29 فروردین ، روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی

Untitled-1

29 فروردين، مصادف با روز ارتش جمهوری اسلامی ايران و نيروی زمينی ارتش است.

آسمونی : همزمان با به ثمر رسيدن انقلاب اسلامی، ارتش رژيم شاهنشاهی كه پيكره اصلی آن را جوانان برومند خانواده‌های مسلمان و اغلب مستضعف ايرانی تشكيل می‌داد، به ندای آسمانی رهبر انقلاب لبيک گفت و در نتيجه همصدا و همراه با امت در براندازی رژيم ستمشاهی وستيز بی امان با دشمنان داخلی و خارجی انقلاب برخاست و به عنوان نخستين بازوی توانمند نظامی انقلاب در جهت تحقق اهداف جمهوری اسلامی ايران تلاشهای خستگی ناپذير و مستمری را با فداكاری و ايثار و در ابعاد مختلف آغاز كرد.

در آستانه انقلاب رهنمودهاي حضرت امام خميني (ره) ، بر آگاهي دلاور مردان ارتش نسبت به ماهيت ضد اسلامي و غيرمردمي رژيم پهلوي افزود و وجدانهاي بيدار و فطرتهاي آلوده نشده ارتشيان را در سطوح مختلف بيدار کرد.

فرار نظاميان از پادگانها ، خودداري از مقابله با مردم ، همصدايي با مردم در راهپيمايي ها، بيعت پرسنل نيروي هوايي با حضرت امام در 19 بهمن ، سرپيچي از دستورات فرماندهان طاغوتي، شرکت در خنثي کردن کودتاي 21 بهمن 1357 و … از نتايج ارزنده برخورد حکيمانه امام خميني (ره ) با ارتش بود.

پورتال آسمونی : با پيروزي انقلاب و تحول و دگرگوني در همه عرصه ها ، يکي از مسائل مطرح بخصوص در نيروهاي مسلح اين بود که ديدگاه انقلاب و امام نسبت به ارتش و تکليف ارتش در نظام اسلامي چيست ؟ در چنين جوي که دشمنان انقلاب و نيز برخي دوستان ناآگاه انقلاب نغمه شوم انحلال ارتش را سر داده بودند و ارتش در حساسترين شرايط حيات خود بود امام خميني (ره ) نقشه دشمنان را نقش بر آب کرده و طي پيامي تاريخي بر ضرورت حفظ ارتش و انجام وحدت و نظم در ارتش تاکيد نمودند.

ايشان در اين پيام روز چهارشنبه 29 فروردين 1358 را روز ارتش اعلام نمودند و از ارتش خواستند که در اين روز با ساز و برگ نظامي به رژه بپردازند و پشتيباني خود را از جمهوري اسلامي و ملت بزرگ ايران و حضور خود را براي فداکاري در راه استقلال و حفظ مرزهاي کشور اعلام نمايند.

bfgv

0/5 ( 0 نظر )


منبع : مناسبت آسمونی

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: حسنعلی ابراهیمی سعید
  29 فروردین 1395

  من این روز را به همرزمان عزیزم تبریک میگویم
  ما رزمنده کان سالهای دفاع مقدس ازیاد رفته ایم انشاالله شما این چنین نباشید

 2. نویسنده دیدگاه: cyrus
  04 مهر 1392

  من برای شما گفتم.

نظر خودتان را ارسال کنید