هشدار جدی فیفا به پدیده و نفت در پرونده پراهیچ/ جرایم بیشتر در انتظار پدیده + تصویر نامه

فدراسیون جهانی فوتبال به باشگاه پدیده و نفت تهران هشداری جدی در خصوص پرونده ایگور پراهیچ داد.

به گزارش آسمونی ، ایگور پراهیچ که پس از نزدیک به سه سال حضور در فوتبال ایران و بازی برای تیم‌های پدیده خراسان و نفت تهران، در تابستان اخیر با قراردادی یک ساله به تیم دسته دومی زادگاه خود یعنی اف‌سی واراژدین کرواسی ملحق شد، همچنان پیگیر مطالبات خود از طریق فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) است.

فیفا در تاریخ 31 ژانویه 2018 (11 بهمن) نامه‌ای را به فدراسیون فوتبال ایران، باشگاه پدیده و ایگور پراهیچ ارسال کرده و در این نامه هشدار داده از آنجایی که باشگاه پدیده تاکنون به تصمیمی که کمیته حل اختلاف فیفا در تاریخ 26 مِی 2016 گرفته بود، واکنشی نشان نداده و از آنجایی که این باشگاه بند 64 آئین‌نامه انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال را نقض کرده، این پرونده به کمیته انضباطی فیفا ارسال شد تا تصمیمات جدیدی که شامل جریمه نقدی، کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین‌تر می‌تواند باشد، گرفته شود.

در این نامه آمده است: باشگاه پدیده باید رقم 79 هزار و 186 یورو به علاوه 5 درصد سود این رقم به همراه 53 هزار 172.5 یورو به علاوه 5 درصد سود این رقم را به ایگور پراهیچ پرداخت کند. باشگاه پدیده تا تاریخ 14 فوریه (25 بهمن) فرصت دارد تا مقدار قابل‌توجهی از رقم تعیین‌شده را به این مدافع کروات بپردازد، در غیر این‌صورت کمیته انضباطی فیفا تا یک هفته بعد از ضرب‌الاجل تعیین‌شده تصمیمات جدیدی در این خصوص اتخاذ خواهد کرد.

همچنین باشگاه نفت تهران هم که پس از دریافت حکم کمیته حل اختلاف فیفا نسبت به پرداخت بدهی‌اش به ایگور پراهیچ اقدامی انجام نداده، ممکن است از سوی فیفا نقره‌داغ شود چرا که این پرونده هم به کمیته انضباطی فیفا ارجاع داده شده و به زودی تصمیماتی جدید در این خصوص گرفته خواهد شد.

کمیته حل اختلاف فدراسیون جهانی فوتبال در اواخر آذر ماه سال جاری حکم خود در پرونده پراهیچ و باشگاه نفت تهران را صادر کرده بود که بر این اساس باشگاه نفت به پرداخت 96 هزار و 170 یورو که مبلغ باقیمانده از رقم قرارداد این بازیکن کروات با باشگاه نفت تهران می‌شد، محکوم شده بود. همچنین باشگاه نفت تهران به دلیل عدم پاسخگویی به نامه‌های ارسالی فیفا، مبلغ 15 هزار یورو جریمه نقدی شده بود. باشگاه نفت 30 روز فرصت داشت تا جریمه 111 هزار یورویی خود را در رابطه با این پرونده بپردازد.

منبع: تسنیم

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید