ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام لاتاری آمریکا کلیک کنید !

دوره آموزشی مدیریت اجرایی EMBA

با مدیریت اجرایی EMBA و دوره آموزشی آن چقدر آشنایی دارید؟ اگر می خواهید در مورد مدیریت اجرایی EMBA بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا برای آن دسته از عزیزانی که قصد شرکت در دوره آموزشی مدیریت اجرایی EMBA را دارند اطلاعات اولیه ای در مورد مدیریت اجرایی EMBA و همچنین تفاوت رشته MBA و مدیریت اجرایی EMBA را عنوان می کنیم.

دوره آموزشی مدیریت اجرایی EMBA

ضرورت و اهمیت مدیریت اجرایی EMBA

توسعه کشور و ارتقاء استاندارد زندگی در آن مستلزم بهبود و ارتقاء کیفیت مدیریت در سازمانهای اقتصادی و اجتماعی است. با بهبود مدیریت است که میتوان بهره وری را افزایش داد و از ظرفیت ها و امکانات موجود کالا و خدمات بیشتری را تولید نمود و ظرفیت های زیادتری را بوجود آورد.

بهبود مدیریت نیز مستلزم آگاهی و تسلط به دانش مدیریت است. امروزه مدیریت به عنوان یکی از شاخه های معرفت بشری پیشرفت زیادی نموده است و آموزش و تحقیق در زمینه آن گسترش فراوانی یافته است. باتوجه به اهمیت مدیریت در رشد و ارتقاء سازمانها و جوامع، نظامهای آموزش عالی کشورها آموزش و تحقیق در حوزه مدیریت را از نظر کیفی و کمی به سرعت توسعه داده اند.

یکی از زمینه های بارز توسعه آموزش مدیریت ایجاد رشته کارشناسی ارشد مدیریت سازمان (MBA) در کشورهای مختلف جهان است. این رشته به سرعت نخست در آمریکا و کشورهای صنعتی و سپس در کشورهای در حال توسعه موفق، گسترش یافته است.

همانطوری که قبلا ذکر شد، فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی و مخصوصا فارغ التحصیلان دوره های فنی و مهندسی وارد این دوره شده و در یک آموزش فشرده و پرکار به فراگیری دانش و فنون مدیریت می پردازند. ترکیب دانش تخصصی دوره کارشناسی و آگاهی و تسلط به دانش و فنون مدیریت در دوره کارشناسی ارشد، از فارغ التحصیلان این دوره مدیران کارآمد و مؤثری میسازد که در افزایش کارآیی و رشد سازمانهای اقتصادی – اجتماعی تأثیر بسزایی دارند.

به خاطر کسب همین توانایی هاست که در سه دهه اخیر دوره های مدیریت اجرایی EMBA در کشورهای مختلف جهان به سرعت گسترش یافته و تنها در کشور آمریکا حدود 700 موسسه آموزش عالی دوره مدیریت اجرایی EMBA ارائه میدهند.

اگر می خواهید خود را قانع کنید که چرا باید مدیریت اجرایی EMBA را انتخاب کنید، کار دشواری نخواهید داشت. جایگاه مدیریت اجرایی EMBA در دنیای امروز امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاههای داخل و خارج را در اختیار شما قرار خواهد داد.

در صورتی که زمینه شغلی مدنظر شما باشد، با توجه به اینکه این رشته بسیار نوپاست و با استقبال شدید سازمانها نیز مواجه شده است می توان بازار کار بکر و دست نخورده ای برای آن در نظر داشت، هرچند در آمریکا علی رغم سابقه 80 ساله هنوز بازار کار بسیار وسیعی در اختیار فارغ التحصیلان قرار دارد.

در ایران نیز آمارهای فعلی نشان از تضمین شغل در آینده دارد. MBA قابلیتهای شما را ورای تخصصی که اکنون دارید توسعه خواهد داد و شما را به شخصی مبدل خواهد کرد که هیچ سازمانی قادر نخواهد بود به راحتی از روی تخصص شما عبور کند.

این نکته که قادر هستید مدیریت اجرایی EMBA را به عنوان رشته دوم همراه با رشته اصلی خود امتحان دهید نیز قابل توجه است. هرچند مدیریت اجرایی EMBA ارزشی ورای رشته های تخصصی و فنی در دنیای امروز دارد.

تفاوت رشته های MBA و مدیریت اجرایی EMBA

دانشجویان مدیریت اجرایی یا EMBA یا Executive MBA در مقطع فوق لیسانس به نسبت دانشجویان MBA دروس کمتری را پاس می کنند و تفاوت دیگر در ماهیت پذیرش دانشجو در این دو رشته است، EMBA که اصطلاحا به آن part-time MBA نیز گفته می شود برای دانشجویانی است که سابقه مدیریتی دارند و در حال کار اجرایی در پست های مدیریتی هستند و در دانشگاه علم کسب می کنند و در محل کار استفاده عملی می کنند ولی MBA برای دانشجویانی طراحی شده که سابقه مدیریتی ندارند و می خواهند در آینده مدیران موفقی شوند برای همین به آن full-time MBA نیز گفته می شود.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید