۲ مدال نقره و برنز ایران در رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری معلولان

در دومین روز از رقابت‌های جهانی وزنه برداری معلولین که به میزبانی مکزیکوسیتی در حال برگزاری است، دو نماینده کشورمان در مسابقات دسته ۵۹ کیلوگرم شرکت کردند.

به‌ گزارش ‌آسمونی، امیر جعفری و یوسف یوسفی دو ملی‌پوش ایرانی در این وزن بودند که در رقابت با ۷ وزنه‌برداری دیگر این دسته در گروه A به روی تخته رفتند.

جعفری در حرکت اول خود وزنه ۱۸۵ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد، در حرکت دوم ۱۸۷ کیلوگرم را انتخاب کرد و این وزنه را هم با موفقیت مهار کرد و در حرکت سوم از مهار وزنه ۲۰۱ کیلوگرمی باز ماند و به عنوان نایب قهرمانی جهان و نشان نقره دست پیدا کرد.

یوسف یوسفی، دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در حرکت اول از مهار وزنه ۱۸۰ کیلوگرمی باز ماند، در حرکت دوم وزنه ۱۸۱ کیلوگرم را انتخاب و با موفقیت آن را مهار کرد و در حرکت سوم نیز با مهار وزنه ۱۸۲ کیلوگرمی به نشان برنز و عنوان سوم مسابقات دست یافت.

نماینده مصر در رقابت‌های این دسته با مهار وزنه ۲۰۵ کیلوگرمی نشان طلای خود را قطعی کرد و برای رکورد شکنی وزنه ۲۱۱.۵ کیلوگرمی را انتخاب کرد و از مهار آن باز ماند.

فردا و در سومین روز مسابقات مانی دهباشی در رقابت های دسته ۴۹ کیلوگرم از ساعت ۰۰:۴۵ بامداد روز سه‌شنبه ، به روی تخته می‌رود و روح الله رستمی و نادر مرادی نیز در مسابقات دسته ۷۲ کیلوگرم از ساعت ۵:۱۰ بامداد روز سه‌شنبه به وقت تهران با حریفان خود روبرو می‌شوند.

رقابت‌های جهانی مکزیک از یازدهم تا هفدهم آذر ماه به میزبانی مکزیکوسیتی برپاست و تیم‌ ‌ملی ایران با ۱۴ نماینده خود در این رویداد حضور یافته است.

منبع: ISNA

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید