استخدام مدرس زبان

در این مقاله از آسمونی در بخش استخدام مشاغل ، به معرفی شغل مدرس زبان برای کسانی که به دنبال آگهی استخدام مدرس زبان هستند، می پردازیم. قصد داریم در این مقاله همه ابعاد شغل مدرس زبان از جمله، معرفی شغل مدرس زبان ، وظایف شغل مدرس زبان ، بازار کار شغل مدرس زبان و … را بررسی کنیم. از شما همراهان عزیز آسمونی دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی شغل مدرس زبان (استخدام مدرس زبان)

ابعاد شغل مدرس زبان (استخدام مدرس زبان)

1. شروع به کار شغل مدرس زبان (استخدام مدرس زبان)

برای شروع به تدریس، مخصوصا در ایران راه معینی وجود ندارد. بسته به شهر، خیابان، منطقه و عوامل دیگر دخیل ممکن است شانس شما برای جذب شدن بعنوان یک مدرس از بسیار بالا تا تقریبا غیر ممکن متغییر باشد. تدریس در آموزش و پرورش و دانشگاه که داستان خود را دارد و خارج از حوصله بحث است. اما شروع به کار از طریق موسسات و آموزشگاههای زبان به نظر شروع واقع بینانه تری است. (تقریبا مثل همه جای دنیا). تدریس خصوصی هم در بسیاری از شهرها منوط به کسب تجربه است که باید با خوشنامی و عملکرد خوب به تبلیغ خود بپردازید.

برای شروع کار در یک موسسه با شرایط مناسب معمولا از شما آزمون های شفاهی و کتبی بعمل خواهد آمد. (به یاد داشته باشید، هرچه پروسه جذب مشکل تر، موسسه بهتر) و آینده شغلی برای رزومه شما درخشان تر. پس از آزمون ها، معمولا دوره ی تربیت مدرس (TTC) برای شما برگزار شده و در انتها نیز آزمونی عملی (DEMO) از نحوه تدریس شما بعمل خواهد آمد. اگر این مراحل را برای جذب شدن طی کردید بدانید با یک موسسه تقریبا حرفه ای برخورد کرده اید. اگر همان روز اول مدیر آموزشگاه شفاهی با شما انگلیسی صخبت کرد و گفت که شما را جذب می کند، کمی به عواقب کار بدبین باشید.

2. سواد و دانش علمی و عملی شغل مدرس زبان (استخدام مدرس زبان)

بنده به شدت معتقدم که اگر صرفا زبانتان خوب است، دلیل نمی شود که بخواهید مدرس شوید. برای مدرس شدن بهانه های بهتری لازم دارید. “حالا که زبانم خوب است، می توانم فعلا تدریس کنم و ماهی فلان مقدار درآمد داشته باشم، بهتر از هیچی است” فلسفه ی اصلا و ابدا مناسبی نخواهد بود و واقعیتا خیانتی است به تمامی زبان آموزانتان و خودتان.

سواد زبان از یک سو و دانش عملی تدریس از سوی دیگر باید با همدیگر تلفیق شده تا شما را به یک مدرس آماده تبدیل کند. حتما کتابهای مفیدی را که در این زمینه هستند و پست های بعدی این وبلاگ خواهند بود را مطالعه کنید.

3. درآمد شغل مدرس زبان (استخدام مدرس زبان)

بستگی دارد! از ماهیانه 80 هزار تومان ناقابل تا ماهیانه 6-7 میلیون تومان یا حتی بیشتر ممکن است. بستگی به شهر، فصل، تجربه شما و خیلی عوامل دیگر دارد اما خیلی ها (قشر عظیمی از مدرسان) در رنج 500-600 هزار تومان تا 1.5 میلیون تومان قرار دارند. پس اگر این شغل را برای میلیونر! شدن انتخاب می کنید، نکنید این کار رو. حداقل چند سال اول رو به کم قانع باشید و مطمئن باشید که اگر امروز و دیروزتان هیچ تفاوتی از نظر شغلی برای شما ندارد قطعا در همین مرحله توقف خواهید کرد. هدف دلسرد کردن شما نیست، بلکه انگیزه دادن برای تلاش روز افزون است که تنها کلید رسیدن به درآمد بیشتر است.

4. تنوع کاری شغل مدرس زبان (استخدام مدرس زبان)

همانطور که در ابتدا مطرح کردم، بسته به شرایط یکی از وظایف زیر را می توانید داشته باشید:

 1. مدرس دوره های خردسالان
 2. مدرس دوره های کودکان
 3. مدرس دروه های نوجوانان
 4. مدرس دوره های بزرگسالان
 5. مدرس دوره های تافل و آیلتس و دیگر آزمون ها
 6. مدرس تقویتی
 7. مدرس خصوصی
 8. مدرس مدرسه
 9. استاد دروس عمومی زبان
 10. استاد تخصصی زبان
 11. مدرس مدرسان
 12. سوپروایزر

(یا ترکیبی از برخی یا همه اینها یا دوره های مشابه و خاص)

5. حرفه ای گرایی شغل مدرس زبان (استخدام مدرس زبان)

برای حرفه ای بودن باید همیشه به دنبال پیشرفت باشید. اگر نباشید در دنیای تدریس پسرفت خواهید کرد. کتاب بخوانید، دوره های معتبر طی کنید، به خود ارزیابی بپردازید، به دنیال چاپ مقاله باشید، به فکر ارتقاء فکری باشید، به سلامتی خود اهمیت قائل شوید، به فکر ادامه تحصیل باشید و عضو انجمن های و گروههای آموزشی زبان باشید.

6. مدارک و مدارج شغل مدرس زبان (استخدام مدرس زبان)

بغیر از مدارک دانشگاهی شامل کاردانی، کارشناسی، ارشد، دکتری و فوق دکتری آموزش زبان یا دو گرایش دیگر (ادبیات و مترجمی) مدارکی از قبیل زیر را نیز اخد کنید:

7. آینده شغلی شغل مدرس زبان (استخدام مدرس زبان)

اگر عاشق کارتان هستید و از آن لذت می برید حتما درخشان است. اگر مقطعی به آن می نگرید و علاقه چندانی ندارید لطفی به حال خود و دیگران کرده و بیخیال این کار شوید. اگر در رشته ها و امور دیگری سرمایه گذاری کنید بهتر نتیجه می گیرید.

مدرس زبان بودن، به خودی خود حتی در ایران، اگر به آن مرحله برسید، شغل مناسبی است تا زندگی خوبی داشته باشید.

8. بعد مثبت شغل مدرس زبان (استخدام مدرس زبان)

همیشه بروز بودن، افزایش مهارت های ارتباطی با دیگران، افزایش میزان تفکر و تعمق، لذت بردن از زندگی، جایگاه اجتماعی

9. بعد منفی شغل مدرس زبان (استخدام مدرس زبان)

مشکل بودن یافتن شغل، درآمد های نسبتا کم، رفت و آمد، درگیری ذهنی

 

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید