منطقه تجاری و مراکز تفریحی کاسپین

در این بخش آسمونی به معرفی منطقه تجاری و مراکز تفریحی کاسپین می پردازیم. اطلاعاتی که در این بخش در مورد منطقه تجاری و مراکز تفریحی کاسپین منتشر می شود، شامل، معرفی، نامگذاری، مجمتع بندی منطقه تجاری و مراکز تفریحی کاسپین و اطلاعات تکمیلی دیگر در مورد بندر کاسپین است. از شما عزیزان دعوت می کنیم مثل همیشه ما را همراهی کنید.

منطقه تجاری و مراکز تفریحی کاسپین

بندر کاسپین یک بندر صادراتی در حال ساخت در پهنه آبی و ساحلی دریای خزر واقع در سواحل شهرستان رشت، استان گیلان در شمال ایران و در تملک منطقه آزاد انزلی و مشمول معافیت‌های مربوط به مناطق آزاد ایران است.

نامگذاری منطقه تجاری و مراکز تفریحی کاسپین

این بندر تنها بندر ایران با تلفظ بین‌اللملی نام ایرانی دریای خزر برگرفته از نام قوم ایرانی کاسپی‌ها است. (کاسپین با پسوند فرانسوی و انگلیسی -ین، شکل فرانسوی و انگلیسی واژه کاسپی است، در مراودات رسمی بین‌المللی دولت ایران نیز از نام کاسپین استفاده می‌شود.) کاس در زبان گیلکی به مردمانی از این قوم بومی گیلان اطلاق می‌شود.

معرفی منطقه تجاری و مراکز تفریحی کاسپین

بندر کاسپین بزرگترین بندر ایران در سواحل جنوبی دریای خزر (دریای کاسپین) خواهد شد. این بندر هم اکنون دو اسکله فعال دارد که فرودین ماه ۱۳۹۶ افتتاح شد بندر کاسپین رقیب دیگر بنادر ایرانی در دریای خزر همچون بندر انزلی و بندر امیرآباد در ترازیت منطقه‌ای کالا و مسافر است.

مجتمع بندری کاسپین

مجتمع بندری این بندر دارای دو موج شکن و شامل ۲۵ پست اسکله شامل بر چهار پست ترمینال کانتینری، سه پست ترمینال نفتی، دوپست ترمینال کالاهای فله خشک، ده پست ترمینال چندمنظوره، دوپست ترمینال کالاهای عمومی، یک پست ترمینال رو-رو و یک پست ترمینال اختصاصی و مسافری بزرگترین و کاملترین مجموعه بندری شمال ایران در سواحل شهرستان رشت، زیباکنار واقع در محدوده منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی در حال احداث است.

مجتمع مارینای بندر کاسپین

موج شکن و اسکله مارینای یک مجتمع بندری کوچک زیر مجموعه بندر کاسپین برای شناورهای سبک تفریحی و مسافری است. مارینای بندر کاسپین یک مجموعه گردشگری دریایی در حال ساخت است که دارای بخش‌هایی نظیر اسکله قایق‌های تفریحی، هتل، رستوران دریایی، مرکز ورزش‌های دریایی، امکانات تفریحی مرتبط با ساحل و دریا می‌باشد. اسکله مارینا بندر کاسپین امکان پهلوگیری ۳۵۰ قایق مسافری تفریحی به صورت همزمان و کشتی کروز در این اسکله را فرآهم خواهد آورد.

پسکرانه‌های منطقه تجاری و مراکز تفریحی کاسپین

پسکرانه‌های بندر کاسپین شامل بر انبارهای سرپوشیده به مساحت افزون بر ۱۰ هزار متر مربع با ظرفیت پذیرش و نگهداری سالانه یک میلیون تن کالا در فاز اول، سیلوهای غلات و سایر فضاهای لجستیکی مورد نیاز بندر کاسپین است.

محیط زیست منطقه تجاری و مراکز تفریحی کاسپین

بنا بر گزارش‌ها، و به گفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ساخت این اسکله، محیط زیست سواحل زیباکنار را با خطر جدی روبرو می‌کند. به طوری که حکم قضایی برای توقف ساخت آن نیز صادر شد که با انجام ملاحظات زیست‌محیطی ساخت این بندرگاه از سر گرفته شده است.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید