استخدام بانک

ما در این مقاله از آسمونی در بخش استخدام ارگان ها، برای شما عزیزان و به ویژه آن دسته از عزیزانی که قصد شرکت در آزمون استخدام بانک را دارند، ابعاد مختلف استخدام بانک از جمله شرایط استخدام بانک ، راهنمای استخدام بانک و … را عنوان می کنیم. دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

استخدام بانک

آشنایی با بانک برای استخدام بانک

بانک نهادی اقتصادی است که وظیفه‌هایی چون تجهیز و توزیع اعتبارات، عملیات اعتباری، عملیات مالی، خرید و فروش ارزها، نقل و انتقال وجوه، وصول مطالبات اسنادی و سود سهام مشتریان، پرداخت بدهی مشتریان، قبول امانات، نگهداری سهام و اوراق بهادار و اشیای قیمتی مشتریان، انجام وظیفهٔ قیمومیت و وصایت برای مشتریان، انجام وکالت خریدها و فروش را بر عهده دارند. وظایف بانک مرکزی عبارتست از انتشار اسکناس و تنظیم حجم پول در گردش، نگهداری فلزات گرانبها و ارزهای متعلق به دولت، نگهداری ذخایر قانونی و موجودی نقدی بانک‌های تجاری، ایجاد امکانات اعتباری برای بانک‌های تجاری، انجام دادن عملیات تسویه حساب بین بانک‌ها، صندوقداری و نمایندگی مالی برای عملیات بانکی دولت، اجرای سیاست پولی و کنترل حجم اعتبارات.

این بانک مسؤولیت کنترل شبکه بانکی و اداره سیاست پولی ثبات را بر عهده دارد. این بانک، بانک‌های دیگر را در جهت ارائهٔ خدمت و هماهنگی با اقتصاد به فعّالیت وامی‌دارد. در ایران هم بانک‌های متعددی وجود دارد که بزرگترین بانک ایران بانک ملی است که در سال۱۳۰۲در زمان حکومت پهلوی چاپ اسکناس را به عهده داشت. اولین بانک ایران که در خارج از کشور شعبه دارد بانک ملت است که در شهر هامبورگ آلمان شعبه بین‌المللی دارد.

شرایط عمومی استخدام بانک / شرایط اختصاصی استخدام بانک

 1. تابعیت ایران و متعهد بودن به نظام جمهوری اسلامی
 2. تدین به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی
 3. عدم سوء پیشینه کیفری منتج به محرومیت از حقوق اجتماعی و همچنین عدم اشتهار و محکومیت به فساد اخلاقی
 4. عدم سابقه وابستگی یا عضویت به احزاب و گروه‌های سیاسی معارض با نظام جمهوری اسلامی‌ایران
 5. عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدرو روان گردان
 6. عدم اشتغال(رسمی، پیمانی) و تعهد خدمت به دستگاههای دولتی،خصوصی ،مراکز آموزشی و نهادهای انقلاب اسلامی و باز نشستگی از دستگاههای دولتی
 7. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی دائمی یا معافیت دائم(داوطلبان ذکور)
 8. تبصره:برای دارندگان کارت معافیت پزشکی در صورت قبولی در آزمون، تایید پزشک معتمد بانک در مورد توانایی انجام کار الزامی‌است.
 9. توجه : به تقاضای داوطلبانی که دارای کارت یا برگ معافیت موقت تحت هر عنوان هستند به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 10. نداشتن منع استخدامی به موجب آراء مراجع قضایی ذیصلاح
 11. تندرستی و توانایی کامل جسمی ، روحی و روانی جهت انجام فعالیتهای شغلی بانکی( با تأیید پزشک معتمد بانک)
 12. در صورت وجود شرط بومی بودن این شرط به شرح زیر میباشد :
 13. کلیه متقاضیان می‌بایست بومی‌ باشند.( بومی‌به شخصی اطلاق می‌شود که محل تولد وی یکی از شهرستانهای استان یا حداقل در ۲ سال گذشته در یکی از شهرستانهای استان مورد نظر ساکن بوده باشد)
0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید