والنسیا 1-1 بارسلونا؛ توپ از زمین بارسا بیرون رفت

دیدار حساس تیم های بارسلونا و والنسیا با تساوی 1-1 به پایان رسید تا اختلاف دو تیم در صدر جدول در عدد 4 باقی بماند.

به گزارش آسمونی، در این دیدار جذاب و تماشایی هر دو تیم موقعیت های زیادی برای گلزنی داشتند اما در نهایت به تساوی رضایت دادند؛ هرچند داور در نیمه اول یک گل بارسا را به اشتباه نپذیرفت.

بارسلونا بازی را بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که پائولینیو در دقیقه 4، روی پاس لیونل مسی، دروازه والنسیا را باز کند اما نتو با یک واکنش به موقع توپ را به بیرون فرستاد.

چند دقیقه بعد نوبت والنسیا بود که اولین موقعیت جدی اش را روی دروازه بارسا ایجاد کند اما ضربه رودریگو بعد از برخورد به ساموئل اومتیتی به بیرون رفت.

در ادامه باز هم این بازیکنان بارسا بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند و دفاع پرتعداد والنسیا، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد.

حملات آبی و اناری ها ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 30، مهمترین اتفاق نیمه اول رقم خورد. مسی که پشت محوطه جریمه با پاس راکیتیچ صاحب موقعیت شده بود، یک شوت نه چندان محکم به سمت دروازه والنسیا زد که نتو نتوانست آن را مهار کند و توپ وارد دروازه شد اما دروازه بان والنسیا با یک واکنش سریع توپی که از خط عبور کرده بود را برگرداند و داور گل را نپذیرفت؛ تصمیمی که با اعتراض شدید بازیکنان بارسا همراه بود.

 

بعد از این اتفاق هم بازیکنان بارسا به حملات شان ادامه دادند و سه دقیقه بعد، مسی می توانست روی یک ضربه آزاد دروازه حریف را باز کند اما نتو این بار اشتباه نکرد و با یک واکنش سریع، توپ را مهار کرد. حملات خطرناک بارسا تا پایان نیمه اول ادامه پیدا کرد اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد و نیمه اول با تساوی 0-0 به پایان رسید.

نیمه دوم را والنسیا بهتر آغاز کرد و سیمونه زازا می توانست در دقیقه 50 دروازه بارسا را باز کند اما دخالت فرمالن، این خطر را دفع کرد.

در ادامه بازیکنان بارسا برای دقایقی ابتکار عمل را در دست گرفتند اما در دقیقه 57 والنسیا می توانست روی یک ضدحمله به گل برسد ولی واکنش خوب تراشتگن باعث شد تا این موقعیت خطرناک دفع شود.

اما سرانجام در دقیقه 60 قفل دروازه ها شکست و والنسیا به گل رسید. روی یک حرکت خوب از سمت چپ و پاس عالی خوسه لوئیس گایا به دهانه دروازه، با ضربه رودریگو، به گل اول بازی تبدیل شد.

بارسایی ها که غافلگیر شده بودند، برای دقایقی کاملا بازی را به حریف واگذار کردند و والنسیا می توانست در دقیقه 70 به گل دوم برسد اومتیتی اجازه گلزنی به گِدِس نداد.

پس از آن نوبت بازیکنان بارسلونا بود که بار دیگر بر بازی مسلط شوند و کاملا والنسیا را در لاک دفاعی فرو ببرند. این حملات سرانجام در دقیقه 82 به ثمر نشست و بارسا به گل تساوی رسید. روی ارسال عالی لیونل مسی به پشت محوطه شش قدم والنسیا بود که یوردی آلبا از راه رسید و با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.

در دقایق پایانی هر دو تیم تلاش زیادی برای رسیدن به گل برتری انجام دادند اما هیچ یک از موقعیت های دو تیم تبدیل به گل نشد و بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید.

منبع: Varzesh3

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید