آموزش سئو مستر آموز

شفر: حرف‌هایم درباره برانکو تند بود، متاسفم

سرمربی آلمانی استقلال اعلام کرد از حضور در ایران بسیار راضی است.

به گزارش آسمونی ، وینفرد شفر سرمربی استقلال بعد از پیروزی که در دربی پایتخت مقابل استقلال به دست آورد در گفت وگو با تسنیم حرف های جالبی را درباره مسائل مختلف بر زبان آورد. بخش هایی از حرف های شفر در این مصاحبه را می خوانید:

 

حرف هایم درباره برانکو تند بود، متاسفم

اول از همه باید بگویم به خاطر حرف‌هایی که درباره برانکو زدم، متأسفم. پس از دربی صحبت‌هایی در کنفرانس مطبوعاتی در رابطه با پرسپولیس انجام دادم که کمی تند بود و آن هم به خاطر حرف‌هایی بود که برانکو در مورد جپاروف زده بود. برانکو مربی خوبی است و به او بابت قهرمانی پرسپولیس که از حالا مشخص است، تبریک می‌گویم. جدا از دربی همه باید برای فوتبال ایران تلاش کنیم. برای برانکو آرزوی بهترین‌ها را دارم.

 

نمی توانستیم بسکتبال بازی کنیم!

دربی‌های زیادی را در آلمان دیدم، مثل کارلسروهه مقابل اشتوتگارت یا در اسکاتلند دربی گلاسکورنجرز مقابل سلتیک، اما در عمرم چنین دربی (استقلال – پرسپولیس) را ندیده بودم. بابت عملکرد بازیکنانم بسیار خوشحالم، چیزهایی که گفته بودم را داخل زمین انجام دادند. تیم ما برای این بازی کامل نبود، پژمان منتظری مصدوم بود، امید نورافکن پس از مصدومیت برگشت و سیدحسین حسینی به خاطره سه کارته شدن بازی نکرد. در نیمه اول خوب بازی کردیم و همان فوتبالی که من و مردم می‌خواهیم را به نمایش گذاشتیم. ما یک گل زدیم، اما داریوش شجاعیان، امید ابراهیمی و جابر انصاری هم شانس گلزنی داشتند. در نیمه دوم، شجاعیان و اسماعیلی به خاطر توپ‌های بلند پرسپولیس کمی به عقب آمدند. پرسپولیسی‌ها سعی در استفاده از توپ‌های بلند داشتند اما ما سرزن‌های خوبی مثل روزبه چشمی، مجید حسینی، فرشید باقری و امید ابراهیمی داشتیم. در کار تهاجمی، وریا و امید خیلی خوب بودند و بازی در سطح بالا را انجام دادند.اگر فقط می‌خواستیم رو به بازی مستقیم بیاوریم باید مثل بسکتبال بازیکنان بالای دو متر می‌داشتیم!

 

تاکید می کنم، پرسپولیس بزن زیرش بازی کرد

(با خنده) آنها(پرسپولیس) فکر و ایده‌ای برای گل زدن نداشتند. وقتی تیم عقب است، باید روشی داشته باشد تا گل بزند، مثل شوت زدن، ارسال از کناره‌ها و … من در بالا از این بابت ابراز تأسف کردم که پس از دربی گفتم پرسپولیس بازی« بزن زیرش» را انجام داد. شاید من تند حرف زدم. در کنفرانس بعد از بازی گفتم که برای ما خوب است پرسپولیسی‌ها بازی مستقیم و بلند را انجام دادند، این همان چیزی بود که ما می‌خواستیم. اگر برانکو به خبرنگاران گفته که استقلال در نیمه دوم در هجده قدم خودش بود، اشتباه است، چون باید موقعیت خوبی داشته باشید، باید دستیاران مربی کمک کنند که چطور تیم گل بزند. برانکو قبل از بازی گفته بود برای دربی سورپرایز دارد! در صورتی که ما قبل از بازی آنالیز و با بازیکنان صحبت می‌کنیم که چه کار کنیم. آنالیز ما برای دربی مشخص بود، با بازیکنان حرف زدیم که چه کار کنیم. فرمانده ما یعنی امید ابراهیمی به همراه داریوش شجاعیان و مهدی رحمتی صحبت کردند و نظرشان را برای دربی دادند. این مثل پازل می‌ماند که چه کار کنید.

 

پیروانی از همه نگران تر بود

شجاعیان و اسماعیلی در سطح بازی قبلی نبودند، شاید کمی نگران بودند که بازی را نبازیم و بر سر این موضوع استرس داشتند. شاید هم بیشتر از همه سرپرست تیم پرسپولیس (افشین پیروانی) اضطراب داشت، چون مدام می‌خواست از روی نیمکت به سمت من بیاید و با من صحبت کند! دوباره می‌گویم بازیکنان پرسپولیس قهرمان هستند و امیدوارم در بازی‌های بعدی مخصوصا در آسیا موفق باشند. نتایج تیم‌های ایرانی در آسیا برای فوتبال ایران مهم است.

 

همسایه هایم خانواده های خوبی هستند

من خیلی بابت این موضوع خوشحال بودم. همسایه‌های من خانواده‌های خوبی هستند، دو نفر دکتر هستند و یک بچه دارند که فرزندشان شبیه سانیاک دستیار من است! وقتی به منزلم برگشتم، بسیار خوشحال شدم. زمانی که به ایران آمدم نمی‌دانستم در این کشور چه اتفاقاتی می‌افتد، الان حدود 6 ماه است اینجا حضور دارم و از بودن در ایران خوشحالم، چون مردم مهربانی دارید. همه می‌خواهند کمک کنند و حاضر هستند قلب‌شان را اهدا کنند. آنها بسیار خوب و مهربان هستند.

 

در ایران خیلی خوشحال هستم

بله به همه بازیکنان این را گفتم، اولین بازیکن هیرو بود، دومی بازیکنی از کامرون یا سانتوس برزیلی. به آنها دروغ نگفتم، گفتم پس چرا من در ایران حضور دارم؟ من در ایران خوشحال هستم. مشکل این است که رسانه‌های اروپایی درباره ایران دروغ می‌گویند. شما می‌بینید تیام در ایران است، او هم احساس من را دارد، مثل من از حضور در ایران خوشحال است. مردم ایران بسیار مهربان هستند.

مدیرعامل باشگاه خودروی بهتری دراختیارم بگذارد

شما کشوری با فرهنگ زیاد (غنی) هستید. می‌خواهم تمام مکان‌های تاریخی ایران را ببینم، اما ماشین خیلی خوبی ندارم. اگر بخواهم 50 کیلومتر آن طرف‌تر بروم، با این ماشین سخت است. با این ماشینی که در اختیارم گذاشته شده، وقتی به تمرین هم می‌روم، شرایط برایم سخت است. وقتی رانندگی‌ها را می‌بینم می‌گویم وای خدای من! امیدوارم مدیرعامل ما این مصاحبه را ببیند و دنبال یک ماشین بهتر برای مربی‌اش باشد چون ممکن است با یک تصادف کوچک راهی بیمارستان شوم.

 

می خواهم مکان های زیبای ایران را ببینم

در هواپیما یکسری عکس‌های خوبی از تبریز، اصفهان و… دیدم، همینطور پسرم، ما می‌خواهیم این مکان‌های قشنگ را ببینیم. پسرم خیلی چیزهای خوبی از تاریخ و گذشته ایران می‌داند. دفعه بعد یکی از دوستان من که بخواهد به ایران بیاید، شاید فرصت خوبی باشد که برویم و مکان‌های زیبای ایران را ببینیم.

 

بعضی ایرانی ها باید دوباره گواهینامه بگیرند

وقتی با ماشین به هتل یا استادیوم می‌روم، مقداری عرق می‌کنم. ماشین‌ها از چپ و راست می‌آیند، شاید الان ما لبخند بزنیم، ولی تصاویر زیادی از تصادفات را می‌بینم، مثل همین اتفاقی که برای مهدی قائدی افتاد. خیلی از آدم‌ها باید دوباره گواهینامه رانندگی بگیرند، امیدوارم که این پسر (قائدی) هرچه زودتر برگردد.

قائدی اشتباه بزرگی مرتکب شد

نه، باید به هر کسی شانس مجدد داد، مهدی یک اشتباه بزرگ مرتکب شد ولی ما باید به او فرصت مجدد بدهیم. هیچ‌کس دقیقا نمی‌داند چه اتفاقی در ماشین‌شان افتاد، باید به بازیکنان جوان‌مان بگوییم که چنین کارهایی در آینده انجام ندهند، نه فقط مهدی قائدی، بلکه همه بازیکنان‌مان باید مراقب باشند. شاید باید دولت در این‌باره (گواهینامه‌ رانندگی) سخت‌گیری بیشتری انجام دهد، خیلی وقت‌ها شاید راننده‌ای که خیلی بد رانندگی می‌کند برای دیگران بیشتر مشکل‌ساز باشد تا خودش.

 

استقلال پیشنهادی برای تمدید قرارداد نداده است

این موضوع دست من نیست، شاید ایجنت من پیشنهاد‌هایی از باشگاه‌های دیگر داشته باشد، اما این در فکر من نیست، الان در فکرم فقط بازی با العین و پس از آن با الریان است. اگر باشگاه من را نخواهد مشکلی نیست و به تیم دیگری می‌روم، اما باید بگویم هنوز کار من در استقلال تمام نشده است، الان ما به 75 درصد آن چیزی که می‌خواستیم، رسیدیم. من عاشق بازیکنانم هستم، عملکرد بازیکنان‌مان مثل فرشید باقری، امید ابراهیمی، امید نورافکن، دروازه‌بانان و … عالی است. مجید حسینی یکی از بهترین‌ مدافعان ایران است. همینطور هواداران‌مان وقتی آنها را می‌بینم، همه چیز خیلی زیباست، بازیکنان و هواداران کنار هم خوب هستند و هیچ استرسی وجود ندارد.

 

در بحث امکانات خیلی کارها باید انجام دهیم

در کنفرانس قبل از دربی، خبرنگاری گفت مربی‌ای که دربی را ببازد، فصل بعدش در آن تیم نمی‌ماند و حالا شاید می‌توانم بگویم من اولین مربی هستم که بعد از دربی می‌مانم و شاید هم نمانم. ما خیلی از کارها را باید انجام دهیم، کارهایی مثل سازماندهی، سانیاک قصد داشت آنالیز العین را انجام دهد، اما اینترنت نداشتیم، برای اینکه اینترنت داشته باشد 15 دقیقه طول کشید تا به کافی‌شاپ برود و کار آنالیزش را انجام دهد. چرا نباید اینجا اینترنت داشته باشیم؟ قصد داشتم به پسرم زنگ بزنم، ولی اینترنت نداشت و مجبور شدم از تلفن آلمان تماس بگیرم و 50 دلار پول دادم. باید ببینیم ما باشگاه کوچکی هستیم که اگر باشیم، این مسائل مهم نیست، اما اگر باشگاه بزرگی هستیم باید این مسائل حل شود.

 

وقتی آمدم، استقلال پانزدهم بود

من این حرف‌ها را به خاطر خودم نمی‌زنم، به خاطر باشگاه می‌زنم. خیلی از افراد در گذشته زندگی می‌کنند. چرا وقتی من آمدم باشگاه در رده پانزدهم بود؟ باید به این نکته توجه داشت که خیلی از آدم‌ها در گذشته زندگی می‌کنند، الان سال 2018 است، نمی‌دانم آخرین بار استقلال چه زمانی قهرمان آسیا شد. باید با زمان پیش برویم و خیلی چیزها را عوض کنیم، استقلال اسم بزرگی در آسیاست، شاید خیلی‌ها بگویند استقلال دو بار قهرمان آسیا شده، اما چه سالی؟ مردم در ایران، آسیا، اروپا از دربی گفتند و همچنین روزنامه‌های اروپا درباره دربی نوشتند، حتی در اسپانیا. نمی‌خواهم استقلال را با باشگاه‌هایی چون رئال مادرید، بارسلونا، بایرن‌مونیخ مقایسه کنم، اما برای موفقیت همه باید با هم جلو بروند و کار کنند. نمی‌توانم چهار ماه منتظر رزومه بهترین بازیکنان آکادمی باشم، دوباره هر چیزی را نمی‌پرسم.

 

جایگزین کی روش می شوید؟

نمی‌خواهم درباره چیزی که بعد از جام جهانی است صحبت کنم، باور کنید من مربیان را می‌شناسم، اما یک سؤال، آیا کی‌روش برای تماشای دربی در ورزشگاه بود؟ نه فقط ملی‌پوشان استقلال، بلکه بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس هم نسبت به 6 ماه قبل‌شان هم بهتر بازی می‌کنند و آقای کی‌روش از این بابت باید خوشحال باشد، لیگ هم از گذشته خیلی بهتر شده است. فرمانده و ژنرال تیم مثل امید ابراهیمی می‌تواند نتیجه را عوض کند، آن هم به خاطر شخصیتش. روزبه، مجید(حسینی)، حسینی(دروازه‌بان‌مان) حدود 870 دقیقه بازی کردند، بدون اینکه گل بخورند، این مسئله برای تیم ملی هم خیلی خوب است. الان پرسپولیس هم با 15،16 امتیاز فاصله قهرمان است. چیزی که خیلی مهم است این است که بازیکنان ملی‌پوش در باشگاه‌های‌شان هم بهتر باشند.

منبع: Varzesh3

نظر خودتان را ارسال کنید