رحیمی، یزدانی و قاسمی غایبان بزرگ انتخابی تیم ملی کشتی آزاد

سه چهره شاخص کشتی ایران در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که پایان هفته جاری برگزار می‌شود به روی تشک نمی‌روند.

به گزارش آسمونی ، فدراسیون کشتی چند روز پیش اعلام کرد افرادی که به دلیل مصدومیت و داشتن گواهی پزشکی نمی‌خواهند در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی شرکت کنند، باید مدارک پزشکی خود را ارائه دهند تا پزشکان درخصوص وضعیت آن‌ها و ارائه مجوز تصمیم‌گیری کنند.

بر همین اساس حسن رحیمی دارنده مدال‌های برنز المپیک و یک طلا،یک نقره و ۲ برنز جهان، رضا یزدانی دارنده دو مدال طلای جهان و کمیل قاسمی دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک به دلیل مصدومیت قصد ندارند در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد به روی تشک بروند.

رحیمی مرداد سال گذشته زانوی خود را به تیغ جراحان سپرد. وی هر چند دوران نقاهت را طی کرده و تمرینات سبک و بدنسازی را انجام می‌دهد اما آماده حضور در میادین نیست و به همین دلیل قصد ندارد در مرحله نهایی کشتی بگیرد.

رضا یزدانی نیز فروردین ماه ۲ سال پیش از ناحیه آشیل پای راست و در جریان تمرینات شدیداً دچار مصدومیت شد و در نهایت نیز اسفندماه سال ۹۵ در آلمان جراحی کرد. وی نیز هر چند چند ماهی است تمرینات خود را بصورت منظم پیگیری می کند اما بدلیل دور بودن از شرایط مطلوب بدنی بواسطه دوری ۲ ساله از رقابت‌های کشتی، بدنبال این است تا با ارائه مدارک پزشکی در مرحله نهایی انتخابی کشتی نگیرد.

کمیل قاسمی نیز که عملا پس از کسب مدال نقره المپیک از فضای کشتی و تشک مسابقه به دور بوده، با شرایط مطلوب بدنی فاصله زیادی دارد و او نیز قصد دارد آسیب‌دیدگی کهنه از ناحیه گردن را دلیل حاضر نشدن در مرحله نهایی انتخابی اعلام کند.

قرار است روز سه شنبه هفته جاری، این کشتی‌گیران با در دست داشتن مدارک پزشکی خود به فدراسیون پزشکی ورزشی مراجعه کنند و توسط پزشکان معتمد فدراسیون، تحت بررسی‌های پزشکی قرار بگیرند تا نظر نهایی درباره آن‌ها اعلام شود.

طبق شنیده‌ها همچنین سه آزادکار دیگر که در جریان گرفتن تست سلامت در مرحله نخست انتخابی تیم ملی، مقدار آنزیم کبدشان بیشتر از حد مجاز بوده، قرار است مدارک پزشکی‌شان تحت بررسی قرار گیرد تا مشخص شود این موضوع به علت مصرف مواد غذایی بوده یا عوامل دیگری در آن دخیل بوده‌اند.

منبع: ISNA

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید