دسر و مربا

دسر شاه توت

blackberry desserts دسر شاه توت

آسمونی : مواد لازم برای دسر شاتوت

2 ق س آرد ذرت
2/1 ق چ وانیل
2/1 1 ق س نشاسته ذرت
2/1 پیمانه آب
4 ق س شکر
2/1پیمانه خامه صبحانه
1 ق م پودر ژلاتین

مواد لازم برای تهیه سس :

1 پیمانه شاتوت
3 پیمانه شیر
1 ق س نشاسته ذرت
3 ق س شکر
چند عدد شا توت برای تزیین

طرز تهیه دسر شاتوت :

ابتدا دسر را درست کنید. به این صورت که در قابلمه ای مناسب شکر، آرد و نشاسته ذرت را بریزید و مخلوط کنید. به آنها شیر را هم اضافه کنید و هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شود.

حالا این ترکیب را روی حرارت ملایم قرار دهید، دائم هم بزنید تا غلیظ شوند. سپس آن را از روی حرارت برداشته، وانیل و خامه را هم به آن اضافه کرده، هم بزنید.اگر موادتان را مدام هم نزنید، سفت
می شود و ته می گیرد.

ژلاتین را با آب مخلوط کنید و روی بخار آب کتری بگذارید تا ژلاتین در آب حل شود. ژلاتین را به مواد بالا اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. حالا آنها را در ظرفی ریخته، در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود.

در این فاصله سس شا توت را آماده کنید. برای تهیه سس، شا توت را در دستگاه غذاساز ریخته و پوره کنید. شکر و نشاسته ذرت را به آن اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید. آنها را هم بزنید تا کمی غلیظ شوند.

مقداری از دسر بسته شده را در گیلاس های پایه دار یا ظرف دلخواه بریزید. روی آن مقداری سس شا توت بریزید. چند عدد شا توت روی آن بچینید و دوباره مقداری از مواد دسر روی آن ریخته با سس و میوه شا توت تزیین کنید.مدتی دسر را در یخچال بگذارید تا خنک شود، سپس آن را سرو کنید.از میوه های مورد علاقه تان می توانید برای تزیین این دسر استفاده کنید.

تازه های آسمونی

طرز تهیه ژله هندوانه (دسر مخصوص شب یلدا)

لیلا شاهپوری

طرز تهیه ماست لبو – خوشمزه و خوش‌رنگ

آسمونی

طرز تهیه بستنی نعنایی با دانه های شکلات

لیلا شاهپوری

طرز تهیه کیک بستنی فنجانی

لیلا شاهپوری

دسر تخم مرغی

آسمونی

دسر مخصوص

آسمونی

نظر شما چیست؟