الگوی جامعه حضرت زهرا(س) نیست بلکه سوفیا لورن است

به گزارش آسمونی:امام جمعه مشهد گفت: دشمنان برای این‌که هویت را از جامعه ما بگیرند، استقلال آنان را از بین ببرند و اجتماع را تحت استثمار و استعمار خود در بیاورند، با حجاب مخالفت می‌کنند.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی‌سیاسی نمازجمعه مشهد در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تبریک ولادت با سعادت حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: ولادت امام خمینی(ره) با ولادت حضرت زهرا(س) مصادف شده است که شاید این نشانگر این واقعیت باشد که هدف اصلی صدیقه اطهر و مقصد و نتیجه قیام ایشان به دست توانمند این فرزند برومندش در انقلاب اسلامی قابل تحقق است.

وی افزود: الگوسازی حضرت زهرا(س) و شخصیت الگویی ایشان برای زنان در جامعه هویت بخش و هویت ساز است، به این معنا که در جامعه‌ای که زنان آن با الگو قرار دادن فاطمه(س) حجاب و عفت را به عنوان اصلی قطعی و جریان کامل و همگانی در زندگانی خود قرار می‌دهند و هویت و جامعه آنها براساس این الگوگیری شکل خواهد گرفت. هویت دینی جامعه ما به حجاب زنان ما است زیرا الگوی حجاب و عفت برای زنان ما وجود صدیقه حضرت زهرا(س) است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که دشمنان ما در مقام هویت ستیزی هستند، عنوان کرد: دشمنان برای این‌که هویت را از جامعه ما بگیرند، استقلال آنان را از بین ببرند و اجتماع را تحت استثمار و استعمار خود در بیاورند، با حجاب مخالفت می‌کنند. یکی از نکته‌هایی که در جنگ‌های نرم به دست گرفته شده است، مسئله حجاب و مقابله و مبارزه با عفت و حجاب است زیرا اگر عفت و حجاب از زنان ما گرفته شود و جامعه ما هویت دینی خود را از دست بدهد، دشمن می‌تواند به خوبی به جامعه مسلط شود، به همین دلیل دشمن با حجاب مبارزه می‌کند.

وی ادامه داد: مسئله حجاب، مسئله‌ای عادی چون سایر واجبات شرعی و مسئله بی‌حجابی نیز، یک ناهنجار و منکر معمولی در جامعه نیست. مسئله حجاب مسئله اصلی و محوری هویت‌بخش و بی‌حجابی در حقیقت هویت ستیزی در جامعه است، به همین دلیل دشمن تلاش می‌کند با توسعه بی‌حجابی در اجتماع هویت‌ستیزی خود را نسبت به این جامعه محقق کند.

علم‌الهدی گفت: این‌که تصور کنید دختری ناهنجار و ولنگار سر یک چهارراه و یک میدان روسری خود را بردارد و سر چوب کند، یک حرکت کودکانه و بچگانه است، درواقع ظاهر قضیه این است اما آن جریانی که او را مزدور خود کرده و این برنامه را برای او طراحی کرده است، لشگر جریان نرم دشمن است که قصد دارد هویت دینی را از جامعه بگیرد.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه حادثه دو شب گذشته که در برج میلاد تهران اتفاق افتاد، تصادف و اتفاق نبود بلکه یک برنامه‌ریزی حساب شده از طرف عوامل دشمن بود، تصریح کرد: من قصد ندارم شهردار تهران و شورای شهر را متهم کنم که این افراد برنامه‌ریزی کردند، اما این تصادفی نبود که عواملی که این برنامه را اجرا کردند، از شهردار تهران دعوت، چنین جشنی را به نام حضرت زهرا(س) برگزار و دقیقا برنامه را این‌گونه اجرا کنند.

وی افزود: این برنامه دهن کجی به مقام حضرت زهرا(س) بود.این اغراق و مبالغه نیست. در این جشن با رقص یک عده نوجوان و جوان نشان دادند که الگوی جامعه حضرت زهرا(س) نیست بلکه  سوفیا لورن است. این‌ها هرزه‌های غرب را به عنوان رقیب در جشن حضرت زهرا(س) به جای ایشان معرفی کردند. این جشن حضرت زهرا(س)، توهین و دهن کجی به  ایشان، انقلاب، خانواده شهدا، مقام معظم رهبری، شهدا، بسیج، ایثارگران و تمام مردم متدین بود.

علم‌الهدی گفت: این‌که دادستان غیور تهران اعلام کرد که این جریان قابل تعقیب است، قابل نقد نیست زیرا اگر در کشوری جنگی صورت گیرد و داخل آن کشور، جریانی با دشمن همدست شود تا پشت جبهه را بکوبد و نیروهای خودی را از بین ببرد، این جریان ستون پنجم است و اگر در جریان جنگ نرم یک ستون پنجم تشکیل شد، از دیدگاه دستگاه قضایی از خائن‌ترین جریان‌های کشور است که باید با اشد مجازات تحت تعقیب قرار بگیرد.

وی ادامه داد: افرادی که این مراسم را برگزار کردند، ستون پنجم دشمن در جنگ نرم بودند، آنها از خائن‌ترین جریان‌ها و عناصر در کشور هستند که با دشمن همکاری کردند تا چهره الگویی صدیقه اطهر(س) را برهم بزنند. من از شورای شهر تهران تقاضا دارم و نمی‌خواهم بگویم شما مقصرید، اما امسال سال چهلم عمر این انقلاب است، این حادثه در تاریخ انقلاب ثبت خواهد شد که اعضای شورای پنجم در روز میلاد حضرت زهرا(س) یک برنامه ضد صدیقه اطهر(س) و دهن کجی به ایشان را اجرا کردند، این قضیه به نام شورای پنجم در تاریخ ثبت می‌شود، مگر این‌که با آن قبل از دستگاه قضایی برخورد کنید.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که باید شورای شهر تهران با این موضوع به صورت جدی برخورد کند، عنوان کرد: شورای شهر باید تمام افرادی که در این مراسم دست داشتند را اخراج کند و موقعیت‌های قدرت آن‌ها را از بالا تا پایین اسقاط کند. بیانیه کافی نیست. اگر محکوم نکنید شما به عنوان شریک جرم در کنار ستون پنجم آن هم در سال چهلم انقلاب شناخته و ثبت می‌شوید، ممکن است حرف من امام جمعه تمام شود، اما این قضیه تمام نمی‌شود و در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی تاکید کرد: شما مسلمان هستید و خود را مرید حضرت زهرا(س) می‌دانید. زنان شما در شورای شهر که شرکت می‌کنند، با هر بینش فکری چادر می‌پوشند. نمی‌توانید در مقابل این قضیه عنوان کنید که آن‌ها بچه بودند، این فیلم و عکس‌ها در مملکت پخش شده و این دختران جوان و نوجوان وقیح‌ترین حرکات را انجام دادند، شما باید قبل از قوه قضاییه اقدام کنید.

امام جمعه مشهد گفت: مردم به شما رای دادند تا شهرشان را آباد کنید. مردم به شما رای ندادند که در حوزه قدرت شما عوامل نفوذی بیایند و با دشمن هم دست شده و به صدیقه اطهر(س) توهین کنند. زنی که شناخته شده نبود، چند سال پیش در زمان حیات امام خمینی(ره) به یک خبرنگار خارجی گفته بود که الگوی ما اوشین است و حضرت زهرا(ره) نیست، امام(ره) نیز حکم ارتداد او را صادر کردند، بعد عده‌ای در این جشن نشان دادند که می‌خواهند سوفیا لورن را به جای حضرت زهرا(س) الگوی زنان این جامعه قرار دهند.

علم‌الهدی تصریح کرد: بدانید که آمریکا از نیروی بسیج شما می‌ترسد، آمریکا از این که بعد سی سال جوان نسل چهارم راهیان نور می‌رود و آثار جبهه و مدافعین 40 سال پیش را می‌بیند و تقدیر می‌کند و به ایثار و شهادت دل می‌دهد، می‌ترسد.

وی ادامه داد: دیروز رییس ستاد فرماندهی کل قوا رسما اعلام کرد که یک سال است که کنگره امریکا و رئیس جمهور آن به ارتش این کشور فشار وارد می‌کنند تا برای ابراز وجود هم که شده دو نقطه از ایران را هدف قرار دهند اما ارتش جرات نمی‌کند، آن‌ها از کارخانه بسیجی‌ساز در ممکلت می‌ترسند.آن‌ها خانواده‌ها را نشانه گرفته‌اند و راحت‌ترین راه برای نابودی خانواده ترویج بی‌حجابی است؛ بنابراین با جنگ بی‌حجابی به سراغ شما آمدند.

منبع: ایسنا

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید