند، به رسانه‌ها گفته‌اند مردم هراسان به رستوران‌ها و فروشگاه‌ها پناه می‌برده‌اند.

منبع: ایسنا

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید