برانکو: برخی افراد می‌خواهند اتفاقات ناخوشایندی را برای ما به وجود بیاورند/ تذکر داده بودم که باشگاه ریزه‌اسپور مشکل‌ساز می‌شود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس مدعی است برخی افراد به دنبال به وجود آوردن اتفاقاتی ناخوشایند در این تیم هستند.

به گزارش آسمونی ، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی پیکان – پرسپولیس، اظهار داشت: بازی فردا برای ما بسیار مشکل است؛ مثل همه بازی‌هایی که برای ما سخت است، اما همان‌طور که کار پرسپولیس و ما را دنبال می‌کنید تا به اینجای فصل پیکان یکی از سخت‌ترین حریفان ما بوده است و دشوارترین بازی‌ها را مقابل این تیم داشتیم.

پیکان رقیبی سرسخت است و خیلی سخت شکست می‌خورد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: از وقتی که من به پرسپولیس آمده‌ام در همان بازی اول با پیکان بازی داشتم که پس از برد یک بر صفر بقای ما در لیگ تضمین شد و پیکان به لیگ پایین‌تر سقوط کرد تا همین فصل که آنها در رده دوم جدول بودند و ما در جام حذفی به سختی آنها را شکست دادیم و تا به اینجای فصل هم پیکان تنها تیمی بوده که در لیگ ما را شکست داده است، آنها همیشه برای ما رقیبی سرسخت محسوب می‌شوند. پیکان تیمی متشکل از جوانان و باتجربه‌هاست و مجید جلالی به خوبی آنها را هدایت می‌کند. باید بگویم او یک مربی است که سعی کرده فلسفه بازی در پیکان را تغییر بدهد و شاید در دیدارهای اخیر پیروز نشده، اما خیلی سخت شکست می‌خورد. من بازی آنها مقابل ذوب‌آهن در اصفهان را دیدم که با وجود شکست پیکان، اما آنها تیم بهتری نسبت به حریف‌شان بودند. مطمئناً در این بازی هم کار ما بسیار سخت خواهد بود، چون پیکان تلاش می‌کند با نتایج خوبی که در این فصل گرفته همچنان جزو تیم‌های بالای جدول باشد و یکی از سهمیه‌های لیگ قهرمانان آسیا را بگیرد.

لیگ برتر یک ماراتن است که در این ماراتن همیشه رقابت وجود دارد

وی ادامه داد: در مورد تیم خودمان هم باید بگویم ما فرشاد احمد‌زاده و کمال کامیابی‌نیا را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم. آدام همتی درگیر بیماری آنفلوآنزاست و سیدجلال حسینی هم کشیدگی مختصری دارد، اما با همه اوصاف قطعاً تغییری در کار ما ایجاد نخواهد شد و ما اهداف‌مان را دنبال می‌کنیم که مانند همیشه بتوانیم بهترین نتایج را کسب کنیم. همیشه گفته‌ام لیگ برتر یک ماراتن است که در این ماراتن همیشه رقابت وجود دارد.

چون تمرکز کافی نداشتیم در زدن ضربات آخر موفق عمل نکردیم

برانکو در پاسخ به این پرسش که پرسپولیس در بازی رفت مقابل تیمی دفاعی شکست خورد که روی ضربه ایستگاهی به گل رسید و از همین رو در تمرینات دیروز پرسپولیسی‌ها سبک بازی مقابل دفاع اتوبوسی را تمرین کردند و آیا فکر می‌کند پیکان باز هم اتوبوسی دفاع کند، گفت: پیکان سعی کرده فلسفه فوتبالی خود را تغییر دهد. آنها پرس بیشتری دارند و در کنار آن کارهای ترکیبی زیادتری را در دستور کار خود قرار می‌دهند. تیم جلالی هجومی‌تر شده است و بخش عمد‌ه‌ای از نحوه بازی آنها بستگی به نوع بازی حریف دارد. ما باید خودمان را بر حریف تحمیل کنیم و در تمرینات روی نوع بازی حریفان کارهای زیادی را انجام می‌دهیم. در دو بازی آخر دیدید که با تیم‌هایی بازی کردیم که بسیار بسته کار می‌کردند. ما در این بازی‌ها بیش از 70 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتیم و حتی هر بازی هفت هشت موقعیت گل ایجاد کردیم، اما چون تمرکز کافی نداشتیم در زدن ضربات آخر موفق عمل نکردیم.

برخی افراد می‌خواهند اتفاقات ناخوشایندی را برای پرسپولیس به وجود بیاورند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به پرسش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم مبنی بر اینکه حواشی اخیری که مهدی طارمی با صحبت‌هایش برای پرسپولیس به وجود آورد و برخی حریفان این تیم حتی قهرمانی تیم او را زیر سؤال بردند، عنوان کرد: طبیعی است حول و حوش تیم‌های بزرگ همیشه حواشی زیادی وجود دارد و این اتفاقات خوشایند نیست. در کنار این موضوع یکسری از بیرون دوست دارند اتفاقات ناخوشایندی را برای پرسپولیس به وجود آورند. با نظر شما کاملاً موافقم. تلاش و سعی‌ آنها این است که با این حواشی تمرکز ما را به‌هم بزنند و با روش‌های مختلف این کار را انجام می‌دهند، اما وظیفه ما این است که اجازه ندهیم آنها برای ما مشکل‌ساز شوند. هر اتفاقی که در پرسپولیس رخ داد طبق مقررات بود که اگر هم خطایی انجام شد، فیفا جریمه آن را برای باشگاه و بازیکن در نظر گرفت. من دیگر مشکل خاصی نمی‌بینم.

خمارلو: رفت و برگشت به ما باختند و حالا به دنبال تسویه حساب در بیرون از زمین هستند

در ادامه یکی از خبرنگاران در مورد اظهارات مسئولان باشگاه تراکتورسازی مبنی بر اینکه آنها باید قهرمان لیگ شوند نه پرسپولیس سؤال کرد که پندار خمارلو، مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس گفت: من نمی‌دانم این اتفاقاتی که برای ما رخ داده گویا برای حریفانی که در زمین مسابقه نتوانستند از ما امتیاز بگیرند و هر دو بازی رفت و برگشت را باختند خوشایند بوده که در حال حاضر به دنبال تسویه حساب در بیرون زمین مسابقه هستند. همه پارسال شاهد بودند که آن تیم در شرایطی که محروم بود بازیکن گرفت و چند بازی هم با همین نفرات انجام داد، اما هیچ اتفاقی نیفتاد، در حالی که مهدی طارمی از روزی که مجوز بازی‌اش صادر شد برای ما به میدان رفت و هیچ کار غیرقانونی انجام ندادیم. آنها مدعی هستند که بازی‌های ما باید 3 بر صفر شوند و قهرمان واقعی خودشان هستند، در حالی‌که آنها محروم از جذب بازیکن بودند و از آن بازیکنان استفاده کردند. با این حال همه چیز به یکباره همه چیز عوض شد. به‌هرحال ما پرسپولیس هستیم و یکسری هستند که دوست دارند با اظهارنظرهای‌شان و استفاده از نام پرسپولیس سرتیتر اخبار شوند و چه نامی بالاتر از پرسپولیس برای رسیدن آنها به اهداف‌شان؟!

وی ادامه داد: من باید برای هواداران روشن کنم که حکم فیفا مشخص است و اگر هم خطایی رخ داد فیفا محرومیت آن را برای باشگاه در نظر گرفت. اگر چه متاسفانه ما خیلی امیدوار بودیم محرومیت تابستانی‌مان از نقل و انتقالات لغو شود اما یک‌سری مصاحبه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی وکیل ما را وادار کرد که از پیگیری این پرونده استعفا دهد و تیم ما که می‌تواند شانس زیادی برای قهرمانی آسیا داشته باشد از این لحاظ به مشکل بخورد.

می‌خواستیم طارمی بماند اما او کتباً اعلام کرد که مایل به این کار نیست

در ادامه این نشست برانکو در مورد صحبت‌های اخیر طارمی که برای هواداران نیز ناراحت‌کننده بوده است، خاطر نشان کرد: به‌هرحال هر اتفاقی که افتاد باشگاه جریمه شد. شما همین باشگاه اتلتیکومادرید را در نظر بگیرید که اخیراً محرومیتش به پایان رسید و توانست کاستا را جذب کند. باشگاه بارسلونا نیز جریمه شد. حتی باشگاه رئال هم به خاطر پسر زیدان از نقل‌وانتقالات محروم شد، اما در مورد طارمی باید بگویم هر بازیکنی مسئول صحبت‌های خود است. من فقط این را بگویم همه ما در باشگاه از طارمی خواستیم دو سال دیگر قراردادش را تمدید کند، اما او کتباً اعلام کرد که مایل به این کار نیست. با توجه به این قضیه داستان او برای ما تمام شده است. باشگاه پرسپولیس با فروش طارمی توانست مبلغی را به دست آورد همان‌طور که آرسنال با فروش سانچز که حاضر نشد قراردادش را تمدید کند، پولی را به دست آورد. در فوتبال حرفه‌ای نیز این مسائل طبیعی است.

همه ما روزی می‌رویم و پرسپولیس است که می‌ماند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره موضوع طارمی و باشگاه پرسپولیس و صحبت‌هایی که در مصاحبه اخیرش علیه باشگاه انجام داده است، تصریح کرد: باشگاه بزرگی خود را در این مسئله نشان داد. من می‌گویم همه اتفاقات بستگی به شرایط دارد و اینکه بخواهد انسان چگونه برخورد کند. باشگاه در این زمینه نشان داد تلاش می‌کند و برای هر بازیکنی که عضو این باشگاه باشد می‌جنگد و این بازیکنان برای باشگاه مهم هستند. با این حال همیشه می‌گویم بازیکنی که نمی‌خواهد برای ما بازی کند برای او مشکل ایجاد نمی‌کنیم و اجازه می‌دهیم که برود. ما بازیکنی می‌خواهیم که برای پرسپولیس بازی کند همیشه برای پیروز شدن تلاش کند و به فکر تیم باشد. این را هم همیشه گفته‌ام هیچ‌کس از باشگاه بزرگ‌تر نیست نه من، نه بازیکن، نه پندار خمارلو و نه هیچ‌کس دیگری بزرگ‌تر از باشگاه نیست، چون باشگاه قبل از ما بوده و خواهد بود، اما هیچ‌کدام از ما نمی‌مانیم و روزی خواهیم رفت.

تذکر داده بودم که باشگاه ریزه‌اسپور مشکل‌ساز می‌شود

برانکو درباره مصاحبه ترکاشوند و این موضوع که هنگام بازگشت طارمی به پرسپولیس از او هم سؤال پرسیده شد و آیا خودش در جریان قرارداد طارمی با ریزه‌اسپورت بوده یا خیر، گفت: بله، وقتی طارمی می‌خواست برگردد از من پرسیدند که آیا طارمی را می‌خواهید یا خیر که من گفتم بله او را می‌خواهم چون سال قبل آقای گل و بهترین بازیکن لیگ شد و فصل بعد نیز این عنوان را تکرار کرد. ما اکنون هم به خاطر خدماتی که طارمی به پرسپولیس داشته قدردانی می‌کنیم و من همان زمان از طارمی پرسیدم که داستان او با ریزه‌اسپورت چطور است که هم خودش و هم بقیه گفتند که مشکل را حل کرده‌ایم. من چه کاری می‌توانستم انجام بدهم؟ روی تجربه‌ای که داشتم گفتم اگر مشکل طارمی را با ریزه‌اسپورت حل نکرده باشیم این باشگاه شکایت کرده و مشکل‌ساز می‌شود. من این موضوع را تذکر داده بودم.

منبع: تسنیم

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید