سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی

تا به حال خواسته‌اید که به سفر خود کمی هیجان کنترل شده بدهید؟ رفتن به مقصدی غیر معمول، انجام یک مسابقه، سفر به هدف اکتشاف مکان‌های دور افتاده و موارد مشابه می‌توانند تجربه‌ای متفاوت برای شما خلق نمایند. با آسمونی همرا باشید تا بهترین سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی را بررسی کنیم.

گردشگری ماجراجویانه به نوعی از گردشگری گفته می‌شود که در آن در مقاصدی غیر معمول، کمیاب، خاص، وحشی یا دور افتاده به کاوش و گشت و گذار بپردازیم. گاهی در این نوع گردشگری انواعی از مسابقات و چالش‌ها نیز وجود دارند.

دریاچه‌ی لوییس Louise، بنف Banff، کانادا یکی از مقاصد سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی

محصور در ۶ یخچال طبیعی، این دریاچه‌ی یخی در زمستان‌ها میزبان علاقه‌مندان به اسکیت یخی، در تابستان محبوب علاقه‌مندان به قایق‌های پارویی و در طول سال مکانی جذاب برای افرادیست که با ایستادن در روی سواحل پر درخت، پشت صحنه‌ی کوه‌های کانادا را به نظاره می‌نشینند. می‌توانید بین می و سپتامبر تمامی این منطقه ‌را سوار بر قایق‌های گاندولا در دریاچه‌ی لوییس که خود ارتفاعی حدود ۲۰۸۸ متر از سطح دریا دارد تماشا کرده و لذت ببرید.

مواب Moab در ایالت یوتا یکی از مقاصد سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی

دوچرخه سواری بر روی سطح صخره‌های صاف همیشه بین دوچرخه‌سواران کوهستان مایه‌ی مباهات و فخر فروشی بوده، این در حالیست که دوندگان ماراتن در کوه‌های مرتفع در دوردست از بین دره‌های عجیب و متعدد رود کلورادو طی مسیر می‌کنند. غرب پیر هنوز زنده است و در واقع اینجا هنوز گاوچران‌های بر روی زمین کار می‌کنند و تاثیر مردم بومی و سرخ‌پوست را به راحتی و وفور حس می‌کنید.

ورزش‌های آبی، جنوب شرقی ویرجینیا یکی از مقاصد سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی

وقتی که در سپتامبر و اکتبر در مناطقی مانند فایتوایل Fayetteville، گالی بالایی Upper Gauley یا نیوریور با سرعت بر روی آب‌های خروشان قایق سواری می‌کنید، رنگهای زیبای پاییزی از کنارتان رقص کنان می گذرند. در تضادی زیبا اگر کمی پایینتر در طول جاده حرکت کرده و به دریاچه‌ی سامرزوایل Summersville برسید، تنها صدایی که سکوت را می‌شکند صدای شکافته شدن آب توسط پاروهایی است که به آرامی بر روی آب شما را به جلو می‌برند.

گراند کیمن، جزایر کیمن Cayman یکی از مقاصد سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی

با ماهیانی با رنگ‌های نئونی صورتی، زرد و آبی، لاکپشت‌های سبز و یک دوجین از گونه‌های مرجانی، گرند کیمن ضیافتی آبی را را ارائه می‌کند که همیشه در حال تغییر است. خط ساحل شنی که به نام شهر سفره ماهی‌ها شناخته می‌شود، یکی از معدود مکان‌هایی است که می‌توان در آن‌ها در محیط طبیعی با سفره‌ماهی ها صمیمی شد و خو گرفت!

جنگل‌های بارانی، کاستاریکا یکی از مقاصد سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی

هر پیچی در جاده، هر ستیغی بر شیب‌ها و هر طلوعی بر رود‌های پر از کروکودیل منظره‌ای جدید را در پیش روی شما می‌گشاید.

چه از بین سایبان‌های بلند زیپ-لاین کرده و توکان‌ها یا طوطی باشکوه قرمز را ببینید، و چه سوار بر ترن هوایی فقط چند سانتیمتر با ارکید‌ها و گل‌های نایاب bromeliads فاصله داشته باشید، حتی یک سانتیمتر از کاستاریکا نیست که یکی از عجایب طبیعت را در خود جای نداده باشد. از ساحل شرقی به سمت دریای کارائیب گرفته تا خلیج غربی در کنار اقیانوس آرام.

ریودوژانیرو، برزیل یکی از مقاصد سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی

با کایت‌سواری بر فراز پدرا بونیتا Pedra Bonita و فرودی آرام در ساحل سائو کورادو Sao Corado، فقط در چند دقیقه دو منظره‌ی زیبا را خواهید دید. وقتی در هوا هستید قله‌های متراکم کله قندی در دسترستان و کوه کورکوادو Corcovado در دیدرس است و البته مجسمه‌ی مشهور مسیح رهایی بخش.

جزیره‌ی باته Bute در اسکاتلند یکی از مقاصد سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی

جستی بزنید و از گلاسکو ۹۰ دقیقه به سمت دشت‌ها و علف‌زار‌های شمال حرکت کنید. این دشت‌ها به شما زیبایی زمخت و طبیعی را اراده می‌نمایند. اما سواحل شنی راتسی Rothesay و باغ‌های مانیکور! شده‌ی کوه استوارت تجربه‌ای کاملا متفاوت را در خاطرات شما منقش‌ خواهند کرد.

جزایر آئولین Aolian (خدای بادها) در ایتالیا یکی از مقاصد سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی

در لذت دریانوردی از خلیج شمالی سیسیل به سمت این جزایر زنجیره‌ای آتشفشانی غرق خواهید شد. ازLipari به عنوان بزرگترین جزیره با دژ خسته‌اش گذشته و به تماشای بخار سولفوری برخاسته از آتشفشان فعال و دهانه‌های آتشفشانی Stromboli بنشینید.

حال از فراز صخره‌های Stromboli به آب‌های عمیق زل زده و در ساحلی با شن‌های سیاه به کاوش بپردازید.

پارک ملی کروگر Kruger، آفریقای جنوبی یکی از مقاصد سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی

همه شانس تماشای چرخه‌ی حیات را از روی بی‌رحم و وحشی تا روی خارق‌العاده‌اش ندارند. با بوفالو‌های آبی با شکوه ارتباط برقرار کنید، به نگاه خیره و تهدید آمیز کفتار‌ها نظری اجمالی بیاندازید و درک عمیق‌تری از گهواره‌ی بشر پیدا کنید. از موریانه گرفته تا کرکس.

کوئینزتاون Queenstown در نیوزلند یکی از مقاصد سفر‌های ماجراجویانه و هیجانی

یک ورزش هیجان‌انگیز را انتخاب کرده و تصور کنید آن را در کوه‌های پوشیده از برف یا در حالی که آب رودخانه به صورتتان می‌پاشد انجام می‌دهید. احتمالا تمامی این انتخاب‌ها را در جزیره‌ی جنوبی نیوزلند خواهید یافت. از هلی اسکی (اسکی با پرش از هلیکوپتر) گرفته تا پیچ و تاب خودن در لبه‌ی صخره‌ای یک رود در یک قایق جتی و البته پرش بانجی. در حقیقت پرش بانجی در کوئینزلند توسعه‌ یافته است. اولی روح‌های آرام و قابل اعتماد خود را در سال ۱۹۸۸ از پل شهر یعنی Kawarau با کش مخصوص بانجی به پایین پرتاب کردند.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید