آشنایی با ورزش باله

باله (به فرانسوی: Ballet)‏ نوعی رقص است. حرکات باله نیاز به ورزیده بودن بدن رقصنده در حد بسیار بالایی می‌باشد.

با وجود اصالت این هنر در فرهنگ‌های ملل مختلف (همانند مثلاً روسیه)، ریشه باله را شاید بتوان در ایتالیا یافت. اما در فرانسه بود که باله فرم و شکل امروزی را به خود گرفت. واژگان و نام حرکت‌ها در رقص باله به زبان فرانسه است.

ورزش کششی – نرمشی از رشته‌های جذاب و پرطرفدار است که با وجود نو پا بودن در کشورمان از قدمتی حدود 500 سال برخوردار است. این رشته در قرن پانزدهم در ایتالیا ابداع شد و سپس به فرانسه گسترش یافت. این ورزش دارای تکنیک ها و تمرین‌های ویژه‌ای است که با اصطلاحات خاص خود آموزش داده می‌شود. حرکات منظم دست و پا و حرکات آکروباتیک و پانتومیم از ویژگی های این ورزش است. این ورزش در مدارس خاص آن آموزش داده می‌شود و معمولا برای زیباتر شدن و تکنیکی‌تر شدن آن، مربیان از فرهنگ بومی کشورشان بهره می‌گیرند. این ورزش تعادلی – حرکتی که معمولا به صورت گروهی انجام می‌شود نیازمند تمرکز و هماهنگی بسیار است تا حدی که در کشورهای مختلف برای انجام آن موزیک و آهنگ خاصی را به کار می‌برند.

در سال‌های نخست ابداع این رشته، آن را ورزش اشرافی قلمداد کرده و معمولا در مراسم سران حکومت‌ها انجام می‌شد و برای افزایش جذابیت آن حرکات شمشیربازی و کار با شمشیر نیز به آن افزوده شد. با گسترش و توسعه ورزش کششی – نرمشی در کشورهای مختلف و استفاده از حرکات بومی – سنتی جهت افزایش تکنیک‌های این رشته، سبک‌های گوناگونی برای این ورزش تعریف و راه‌اندازی شد.

حالت بدن، تنظیم، قدرت، توازن، احساس و انعطاف‌پذیری از مشخصه‌های این رشته است. برای انجام این ورزش کلیه اندام بدن درگیر است و تمرکز مهمترین لازمه انجام تمرینات و تکنیک‌هاست. برای ارتقای سبک‌های این رشته معمولا ترکیبی از حرکات، تکنیک‌ها و تمرینات سنتی و بومی کشورهای مختلف با یکدیگر جابجا یا ادغام و ترکیب می‌شوند.

ballet(5)

سبک‌های باله

تنوع و تکثر فنون و تکنیک‌های این ورزش سبب شده سبک‌های مختلفی به وجود آید. پیدایش سبک‌های مختلف، مراحل و درجات رشته باله را به وجود آورده است به گونه‌ای که برای تعیین سطح فعالیت هر ورزشکار آزمون‌ها و امتحان‌هایی در نظر گرفته می‌شود.

انجمن‌ها و سازمان‌های مختلفی که مسئولیت این رشته را در کشورهای خود برعهده دارند با توجه به مراحل آموزش و تکنیک‌های ارائه شده آزمون‌هایی برگزار کرده و به قبول‌شدگان، ضمن اعطای گواهینامه و مجوز مربوطه اجازه انجام تمرینات و تکنیک‌های مراحل بالاتر را صادر می‌کنند. تمامی ورزشکاران و هنرآموزان موظفند پس از گذراندن و فراگیری تمرینات و تکنیک‌های مراحل پایین‌تر و قبولی در آزمون مربوط به آن مرحله، وارد مراحل بالاتر شوند.

مراحل رشته باله

مراحل این رشته شامل پیش مقدماتی، مقدماتی و مراحل یک تا 8 می‌باشد.

پس از گذراندن تمرینات هر مرحله، ورزشکاران در حضور مربیان تکنیک‌ها و حرکات خواسته شده را اجرا می‌کنند و مربیان در صورت تایید آن، گواهی موفقیت در آن مرحله را به ورزشکار اعطا می‌کنند. آزمون و امتحانات نهایی هر مرحله برای کلیه ورزشکاران برگزار می‌شود و در صورت عدم قبولی ورزشکار، وی موظف است ضمن استمرار و تداوم تمرینات با افزایش مهارت خود پس از گذراندن آزمون و اخذ گواهی آن مرحله در تمرینات مرحله بعد حاضر شود.

رده‌های سنی در باله

در فهرست درجه‌بندی حرفه‌ای این ورزش برای کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تمرینات و تکنیک‌های خاصی در نظر گرفته شده است. ورزشکاران رده‌های سنی باید شرایط لازم برای حضور در هر مرحله ورزش باله را داشته باشند. چنانچه ورزشکاری نتواند در آزمون نهایی مرحله قبول شود، بنا به تشخیص مربی تمرینات بیشتر و مناسب‌تری برای او در نظر گرفته می‌شود تا بتواند به مرحله بالاتر برود.

ballet(2)

متد اصلی باله

از مهمترین و معروف‌ترین سبک‌های این رشته می‌توان به سبک‌های ایتالیایی، فرانسوی، روسی و دانمارکی اشاره کرد. متد RAD که انجمن بین‌المللی این رشته آن را ترویج می‌کند برگرفته از سبک انگلیسی آن است. این متد، معروف‌ترین و اصلی‌ترین بین روش‌های مختلف این رشته است.

مهمترین جنبه متد RAD توجه به جزئیات در حین یادگیری است و پیشرفت به کندی صورت می‌گیرد.

با این‌که میزان سختی تمرینات در مراحل بالاتر، بیشتر می‌شود. نکته مهم این است که ورزشکاران در هر مرحله باید تمرینات را کامل و دقیق انجام دهند و فنون را به طور اصولی انجام دهند تا برای انجام تمرینات مراحلی بالاتر مشکلی نداشته باشند.

مزایای ورزش کششی – نرمشی

– این رشته، ورزش لذت‌بخش و شادی‌آفرین است و مهمترین لازمه آن تمرکز و نظم است. به علاوه به دلیل انجام تمرینات گروهی، حس تعامل و مشارکت را در افراد تقویت می‌کند.

– این ورزش، نیازمند اتحاد و هماهنگی است. هنگام انجام تمرین، هماهنگی و یکنواختی اندام‌ها و قسمت‌های مختلف بدن ضروری است.

– تمرینات این رشته باعث تقویت و افزایش قدرت ماهیچه‌ها می‌شود.

– حفظ تعادل از مهمترین دستاوردهای این رشته ورزشی است که علاوه بر آن ظرافت و تناسب اندام را نیز به دنبال دارد.

– تمرینات این رشته به دلیل تمرکز و هماهنگی اعضا، آرامش و تقویت ذهن را به همراه دارد و موجب کاهش استرس و فشارهای عصبی می‌شود.

– با توجه به این‌که تمرینات این رشته، ماهیچه‌هایی را به کار می‌گیرد که در سایر ورزش‌ها کمتر به کار گرفته می‌شوند، انعطاف‌پذیری اندام بدن و تقویت مفاصل از مزایای این ورزش است.

– برای درمان بیماری‌های مفصلی، استخوانی وستون فقرات، استمرار و تداوم انجام تمرینات این رشته مفید و موثر است.

ballet

مزیت بهداشتی و سایر موارد باله

– با توجه به هیجان‌انگیز بودن تمرینات این رشته، ارتقای مهارت‌های زندگی و تقویت سلامت روانی و فیزیکی ورزشکاران از نتایج مثبت این ورزش است.

افزایش اعتماد به نفس: ممکن است تمرینات اولیه باعث ناراحتی یا انبساط خاطر ورزشکار شود اما استمرار و دقت در انجام صحیح تمرینات باعث افزایش اعتماد به نفس و تقویت روحیه ورزشکار می‌شود.

افزایش روحیه تعامل و ارتباط با دیگران: ورزشکاران با دیدن نحوه کار و تمرین دیگر هم رشته‌ای خود، نورون‌های آینه‌ای آنها فعال می‌شود. این نورون‌ها باعث می‌شود ورزشکار، رفتار دیگران را درک کرده و تقلید مهارت‌های دیگر را سریع‌تر بیاموزد.

توجه و تمرکز: ورزشکار باید درباره موقعیت خود نسبت به دیگران، نسبت به محل تمرین و چگونگی حرکات و تمریناتش آگاهی داشته و فاصله استاندارد و اصولی را رعایت کند. لذا رعایت این قواعد توجه و تمرکز ورزشکار را می‌طلبد که زمینه پیشرفت و موفقیت او را فراهم می‌کند.

آموزش باله به کودکان

با توجه به هماهنگ، موزون و ریتم‌دار بودن تمرینات این رشته، کودکان نسبت به انجام آن سخت‌گیر نیستند و به راحتی به انجام آن ترغیب می‌شوند.

افزایش قدرت، تناسب اندام و انعطاف‌پذیری از مزایای انجام این ورزش است که برای کودکان به ارمغان می‌آورد.

این ورزش با توجه به این‌که به دقت و تمرکز نیاز دارد در تقویت ذهن و افزایش انگیزه کودکان به ویژه آنهایی که دارای عارضه بیش‌فعالی یا پراکندگی حواس هستند بسیار موثر است. با انجام تمرینات این رشته کودکان ضمن یادگیری جهت‌های چهارگانه، چگونگی منظم و هماهنگ راه رفتن و دنبال کردن هدف را می‌آموزند.

کودکان چهار سال به بالا می‌توانند تمرینات این رشته را شروع کنند. تمرینات این رشته کمک موثری برای رشد بدن است و با انجام آن کودکان به رعایت نظم و هدف‌گذاری تشویق و ترغیب می‌شوند. تمرینات این رشته باعث افزایش اعتماد به نفس، نظم، وقار، متانت و مهارت ورزشکاران می‌شود.

ballet(3)

مزایای ورزش کششی نرمشی برای کودکان

– عادت به پذیرش دستورالعمل‌ها و انجام آن

– درک و رعایت نظم وانضباط حین انجام کار

– آموختن همکاری، تعادل و کنترل بدن

این رشته شباهت‌هایی با ورزش و تمرینات ژیمناستیک دارد. بدن عضلانی پاها و انگشتان راست و کشیده از تشابهات ظاهری ورزشکاران این دو رشته است.

3.6/5 ( 5 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: T
  22 شهریور 1398

  سلام من 13سالمه و میخواستم بدونم یاد گرفتن رقص باله محدودیت سنی داره؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   23 شهریور 1398

   خیر محدودیت سنی نداره

 2. نویسنده دیدگاه: مهیا
  07 خرداد 1398

  سلام
  اگه کسی ۱۶ سالش باشه و دیسک کمر داشته باشه قبلا میتونه ورزش باله رو شروع کنه یعنی امکان داره که دیسکش تشدید بشه؟

 3. نویسنده دیدگاه: مهیا
  07 خرداد 1398

  سلام
  اگه کسی دیسک کمر داشته باشه و۱۶ سالش باشه میتونه رقص باله زو شروع کنه؟

 4. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  14 دی 1397

  سلام من 13 سالمه به باله علاقه دارم باله قد را کوتاه نمیکنه ؟ در ضمن کتابی هست که تمرینات باله داشته باشه میخوام خودم تو خونه کار کنم

 5. نویسنده دیدگاه: zakyeh
  21 مرداد 1397

  سلام
  من 14 سالمه ، 56 کیلو وزنمه و 164 سانت هم قدمه . به ورزش ژیمناستیک و رقص باله خیلی علاقه دارم . وقتی 7 سالم بود یه مدت کلاس ژیمناستیک میرفتم از طرف مدرسه ولی دیگه ادامه ندادم . متاسفانه با این حال باز هم هیچ کدوم از حرکت ها رو نمیتونم انجام بدم.
  خیلی دوس دارم دوباره ورزش ژیمناستیکو ادامه بدم و بعد از اون شاید رقص باله رو هم یاد بگیرم ولی نمیدونم با این سن و قد و وزن آیا میتونم یا نه.
  در حال حاضر ورزش trx رو دنبال میکنم تا فرم بدنمو حفظ کنم.اما به ژیمناستیکم علاقه خیلی زیادی دارم و اگر بدونم که من هم میتونم به این ورزش بپردازم خیلی خوشحال میشم . لطفا راهنماییم کنید.

  • نویسنده دیدگاه: Hasty
   25 اردیبهشت 1398

   آیا باله درلاغر شدن و قدبلندی تاثیر هم دارد

 6. نویسنده دیدگاه: س.م
  10 مهر 1396

  سلام ببخشید میخواستم بدونم اصلا کلاس باله تو ایران هستش که دقیقا با همون قوانین باله اموزش بدن؟؟؟

 7. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  22 آذر 1395

  سلام من 18ساله ام و 67کیلو هم وزن دارم.تو این شهرستان که زندگی میکنم نه کلاس ژیمناستیک هست و نه کلاس باله اما خیلی علاقه دارم یاد بگیرم.dvd هایی هم که آسمونی تو این سایت خطاب به چندتا از دوستان گفته رو نتونستم پیدا کنم.میشه راهنماییم کنین اصلا برای سن من امکان یادگیری باله وجود داره؟یا الکی امیدوارم؟

  • نویسنده دیدگاه: آنی
   04 تیر 1396

   معلومه که وجود داره

 8. نویسنده دیدگاه: hadis
  04 آذر 1395

  سلام من4و5 ساله که باله میرم و خیلی خوبه
  13 سالم است
  و اینو میدونم که باله قد رو نه کوتاه میکنه نه خیلی بلند

 9. نویسنده دیدگاه: لاله
  08 مرداد 1395

  سلام
  توی ایران کلاس رقص و باله نیست
  هرکسی که میخواهد بر میتونه بره ژیمناستیک چون بعضی از حرکت های ژیمناستیک وباله بهم ربط دارن بعضی ها هم که میگن قدرو کوتاه میکنه دوروغه من خودم ۳ ساله دارم ژیمناستیک میرم تاثیرش خیلی خوبه

  • نویسنده دیدگاه: hadis
   04 آذر 1395

   سلام لاله جون
   یعنی چی ک تو ایران کلاس باله نیست
   خیلی هم زیاد است
   چون من 5 ساله دارم بالا میرم و13 سالم است
   و2 تا دوست های دیگرم هم هستند که میروند و حتی معلم اونا ارمنیه
   و معلم من ایرانی اما هر 3 ماه یک بار به ایتالیا میرون و 1 تا دو ماه اونجا می مونه و چیز های جدید آموزش می بیند
   اگر علاقه دارید بروید و حتما مربی خوبی پیدا کنید

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    01 آبان 1397

    سلام عزیزم کی گفته تو ایران رقص باله نیس من کرج زندگی میکنم الان هم دوتا باشگاه پیدا کردم که رقص باله رو اموزش میدن

   • نویسنده دیدگاه: شیوا
    02 فروردین 1398

    سلام من 14 سالمه از بچگی باله رو دوست داشتم انعتاف بدنم تا چند ماه پیش48بوده میشه بپرسم کلتس باله توی شاهین شهر سراغ دارین یا نه؟

  • نویسنده دیدگاه: نگین
   01 مرداد 1397

   چرامیگیدتوایران رقص باله نیست؟من خودم دوماه دارم میرم وتوی بهارستان هستم17ساله هستم:-)

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   06 مهر 1397

   وا،،خیلی کلاس رقص هست،باله هم هست..من کرجم کنار خونمون هم کلاس باله هست

   • نویسنده دیدگاه: Fedra
    22 مهر 1397

    عزیزم من کرجم میشه بگی کدوم باشگاه کدوم منطقرو میگی؟

 10. نویسنده دیدگاه: لاله
  08 مرداد 1395

  سلام
  توی کل شهر های ایران هیچ کلاس باله و رقص نیست . توی دبی هست

 11. نویسنده دیدگاه: پارادیس
  10 خرداد 1395

  سلام
  من شهرستانم اینجا هم کلاس نداره میخوام تو خونه خودم یاد بگیرم
  با تمریناتش اشنا نیستم یعنی نمیدونم از کجا باید شروع کنم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 12. نویسنده دیدگاه: شادی
  08 اسفند 1394

  سلام یه سوالی داشتم خدمتتون من85کیلو هستم و خیلی علاقه دازم به باله بنظزتون امکانش هست باله برم؟ لطفا راهنمایی کنید.

 13. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  03 اسفند 1394

  سلام مرسی از مطالب مفیدتون,من 29 سالمه و علاقمند به رقص باله هستم .الان میتونم باله رو یاد بگیرم و اگر جای رو سراغ دارید میشه معرفی کنید .خیلی ممنون میشم اگر جوابم رو بدید.متشکرم

 14. نویسنده دیدگاه: شقئخههفَ
  28 مهر 1394

  فاغثفهماتن

 15. نویسنده دیدگاه: meli
  25 مرداد 1394

  ما با این کار ها میتونیم بدنی خرم داشته باشیم

 16. نویسنده دیدگاه: غزل
  15 مرداد 1394

  سلام خسته نباشید
  شما جايي رو ميشناسين براي اموزش رقص باله

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   27 مرداد 1394

   مجموعه ورزشی قصر نشاط خ اباذر .ایتالله کاشانی و مجموعه ورزشی سود اشرفی اصفهانی خ عربشاهی

  • نویسنده دیدگاه: sara
   18 مهر 1394

   ekbatan bashgah tochal

 17. نویسنده دیدگاه: Bita
  14 مرداد 1394

  میخواستم بدونم باله تو کاهش وزنم تاثیر داره

  • نویسنده دیدگاه: لیندا
   06 مهر 1394

   آره عزیزم یکی از وظیفه هاش همینه وهمه بالرین ها لاغر خوش اندام ودارای ماهیچه های قوی هستتند

 18. نویسنده دیدگاه: آتریسا
  07 مرداد 1394

  باسلام و عرض احترام
  لطفا اگر کلاس باله در محدوده شریعتی معلم میشناسید راهنمایی کنید من دخترم 7 سالش می خوام یک کلاس رقص باله خوب در این محدوده بزارم

 19. نویسنده دیدگاه: *
  13 تیر 1394

  این دی وی دی ها به زبان نگلیسی هستند؟؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   13 تیر 1394

   بله اورجینال هستند

 20. نویسنده دیدگاه: sara
  12 تیر 1394

  سلام.تو یه سایت نوشته بود!شاید باله در کوتاه شدن قد تاثیر نداشته باشه ولی موثر هم نیست.من نفهمیدم حالا تاثیر در افزایش قد داره یانه؟شاید یکم بی ربط باشه ولی نسبت به ورزش یوگا کدوم بیشتر در افزایش قد موثره؟من خیلی رقص باله رو دوس دارم.ولی افزایش قد هم دوس دارم‌خو. .
  لطفا جوااب بدین.ممنون.

  • نویسنده دیدگاه: ---> آسمونی
   15 تیر 1394

   باعث افرایش قد می شود

  • نویسنده دیدگاه: غزل
   28 آبان 1394

   سلام. من یک مدت باله میرفتم. تا ترم اخر رفتم.
   شنیده بودم اگر باله رو ول کنیم قد کوتاه میشه و انداممون بد میشه.
   ولی من تغییری حس نکردم
   ._.

 21. نویسنده دیدگاه: کیمیا
  13 خرداد 1394

  ببخشید من می خوام برم کلاس باله می خواستم بدونم باله هم مثل ژیمیناستیک قد رو می سوزونه یانه.من11سالمه.

 22. نویسنده دیدگاه: ریتا
  10 فروردین 1394

  سلام من ۴۱ ساله هستم علاقه زیادی به باله دارم میتونم یاد بگیرم؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   11 فروردین 1394

   دی وی دی آموزشی سایت کمک زیادی به شما خواهد کرد

 23. نویسنده دیدگاه: مارینا
  25 اسفند 1393

  سلام می خواستم بدونم از کجا می تونم کفش باله پیشربته را خریداری کنم

  • نویسنده دیدگاه: فریماه
   04 خرداد 1394

   سلام عزیزم کفش پوینت رو از منیریه میتونی تهیه کنی
   اما باید باله کار حرفه ای باشی که به خودت اسیب نزنی حتما با مربیت مشورت کن من خودم مربیم البته

   • نویسنده دیدگاه: شيدا
    29 مهر 1394

    ميشه لطفا بقرماييد كجا مربي هستيد؟من دنبال كلاس باله براي دخترم مي گردم.

  • نویسنده دیدگاه: افرا
   04 مرداد 1394

   آخه تو رو به چه این کار

 24. نویسنده دیدگاه: taraneh
  22 اسفند 1393

  سلام شمع کلاسی رپ برای اموزش تو تهران حوالی منطقه۱و۴ یراغ دارین

 25. نویسنده دیدگاه: مریم
  16 بهمن 1393

  سلام من 13 سالمه و از نظر تپلی همه جام خوبه ولی یکم شیکم دارم
  تو این سن میشه باله رو شروع کزد؟؟؟؟
  یا اگه دی وی دی بگیرم ممکن نیست چون مربی ندارم حرکتو اشتباه برمو بدنم اسیب ببینه؟؟؟
  لطفا جواب بدین

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   23 اسفند 1393

   dvd جوابگو هست

 26. نویسنده دیدگاه: مهسا
  18 دی 1393

  سلام
  من 21 سالمه و قدم 180 سانته دوست ندارم قدم بلندتر بشه ایا باله باعث افزایش قد من میشه؟ در ضمن درسته که میگن باله برای افراد بلند قد قشنگ نیست؟

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   18 اردیبهشت 1394

   ه اتفاقا برعکس شما که قدتون بلنده قشنگ رقصه باله زیباییش رو نشون میده توی بدنتون

 27. نویسنده دیدگاه: دیانا
  12 دی 1393

  سلام . می خواستم بدونم آیا باله روی قد هم تاثیر داره .دختر من 3 ساله اسم نویسی کردم برای باله .لطفا جواب من را بدبد ممنون میشم .الان 94 ساتت قد داره

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   25 اسفند 1393

   بعضی مطالعات نشان می دهد که بچه های ورزشکار اندکی بلند قدتر از سایر بچه ها هستند. بر اساس این مطالعات ذهنیت اثر سودمند ورزش بر افزایش قد، حتی به میزان اندک، قوت گرفته است.

 28. نویسنده دیدگاه: ساناز
  13 آذر 1393

  پسر من 6 ساله هست .و خجالتی.باله ميتونه بهش کمک کنه که اعتماد به نفس بگیره

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   23 اسفند 1393

   بله
   ورزش تاثیرگذاره

 29. نویسنده دیدگاه: سارا
  29 آبان 1393

  سلام.من چهارده سالمه.حدود چند ماهه که علاقه ی شدیدی به باله پیدا کردم.میخواستم بدونم خیلی سخته برای سن من که تازه شروع کنم؟

  • نویسنده دیدگاه: بالر
   03 بهمن 1397

   بله خوبه من خودم ده سالم است وآرزو داشتم بالرین معروف بشوم وهستم تقربا شش اجرا را رد کردم

 30. نویسنده دیدگاه: سمیرا
  28 آبان 1393

  راستی پا در کفش چجوری قرار میگیره؟؟؟ یعنی پا به صورت کامل خم میشه؟؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: سمیرا
   28 آبان 1393

   نمیدونم

 31. نویسنده دیدگاه: سمیرا
  17 آبان 1393

  سلام
  من از خدمت شما یه سوال داشتم اگر بتونید من و راهنمایی کنید ممنون میشم. من دنبال پروژه ای درباره تمرینات باله و حرکات موزون هستم اگر براتون مقدور هست منو راهنمایی کنید.

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   20 آبان 1393

   شما میتونید CD باله را از ما تهیه کنید، تمرین ها آموزش داده شده اند

 32. نویسنده دیدگاه: حوریه
  30 شهریور 1393

  سلام من18سالمه وزنمم 45 دوست دارم رقص باله رو حرفه ای یاد بگیرم…قدمم165
  استعداد چاقی ام ندارم چون شرایط مدلینگ شدنم65کیلوعه…میخواستم بدونم جز دی وی دی مربی خوب واسه آموزش باله تو تهران نداریم؟؟؟

 33. نویسنده دیدگاه: زهرا
  20 شهریور 1393

  سلام من برای کلاس پسرم دوم ابتدایی که مختلط هستند مربی باله میخوام .دوستان اگه مربی خوب میشناسید معرفی کنید ممنون میشم 7 شاگرد هست 3 تا پسر بقیه دختر .

 34. نویسنده دیدگاه: تینا
  05 مرداد 1393

  سلام من خودم باله کار میکنم و هر جلسه که می گذره انعطاف پذیری بیشتر بدنم رو احساس میکنم واقعا رقص جالبیه حتما دنبالش کنین.من پیش مربی خوبم خانم ندا صابری اموزش می بینم. تینا 13 ساله از استان گیلان

 35. نویسنده دیدگاه: زهره
  14 تیر 1393

  سلام.من 19 سالمه و دلم ميخواد قدم كمي بلندتر بشه و پاهام كشيده تر باشه. باله ميتونه تاثيري داشته باشه ؟ با سن من ؟ چقد بايد ادامه بدم ؟
  ممنون ميشم پاسخ بدين

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   14 تیر 1393

   به طور کل ورزش های کششی در کنار هم میتونه مفید میتونه باشه
   خانم ها تا 25 سالگی امکان رشد قد را دارند

 36. نویسنده دیدگاه: میترا
  13 تیر 1393

  سلام من 22 سالمه اگر باله کار کنم روی استخوانهایم اثر بدی داره درضمن من تا حالا ژیمناستیک هم کار نکردم برای سن من امیدی به یاد گیری هست. ممنون میشم اگه جواب بدید.

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   14 تیر 1393

   بله با تکرار و تمرین کافی

 37. نویسنده دیدگاه: raha
  25 خرداد 1393

  من وزنم زیاده و ۱۷ سالمه می‌تونم از الان رقص بله یاد بگیرم؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   25 خرداد 1393

   بله با آسمونی تماس بگیرید جهت تهیه دی وی دی آموزشی

   • نویسنده دیدگاه: raha
    26 خرداد 1393

    ba in sharaiet kelase ham mitonam beram/? morabi ghabol mikone?

    • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
     26 خرداد 1393

     بله
     (لطفا همیشه نظر خودتون رو به زبان پارسی وارد نمایید)

 38. نویسنده دیدگاه: سمیرا
  13 اردیبهشت 1393

  سلام من سمیرا هستم می خواستم بپرسم دی وی دی شما چه سبکی هست؟وخواهش کنم دی وی دی آموزش باله را چطور می توانم تهیه نمایم .

 39. نویسنده دیدگاه: الیکا
  18 فروردین 1393

  با سلام و درود برشما عزیزان.
  منم یکی از طرفداران رقص باله هستم. ولی با کلاس رفتن خیلی مشکل دارم شهرستان ما این کلاس ها رو نداره. میتونم برای تهیه دی وی دی های تمرینات رقص از شما کمک بگیرم؟
  لطف میکنید…

 40. نویسنده دیدگاه: سارا
  11 فروردین 1393

  سلام.
  در سن بالا میشه این ورزش رو یاد گرفت؟
  من 29 سالمه و میخوام لاغر بشم. البته اضافه وزن چندانی ندارم. یه کم چربی شکم دارم.
  شهرستان هم زندگی میکنم.
  اگه جوابتون مثبته ، از روی دی وی دی های آموزشی میتونم این کار رو بکنم؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   14 فروردین 1393

   بله میتوانید شروع کنید، آموزش های تصویری و نوشتاری میتوانند کمکتان کنند

 41. نویسنده دیدگاه: صبا
  10 فروردین 1393

  به نظر من باله یک ورزش خوبه که هم ورزش وهم سرگرمیه. ممنونم از اطلاعات خوبتون. صبا

 42. نویسنده دیدگاه: فرهاد
  29 اسفند 1392

  سلام
  میخواستم بدونم آیا باله رو به پسر ها هم آموزش میدن؟ و اگر جایی هست کجا ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   14 فروردین 1393

   ما جایی رو سراغ نداریم
   اما با آموزشهای تصویری میتونید یاد بگیرید

 43. نویسنده دیدگاه: ملیکا حافظی
  05 آذر 1392

  به نظر من باله مفید و در بعضی مواقع مضر هم هست

 44. نویسنده دیدگاه: ملیکا
  05 آذر 1392

  بنظرمن باله برای بدن مفید اس اما ظرر هایی هم دارد

 45. نویسنده دیدگاه: samira
  04 آذر 1392

  سلام خسته نباشین.دختر من 6 سالشه و کمی توپوله میخواستم بدونم باله میتونه بهش کمک کنه؟و اینکه اگه این ورزش رو شروع کنه و بعد از مدتی خسته بشه و نتونه ادامه بده رو اندامش تاثیر میذاره؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   04 آذر 1392

   هر ورزشی با استمرار خوبه، اگر نتونن ادامه بدن مشکلی پیش نمی یاد، اما این به منزله کنار گذاشتن کامل ورزش و فعالیت بدنی نباشه

 46. نویسنده دیدگاه: سمیرا
  16 آبان 1392

  باسلام به اسمونی عزیز سمیراهستم دخترم 10ساله س به تازگی مربی خصوصی باله براش گرفتم ازلحاظ جثه تپلیه (نه خیلی) :ایا این ورزش کمکش میکنه؟واین ورزش رو هفته ای چندساعت انجام بده بهتره؟ممنون میشم جوابمو بدین. 😛 🙄 +

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   18 آبان 1392

   سلام سمیرای عزیز
   با توجه به حرکت زیاد در تمام بدن، بله کاملاً میتونه مفید باشه، و برای کودکتون هم جذاب خواهد بود

 47. نویسنده دیدگاه: ساناز
  19 مهر 1392

  من خودم خیلی باله دوست دارم .
  واقعا دلم میخواد این ورزشرو دنبال کنم.
  فقط یه سوال >>>تا چند سالهگی میشه یاد گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ای کاش جوابم رو بدین.
  مرسیییییییییییییییییییی 😉

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   20 مهر 1392

   سن در ورزش باله معمولا از سن ۵-۷ سالگی شروع و میتوان تا سن ۳۰-۳۵ سالگی ادامه داد

   • نویسنده دیدگاه: ملیکا
    05 آذر 1392

    بله عزیزم درسته

   • نویسنده دیدگاه: مژده
    01 مرداد 1393

    س . من عاشق رقص بالم اما پدرم نمی ذاره نمی شه اموزش تصویری باله رو بذارین

نظر خودتان را ارسال کنید