معرفی Boot Camp Mac

برنامه Boot Camp 5 چیست؟

Boot Camp 5 برای پشتیبانی مک از طریق برنامه boot Camp Assistant برای نصب ویندوز ۷ و ویندوز ۸ و نیز برای درایورهای مورد نیاز برای ویندوز ۸ عرضه شده است. با نصب این نسخه می توانید ۱) درایورهای مورد نیاز دستگاه برای مک را دانلود کنید و ۲) ویندوزهای ۷ یا ویندوز ۸ را روی دستگاه خود نصب کنید. پیشتر این امکان در boot Camp 4 وجود داشت که ویندوز ۷ را نصب کنید ولی Boot Camp 5 بیشتر برای پشتیبانی از ویندوز ۸ و درایورهای مورد نیاز منتشر شد.

————————————————————
چه مک هایی می‌توانند از ویندوز ۸ پشتیبانی کنند؟

دستگاه های زیر می توانند boot Camp 5 را نصب و از آن برای نصب ویندوز ۸ استفاده کنند:

MacBook Air (Mid 2011 or newer

MacBook Pro (Mid 2010 or newer

Mac Pro (Early 2009 or newer

Mac Mini (Mid 2011 or newer

iMac (27-inch, Mid 2010 or Mid 2011 or newer

نکته: برای مشاهده مدل مک خود از روی نوار منو روی لوگوی اپل کلیک کنید و سپس About This Mac را بزنید. حالا بر روی More info کلیک کنید در پایین نام دستگاه٬ سال تولید شده را مشاهده خواهید کرد.
————————————————————

پیش نیاز لازم برای نصب Boot Camp 5 و نصب ویندوز ۸ چیست؟

کاربران می بایست قبل از هر چیز از اپدیت بودن EFI Firmware مطمئن باشند. برای اینکار روی لوگوی اپل سپس Software Update کلیک کنید و بعد از چک اپدیت اگر نسخه جدیدتری از EFI Firmware وجود داشته باشد نمایش داده خواهد شد.

دارندگان Mac Boo Air Mid 2012 از لینک زیر می توانند نسخه EFI Firmware را دانلود نمایند.

http://support.apple.com/downloads/DL1623/en_US/MacBookAirEFIUpdate.dmg

————————————————————

آیا می توان ویندوز ۷ را با Boot Camp 5 به ویندوز ۸ آپگرید کنم؟

بله بعد از نصب Boot Camp 5 می توانید با اجرای برنامه Boot Camp Assistant اقدام به آپگرید و یا نصب جدید ویندوز ۸ نمایید.

————————————————————

آیا با آپگرید از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ ممکن است مشکلاتی پیش بیاید؟

براساس مطالب منتشر شده در سایت اپل ممکن است بعد از آپگرید ویندوز ۷ به وینودز ۸ پورت و وسایل پشتیبانی کننده از Thunderbolt توسط ویندوز ۸ شناسایی نشوند.

————————————————————

Boot Camp 5 چه ویندوزهایی را پشتیبانی می کند؟

برنامه Boot Camp 5 تنها نسخه ۶۴ بیتی ویندوزهای ۷ و ۸ را پشتیبانی می کند. همچنین امکان نصب Windows 7 Enterprise و Windows 8 Enterprise را نخواهید داشت.

————————————————————
بوت کمپ ۵ را از کجا دانلود کنم؟

اگر به OS X Mountain Lion 10.8.3 آپدیت کرده اید boot Camp 5 را در اختبار خواهید داشت.

نکته مهم: boot Camp 5 تنها بر روی OS X 10.8.3 به بعد نصب خواهد شد. پس اگر از نسخه های کمتر از ۱۰٫۸٫۳ و یا سیستم عامل های قبلی مثل OS X Lion و قبل تر از آن را استفاده می کنید در حال حاضر نمی توانید boot Camp 5 را روی سیستم خود داشته باشید.
————————————————————
چه مشکلاتی ممکن است در هنگام نصب ویندوز ۸ رخ دهد؟

بعد از اپگرید به boot Camp 5 با اجرای برنامه boot Camp Assistant از فولدر Applications سپس Utilites می توانید به نصب ویندوز اقدام نمایید اما ممکن است در هنگام نصب با مشکلات و خطاهای زیر مواجه شوید:

کمبود فضا: برای نصب ویندوز ۸ نیاز به حداقل ۲۰ گیگابایت فضا است. دارندگان Mac Book air 11-inch Mid 2012 با حافظه ۶۴ گیگابایت SSD اگر قبلا پارتیشن Boot Camp تهیه کرده و ویندوز ۷ را روی دستگاه نصب دارند و حالا می خواهند به ویندوز ۸ آپگرید کنند می بایست پارتیشن Boot Camp قبلی را حذف و دوباره نسبت به پارتیشن با فضای کافی اقدام کنند.

بعد از نصب ممکن است کلید‌های F1 و F2 فعال نباشند که در این صورت می بایست از قسمت تنظیمات ویندوز این کلیدها را تعریف نمایید.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید