آموزش سئو مستر آموز

پیش بازی پرسپولیس- الوصل : بازگشت قهرمانانه

پرسپولیس به دنبال پایان خوش سال است.

دوشنبه ١٤ اسفند ۹۶، هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸

پرسپولیس تهران – الوصل امارات (گروه C)

ساعت ١٧:١٥ در ورزشگاه آزادی تهران

به گزارش آسمونی ، فوتبال روی بی رحم خود را به پرسپولیس و برانکو ایوانکوویچ نشان داد.

باخت در دربی باعث شد تا صدرنشین بی رقیب لیگ ایران با انتقاد روبرو شود.

انتقادها متوجه برانکو است و بخشی از هواداران پرسپولیس معتقدند ترکیب او در بازی با استقلال عامل اصلی باخت تیم بوده است. باخت به استقلال چند روز پس از شکست تلخ مقابل السد باعث شده تا پرسپولیس در اسفندماه روزهای خوبی را پشت سر نگذاشته باشد.

پرسپولیس حالا برای فراموشی این تلخی ها به دو برد در پایان سال نیاز دارد.

قهرمان لیگ ایران فردا( دوشنبه) میزبان الوصل امارات است و هفته بعد هم دیدار برگشت برگزار می شود. فرصتی ایده آل برای کسب دو برد و رقم زدن پایانی خوش در سال ۹۶.

الوصل تیم چندان قدرتمندی نیست. این تیم در فصل گذشته در لیگ امارات دوم شد، در هر دو بازی قبلی خود در آسیا باخته و در هفته های اخیر نتایج خوبی نگرفته است. از طرفی این تیم با چند غایب راهی ایران شده است. به نظر می رسد فرصت خوبی در اختیار پرسپولیس است که با یک برد خانگی در تهران ضمن برگرداندن آرامش به وضعیت خود در گروه سامان دهد.

در گروه C رقابت سرگروهی بین پرسپولیس و السد قطر است. پرسپولیس اگر می خواهد السد را به زیر بکشد باید تمامی بازیهای باقیمانده را ببرد.

پرسپولیس، موفق ترین تیم ایران در لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ می داند که سرگروهی در این گروه به چه میزان ارزشمند است و آنها در مرحله بعدی از بازی با یک تیم عربستانی معاف می کند. در این گروه الوصل امارات و نسف قرشی شانس زیادی نخواهند داشت.

تغییر در ترکیب

برانکو در دو، سه بازی اخیر نتوانسته رضایت هواداران را جلب کند حتی کار به اعتراض در سر تمرین رسید. هواداران معتقدند در دربی باید از گادوین منشا و صادق محرمی در ترکیب اصلی استفاده می شد. ضمن اینکه آنها به کم بازی کردن احمد نوراللهی و بازی نکردن سیامک نعمتی و محسن مسلمان معترض‌اند. دیگر اعتراض هم به بها دادن برانکو به محسن ربیع‌خواه برمی گردد. کارشناسان هم بخشی از انتقادها را وارد می دانند.

برانکو در این شرایط احتمالا تیمش را با تغییراتی در بازی فردا به میدان می فرستد. منشا و محرمی در ترکیب اصلی قرار می گیرند. احتمال تغییر در خط میانی و بازی نکردن ربیع خواه هم وجود دارد.

هدایت الوصل را یک مربی آرژانتینی به نام رودولفو آره‌باره‌نا در اختیار دارد. این تیم که زمانی با حضور فرهاد مجیدی برای ایرانی ها تیمی شناخته شده بود فصل قبل پس از حدود یک دهه ناکامی موفق شد نایب قهرمان شود.

الوصل در آسیا هم تیم باتجربه‌ای نیست. رسانه های اماراتی خبر دادند الوصل برای بازی با پرسپولیس چندین غایب دارد. بنیان الوصل را سه بازیکن برزیلی این تیم تشکسل می دهند. کایو غایب است.

فابیو لیما بهترین گلزن لیگ امارات هم آسیب دیده است. لیما اگر به بازی برسد بازی فردا تقابل بهترین گلزنان لیگ ایران و امارات خواهد بود. علی سالمین نیز به خاطر دو اخطاره بودن این بازی را از دست داد. عبدالله النقبی وحید اسماعیل، عبدالرحمن علی و محمد سرور هم مصدوم اند.

آمار

* این بازی اولین تقابل دو تیم در لیگ قهرمانان آسیاست. الوصل در تنها حضورش در لیگ قهرمانان با سایپا هم گروه شد و یک باخت و یک مساوی به دست آورد.

* پرسپولیس تا به حال شش مرتبه مقابل اماراتی ها در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته است. چهار برد، یک مساوی و یک باخت حاصل کار پرسپولیس برابر نمایندگان اماراتی در لیگ قهرمانان محسوب می شود. پرسپولیس در این شش بازی ۱۷ گل زده و ۹ گل خورده داشت.

*پرسپولیس فصل گذشته با الوحده هم گروه بود که رفت و برگشت این تیم را برد.

دیگر بازی گروه:

نسف قرشی ازبکستان –السد قطر

نحوه حضور در لیگ قهرمانان آسیا:

پرسپولیس قهرمان فصل قبل لیگ ایران/ صعود مستقیم

الوصل، نایب قهرمان امارات/ صعود مستقیم

جایگاه در جدول گروه:

پرسپولیس با ۳ امتیاز دوم

الوصل بدون امتیاز چهارم

نتایج قبلی در آسیا:

پرسپولیس: پرسپولیس ۳- نسف قرشی صفر، السد ۳- پرسپولیس یک.

الوصل: الوصل یک- السد ۲، نسف قرشی یک- الوصل صفر

آخرین بازی:

استقلال یک- پرسپولیس صفر

الوصل یک- النصر امارات ۲

جایگاه در لیگ داخلی:

پرسپولیس با ۵۷ امتیاز از ۲۵ بازی در صدر لیگ ایران

الوصل با ۳۲ امتیاز از ۱۸ بازی در رده سوم لیگ امارات

پنج بازی آخر:

پرسپولیس: باخت، برد، باخت، برد، برد، برد

الوصل: باخت، باخت، باخت، باخت، مساوی

 

بهترین گلزن در لیگ:

پرسپولیس: علی علیپور با ۱۷ گل

الوصل: فابیو لیما با ۱۷ گل

 

بهترین گلزن آسیایی:

پرسپولیس: علی علیپور با ۲ گل

الوصل: فابیو لیما با یک گل

داور: علی صباح (عراق)

منبع: 90TV

نظر خودتان را ارسال کنید