میوه های مخصوص یلدا

همانطور که می دانید میوه هایی هستند که مخصوص شب یلدا هستند مانند انار و هندوانه. آسمونی در این بخش به معرفی میوه های مخصوص یلدا و خواص هر کدام می پردازد.

میوه های مخصوص یلدا

خواص هندوانه یکی از میوه های مخصوص یلدا

مصرف هندوانه از بروز حملات آسم، سرطان کولون و حتی آرتروز جلوگیری کرده و به علت خواص آنتی اکسیدانی مانع بروز برخی از انواع سرطان می‌شود.

خواص انگور یکی از میوه های مخصوص یلدا

که به همراه انار و هندوانه میل می‌شود، کاهش دهنده فشار خون است و به دلیل وجود آنتی اکسیدان‌های بسیار قوی از پیشرفت بیماری آرتروز جلوگیری می‌کند.

خواص انار یکی از میوه های مخصوص یلدا

نیز مانند هندوانه باید در شب یلدا خورده شود. این میوه زمستانی دارای خواص بسیار است به نحوی که مصرف یک انار حدود  15درصد از نیاز افراد را به ویتامین C و دو درصد از نیاز روزانه به آهن را بر طرف می کند.

خواص پسته یکی از میوه های مخصوص یلدا

در پسته مقادیر زیادی آهن و کلسیم  است که برای افراد دچار کم خونی می تواند موثر باشد.

خواص بادام یکی از میوه های مخصوص یلدا

این مغز از نظر تغذیه ای ارزش غذایی بسیاری دارد به طوری که هر 100گرم از آن حاوی 21 گرم پروتئین بوده و بیشتر از بادام زمینی به عنوان منبع مناسبی از پروتئین محسوب می گردد. به علاوه در این مغز در حدود 240 میلی‌گرم کلسیم وجود دارد که می تواند توسط افرادی که در معرض پوکی استخوان هستند و قادر به مصرف شیرنیستند، استفاده شود.

خواص فندق یکی از میوه های مخصوص یلدا

مصرف این مغز برای افراد مستعد به بیماری های قلبی و پوکی استخوان بسیار مناسب است. به طور کلی، متخصصان تغذیه مصرف مخلوط این مغزها را در حجم کم توصیه می نمایند تا یک وعده غذای کامل به بدن برسد.

خواص توت و انجیر یکی از میوه های مخصوص یلدا

توت یکی از خشکبار مناسب به خصوص برای افرادی است که در حال کاهش وزن هستند

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید