بهترین سورتمه های تهران

سورتمه سواری یکی از لذت بخش ترین و مهیج ترین تفریحاتی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. ما در این بخش از آسمونی برای ان دسته عزیزانی که قصد رفت به سورتمه های تهران را دارند، به معرفی بهترین سورتمه های تهران می پردازیم.

سورتمه چیست؟

سورتمه، نوعی وسیله نقلیه بدون چرخ است که بیشتر در مناطق سردسیر، به‌وسیله سگ، اسب یا گوزن شمالی بر روی برف کشیده می‌شود. این وسیله از دوران باستان به کار می‌رفته و در سطوح پوشیده از برف و یخ، که حرکت وسیله چرخ‌دار به کندی صورت می‌گرفته‌است سورتمه با داشتن تیغه (از جنس چوب، استخوان و بعدها فلز) به جای چرخ، از اصطکاک کمتری برخوردار و بدین سان کشیدن آن آسانتر بوده است. از این وسیله هنوز هم برای نقل و انتقال در نواحی لاپ‌لند، یوکون (شمال غرب کانادا)، آلاسکا و توندرای آسیا استفاده می‌شود و در مکانهای دیگر بیشتر برای تفریح و سرگرمی به کار می‌رود.

بهترین سورتمه های تهران

سورتمه توچال یکی از بهترین سورتمه های تهران

پارکینگ: دارد

کارت‌خوان: دارد

مخاطب: بانوان و آقایان

طول سورتمه: ۱۴۲۰ متر

ظرفیت: ۲۵۰ نفر در ساعت

طولانی ترین  و مهیج ترین پیست سورتمه در ایران

دارای تاییدیه از شرکت tuv آلمان ،به عنوان معتبرترین شرکت بازرسی و استاندارد اروپایی

وزهای سرویس‌دهی: همه روزه

وب‌سایت سورتمه توچال: tochal.org

شماره تلفن سورتمه توچال: 24875000

آدرس: بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک، شرکت تله کابین توچال

سورتمه دربند یکی از بهترین سورتمه های تهران

تبلیغات مربوط به سورتمه تهران را در خیابان های منتهی به تجریش و دربند بسیار دیده بودم؛ اما برای تجربه کردنش کمی ترس و دلهره داشتم. از دوستانی که سورتمه سواری را در گلابدره تجربه کرده بودند، پرسیدم و آن ها آنقدر با شور و هیجان تعریف می کردند که با تمام ترسی که داشتم با دوستان راهی گلابدره شدیم …

از ورودی پارک در حدود دو کیلومتری باید پیاده روی می کردیم تا به سورتمه برسیم، فضا سازی و چراغ های زیبای اطراف مسیر، راه را برایمان راحت می کرد.

از گیشه بلیط تهیه کرده و پله ها را بالا رفتیم تا سوار سورتمه شویم؛ صدای خنده و جیغ در مسیر سورتمه پیچیده بود، هرکسی را در آن محدوده میدیدیم، از شور و هیجان حاکم بر فضا، خندان بود.

هم از سوار شدن می ترسیدیم و هم دوست داشتیم این هیجان را در شهر خود تجربه کنیم، این پا و  آن پا کردم که بروم جلو یا نه که مسئول پذیرش صدایمان کرد و بدون معطلی ما را سوار سورتمه کرد و توضیحات لازم را داد. از هیجان نفس در سینه ام حبس شده بود که با شروع حرکت ناخودآگاه من هم مثل دیگران شروع به خنده و جیغ و هورا کشیدن شدم…

به نظر مسیر کوتاه بود و دلم میخواست چندین بار دیگر سوار شوم؛ اما زمان اندک بود و باید راهی خانه می شدیم…

سورتمه تهران | گلابدره

در سال ۱۳۹۲در بوستان گلابدره مسیر سورتمه سواری افتتاح شد که توسط کادر متخصصین ایرانی با تکنولوژی های مدرن ساخته شد و تمام استاندارهای ایمنی ایران و اروپا در آن رعایت شده؛ این سورتمه با سرعت ۴۰کیلومتر برساعت مسیری بیش از ۸۵۰ متر رادر مسیری بالاتر از سطح زمین و پیچ در پیچ بر روی ریل های مطمئن و ایمن طی می کند. هیجان بالا و نو بودن آن برای گردشگران بسیار جذاب است.

اگر یک بار سورتمه سواری تهران را تجربه کنید، حتما بارها و بارها این تجربه را تکرار خواهید کرد.

ماشین هایی که برروی ریل ها حرکت می کنند، ظرفیت دو نفر را دارند و جالب است که سرعت این سورتمه ها را سرنشین می تواند کنترل کند، به این صورت که در کنار سورتمه اهرمی قرار داده شده که با کشیدن آن سرعت کم می شود و می توان مسیر و مناظر اطرافش را با آرامش تماشا کرد( البته اگر سورتمه پشت سر شما هم سرعتش را کم کند)، اگرهم هیجان بیشتری را می خواهید سرعت را تغییر ندهید و از پستی و بلندی های یکدفعه ای و چرخش ۳۶۰ درجه ای یکباره مسیر از اوج هیجان لذت ببرید.

سورتمه تهران در هر ساعت به ۲۰۰الی ۲۵۰ گردشگر خدمت رسانی کرده و به یکی از جاذبه های پرطرفدار گردشگری تهران تبدیل شده است.

در این پارک شما تنها از سورتمه لذت نبرید بلکه، چشم انداز کوه های دربند از شمال، نمای شهر بزرگ تهران از جنوب و در مناظر زیبا و طبیعی گلابدره یک سفر به یادماندنی و شاد را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

نکته مهم اینکه، تمام گروه های سنی می توانند ازین تفریح استفاده کرده و لذت ببرند.

امکانات سورتمه تهران| گلابدره

با بازدید و استقبال روزافزون گردشگران از سورتمه تهران، امکانات تفریحی و گردشگری دیگری را در این پارک راه اندازی کردند.

مجموعه های جدید سینما پروز، سافاری پارک از جمله تفریحات دیگر اطراف سورتمه تهران است که در ساخت آن ها نیز از تکنولوژی های مدرن استفاده شده است.

زمین بازی برای کودکان، پیست دوچرخه سواری، آلاچیق های خانوادگی و… از دیگر امکانات موجود در این مجموعه است.

زمان بازدید

در تمام ایام سال از ساعات اولیه روز تا شب می توانید سورتمه تهران را تجربه کنید و برای مطمئن شدن از خدمات رسانی امکان تماس وجود دارد.

در شش ماهه اول سال از ساعت ۱۰صبح تا ۲۱ ( ساعت ۱۳ الی ۱۴ تعطیل ) و در پاییز و زمستان از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸:۳۰ بعدازظهر  (ساعت ۱۳ الی ۱۴ تعطیل) این مجموعه پذیرای گردشگران می باشد.

در روزهای برفی و بارانی قبل از مراجعه با مجموعه تماس بگیرید و از کارکردن سورتمه ها مطمئن شوید.

تلفن:   ۲۲۷۲۵۳۰۷ _۰۲۱

بهای بلیط سورتمه تهران

در حال حاضر بلیط سورتمه سواری  ۱۷۰۰۰ تومان می باشد و قیمت آن در همه ایام ثابت است؛ و تنها به صورت حضوری می توان بلیط را خریداری کرد.

دسترسی به سورتمه تهران | گلابدره

آدرس: ایران. تهران. میدان تجریش. خیابان دربند. خیابان اسدالهی. بوستان جنگلی گلاب‌دره.

دو مسیربرای رسیدن به سورتمه تهران وجود داد.

۱ ) از میدان قدس

اگر با وسایل حمل و نقل عمومی قصد سفر دارید؛ بهترین راه مترو می باشد. در ایستگاه تجریش پیاده شده و از میدان قدس به راحتی می توانید با یک تاکسی به بوستان گلابدره برسید.

از قدس تاکسی های دربند را سوار شوید، ،به خیابان اسدالهی که رسید با ۱۵ دقیقه پیاده روی به ورودی بوستان گلابدره خواهید رسید و یا اینکه به راننده  مقصدتان را بگویید تا جلوی درب وردی بوستان شما را پیاده کند.

۲ ) از میدان تجریش

درضلع شمال شرقی میدان تجریش، تاکسی های” تجریش –آبک”  را سوار شده و مقابل در ورودی بوستان گلاب‌دره پیاده شوید. البته تاکسی های باغ فیض را نیز می توانید سوار شوید.

از وردی بوستان تا ورودی سورتمه تقریبا ۲کیلومتر مسیر پیاده روی در پیش رو خواهید داشت.

 

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید