بررسی اسناد مالی باشگاه‌ها از سوی AFC ; بازرس‌ها درگیر پرونده‌های مالی استقلال

بازرس‌های AFC اسناد مالی باشگاه‌هایی که درگیری‌هایی مالی دارند را بررسی می‌کنند.

به گزارش آسمونی ، سال گذشته باشگاه‌های ایرانی در گیر و دار دریافت مجوز حرفه‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا بودند. در همین بین نفت تهران به دلیل عدم دریافت مجوزها از لیگ قهرمانان کنار گذاشته شد و ذوب‌آهن جای این تیم را گرفت. زمزمه‌هایی نیز شنیده می‌شد که شاید پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی نیز به دلیل شکایت‌های متعدد بین‌المللی موفق به دریافت مجوز نشوند.هر طور که بود این باشگاه‌ها اسنادی را به AFC ارائه کردند تا بتوانند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بگیرند و موفق هم بودند.

در همین حال صحبت‌هایی مطرح شد که اگر باشگاه‌ها در ارائه اسناد مالی خود و پرونده بدهی‌ها شفافیت و صداقت نداشته باشند، ممکن است تبعاتی جدی برای آنها داشته باشد. این باشگاه‌ها نیز مدت زمانی که در دست داشتند، تلاش‌شان تسویه بدهی‌های یا تعیین و تکلیف آنها بود و حالا بازرس‌هایی از کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران آمده‌اند تا این اسناد را مورد بررسی قرار دهند.

بازرس‌های AFC در اولین قدم راهی باشگاه استقلال شده و اسناد مالی این باشگاه را درخواست کرده‌اند. آنها یک روز را در باشگاه استقلال گذرانده‌اند و گویا بازهم نتوانستند به صورت کامل پرونده‌ها را مورد بررسی قرار دهند. از همین‌رو قرار بر این شده دو روز دیگر هم برای بررسی پرونده‌های مالی باشگاه استقلال وقت بگذارند. این پرونده‌ها مربوط به اسناد مالی باشگاه استقلال در سال‌های گذشته و بدهی‌های به جا مانده است.

مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است در بررسی‌های خود به باشگاه‌های پرسپولیس و تراکتورسازی هم بروند. اسناد مالی این دو باشگاه هم مانند استقلال مورد بررسی قرار خواهد گرفت، چرا که در سال‌های اخیر شکایت‌های متعددی از سوی طلبکاران این باشگاه‌ها صورت گرفته بود.

منبع: تسنیم

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید