ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام لاتاری آمریکا کلیک کنید !

وحید امیری ، اولین گل در اولین بازی برای ترابزون ; بیوگرافی + عکس

نام: وحید امیری

تاریخ تواد: 13 فروردین 1367

مکان تولد: خرم آباد

قد: 1.79 متر

رشته ورزشی: فوتبال

باشگاه کنونی: ترابزون

پست: هافبک چپ ، مهاجم ، وینگر

وحید امیری فوتبالیست ایرانی متولد 13 فروردین 1367 در خرم آباد است. او سابقه بازی در باشگاه های نفت تهران ،نفت مسجد سلیمان و پرسپولیس را دارد.

او فوتبال حرفه ای را از سال 1387 و با تیم داتیس آغاز کرد.

وحید امیری نخستین بار در سال 2014 توسط کیروش به تیم ملی دعوت شد.

ازدواج

وحید امیری بهمن ماه 95 بطور رسمی ازدواج کرد.

طبق اخبار پخش شده از مراسم عروسی وحید امیری، مراسم خیلی شلوغ بود و مهمان ها از مرز چند هزار نفر  گذشته بودند.

ترابزون:

وحید امیری یکی از دو ستاره پرسپولیسی ها بود که پس از پایان بازی های جام جهانی صحبت از جدایی‌شان به گوش می رسید. هافبک – مهاجم سرخ پوشان که دو فصل اخیر را با پیراهن این تیم به میدان رفته بود پس از پایان لیگ هفدهم قرارداد خود را با این تیم پایان یافته می دید و به همین دلیل مانعی برای جدایی خود نمی دید.

او در روزهای پس از جام جهانی و در تعطیلات دو هفته ای به سبک و سنگین کردن پیشنهادات پرداخت تا بهترین تصمیم را برای خود بگیرد. وحید امیری که دو فصل اخیر را در جمع پرسپولیسی ها درخشان ظاهر شد در جام جهانی روسیه و در هر سه دیدار تیم ملی به میدان رفت. بازی های موفق این مهاجم با پیراهن تیم ملی در آوردگاه جهانی باعث شد تا پس از پایان این رقابت ها پیشنهادات خوبی جهت لژیونر شدن به این بازیکن ارائه شود و او نیز پس از مدت ها بررسی به این نتیجه رسید تا در ترکیه و تیم ترابزون اسپور به دوران فوتبال خود ادامه دهد.

امیری پس از حضور در تیم نفت تهران توانست با ارائه بازی هایی چشم نواز نام خود را بر سر زبان ها بیندازد تا در نهایت با انتخاب کارلوس کی روش به عنوان یکی از بازیکنان تیم ملی راهی جام ملت های آسیا شود. او پس از دوران موفق همراه نفتی ها به جمع سرخ پوشان پایتخت پیوست و توانست دو فصل موفق را با این تیم سپری کند. فصل هایی که بازی های خوب امیری و دیگر بازیکنان سرخ پوشان دو قهرمانی پیاپی برای شاگردان برانکو در پی داشت.

ملی پوش لرستانی فوتبال ایران در اولین فصل حضور خود در جمع سرخ پوشان توانست با 6 گل زده و ارسال 6 پاس گل یکی از بهترین بازیکنان این تیم لقب بگیرد. در لیگ هفدهم نیز همین موفقیت برای امیری تکرار شد چرا که او توانست با 7 پاس گل مشترکا در رده دوم بهترین گلسازهای لیگ قرار بگیرد.

امیری در دو فصل اخیر همان طور که یکی از مهره های تعیین کننده برانکو محسوب می شد، از جمله بازیکنان منتخب و مورد اعتماد کارلوس کی روش نیز بود و حضور ثابت او در هر سه دیدار مهم تیم ملی در جام جهانی روسیه نشان دهنده همین نکته است.

هافبک – مهاجم سابق پرسپولیسی ها که پیشنهاد اخیر خود را شاید آخرین فرصت برای لژیونر شدن می دید پس از بازگشت ملی پوشان از روسیه تمام تلاش خود را به کار بست تا بتواند بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرد و در نهایت بیرون آمدن نام تیم ترابزون اسپور ترکیه نشان داد که او باید فصل پیش رو را در لیگ همسایه شمال غربی کشورمان به بازی بپردازد.

 

ترابزون اسپور ترکیه یکی از قدیمی ترین و مطرح ترین تیم های حاضر در سوپرلیگ ترکیه محسوب می شود. آنها 50 سال پیش و در سال 1967 موجودیت خود را اعلام کردند و تاکنون نیز در سطح اول فوتبال این کشور حضور داشتند. در حال حاضر اونال کارامان سرمربی گری این تیم را برعهده دارد و در لیگ قبلی آنها توانستند به رده پنجم جدول دست پیدا کنند.

نکته ویژه حضور امیری در تیم ترابزون اسپور ترکیه به تعداد بازیکنان ایرانی در این تیم باز می گردد چرا که تاکنون هیچ بازیکن ایرانی برای این تیم به میدان نرفته است تا مهاجم سابق سرخ پوشان این عنوان را به نام خود بزند. امیری اولین بازیکن جذب شده تیم ترکیه ای برای آغاز فصل جدید نیز محسوب می شود.

ترابزون اسپور اولین قهرمانی خود را در فصل 76-1975 به دست آوردند و پس از آن نیز پنج بار دیگر موفق به تکرار آن شدند.

باشگاه ها:

تیم هاسال حضور
داتیس لرستان2009 – 2008
کوثر لرستان2010 – 2009
گهرد ورود2011 – 2010
نفت مسجد سلیمان2013 – 2011
نفت تهران2016 – 2013
پرسپولیس…   – 2016
ترابزون . . . – 2018

تیم ملی:

تیم ملی ایران…   – 2015

منبع: اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید