سرويس ارسال و دریافت فکس اينترنتی چیست؟

سامانه اینترنتی FAX.IR این امکان را به کاربران خود میدهد تا بدون نیاز به خط تلفن، دستگاه فکس یا نصب نرم افزار، به راحتی و از طریق کامپیوتر، تلفن همراه و یا تبلت خود، اقدام به ارسال و دریافت فکس نمایند. آسمونی در این بخش به معرفی فکس اينترنتی و نحوه ارسال و دریافت فکس اينترنتی می پردازد.

نحوه ارسال فکس اينترنتی چیست؟

جهت ارسال فکس، کاربران می­توانند با ورود به حساب کاربری در سایت FAX.IR و انتخاب گزینه ارسال فکس، متن دلخواه خود را نوشته و یا فایل PDF، WORD، EXCEL و غیره را بارگذاری کرده و به شماره فکس­(های) مورد نظر ارسال نمایند. جهت اطلاع رسانی از وضعیت ارسال فکس، SMS و ایمیلی از سایت برای وی ارسال و وضعیت ارسال فکس را که شامل “ارسال موفق”، “ارسال ناموفق به علت اشغالی خط” یا “ارسال ناموفق به علت عدم وجود دستگاه فکس در مقصد” می­باشد اعلام می­نماید.

نحوه دریافت فکس اينترنتی چیست؟

جهت دریافت فکس به کاربران شماره فکسی اختصاص داده می­شود و تمامی فکس های دریافتی به این شماره بصورت فایل PDF به ایمیل شخصی ایشان ارسال و در صورت تمایل یک نسخه از آن در قسمت بایگانی حساب کاربری در سایت FAX.IR ذخیره می­شود. جهت اطلاع رسانی در مورد دریافت فکس نیز یک SMS به شماره موبایل کاربر با متن “دریافت فکس جدید از شماره …” از سایت FAX.IR ارسال می­گردد. کاربران می توانند شماره فکس فعلی خود را نیز به این شماره اختصاصی divert کرده و نیازی به اعلام مجدد شماره جدید خود نداشته باشند.

بطور خلاصه می­توان فرض کرد، که این سرویس مانند ایمیل Gmail و یا Yahoo کاربر می­باشد که ورودی از دستگاه فکس و خروجی به دستگاه فکس را دارا می­باشد و به این ترتیب امکان ارسال و یا دریافت فکس را در هر مکان، در هر زمان و با هر دستگاه متصل به اینترنت (مانند کامپیوتر، موبایل­های هوشمند و …) بدون نیاز به نصب نرم­ افزار و سرور، مقدور می­سازد. کاربر هیچگونه هزینه­ ای بابت مخابرات، شماره فکس، دستگاه فکس و غیره نداشته و تنها اشتراک ماهیانه پرداخت می­نماید. ثبت ­نام در این سرویس چند دقیقه طول میکشد و راه اندازی شماره فکس بلافاصله انجام می­شود.

برخی از گزینه های شما برای استفاده و راه اندازی فکس اینترنتی:

خرید و نصب یک قطعه نرم افزاری برای تبدیل کامپیوتر شما به یک دستگاه فکس IP .

خرید یک قطعه نرم افزاری و اضافه کردن آن به فکس و ارتقا دادن سرورهای VOIP فعلی شما.

خرید یک VOIP/FOIP سرور.

گرفتن اشتراک یک سرویس IP فکس و استفاده از آن همراه با قابلیت G3 دستگاه فکس شما.

خرید یک دستگاه فکس IP

 

 

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید