برای اولین بار در تاریخ ، رهبر کره شمالی وارد کره جنوبی شد

آسمونی : کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از منطقه غیرنظامی میان دو کره عبور کرد و وارد خاک کره جنوبی شد تا اولین رهبر کره شمالی باشد که از زمان جنگ دو کره (۱۹۵۰-۱۹۵۳) پا به خاک همسایه جنوبی می گذارد.

این دیدار مطابق با آنچه قبلا اعلام شده بود راس ساعت ۰۰:۳۰ بامداد جمعه ۲۷ آوریل (۰۵:۰۰ بامداد به وقت تهران) در منطقه حائل نظامی برگزار شد. «اون» اولین رهبر کره شمالی است که از زمان جنگ میان دو کره (۱۹۵۰-۱۹۵۳) پا به خاک همسایه جنوبی می‌گذارد.

مراسم استقبال و تشریفات از سران دو کره با لباس محلی و سنتی و در فضای باز ساختمان محل مذاکره برگزار شد.

رهبران دو کشور ابتدا در خاک کره جنوبی با یکدیگر دست دادند اما چند لحظه بعد کیم جونگ اون از مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی خواست با عبور از خط، وارد خاک کره شمالی شوند که با تبسم و لبخند رییس جمهور کره جنوبی این عمل انجام شد بعد از چند ثانیه دوباره هر دو رهبر به خاک کره جنوبی بازگشتند.

تمام لحظات این استقبال از ورود رهبران دو کشور تا مراسم استقبال و همچنین امضای دفتر یادبود در خانه صلح توسط کیم جونگ اون به صورت زنده پخش شد. خبرنگاران تا پشت سالن مذاکره اجازه فیلمبرداری و عکسبرداری داشتند.

هنگام دست دادن سران دو کره در خط مرزی دو کشور، رهبر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی خواست وارد خاک کره شمالی شود و آنجا هم باهم دست بدهند.

کاخ سفید در بیانیه‌ای از دیدار رئیس‌جمهور کره جنوبی و رهبر کره شمالی استقبال کرده و خواستار ادامه رایزنی‌ها جهت دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با رهبر کره شمالی در هفته‌های آتی شده است.

رهبر کره شمالی: امیدوارم نتایج مذاکرات سران سازنده باشد

کیم جونگ اون در سخنانی در آغاز اجلاس سران دو کره اظهار امیدواری کرد نتایج مذاکرات سران سازنده باشد.

خبرگزاری فرانسه نوشته رئیس‌جمهور کره جنوبی هنگام دست دادن با «کیم جونگ اون» به او گفت: «از دیدار شما خوشبختم.» رهبر کره شمالی، همانند سران سایر کشورهای خارجی که از «خانه صلح» در روستای مرزی پانمونجوم دیدار می‌کنند دفتر یادبود میهمانان کره جنوبی را امضا کرد. رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده‌اند «کیم جونگ اون» در این دفتر یادبود نوشته است: «اینک تاریخ جدیدی آغاز شده است.»

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید